Przejdź do sekcji:

Innowacyjność, optymalizacja, nowoczesność – 10-lecie MM Systemy

IMG_8375

Specjalizująca się w produkcji części do m.in. takich marek jak BMW czy Bentley firma MM Systemy obchodzi właśnie jubileusz 10-lecia istnienia. Z tej okazji wizytę w głównej siedzibie firmy złożył Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. 

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Jednym z największych atutów Opolszczyzny są jej przedsiębiorcy, rozwijane przez lata firmy dają zatrudnienie i szanse na rozwój mieszkańcom naszego regionu.  Zajmująca się seryjną produkcją tłoczonych elementów nadwozi firma MM Systemy dostarcza produkty zarówno producentom krajowym jak i zagranicznym. Zlokalizowany w Kątach Opolskich zakład jest jedną z siedzib grupy H Muhr Gmbh & CO, która posiada bliźniacze zakłady w Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

- Staramy się zawsze patrzeć w przyszłość i jeśli możemy jakiś proces zoptymalizować, unowocześnić, to zawsze staramy się to zrobić. Zamiast importować stare rozwiązania, wolimy zrobić coś od zera, ale tak, żeby procesy produkcji odpowiadały najnowszym trendom. Dzięki temu nie tylko nasze wyniki są zadowalające, ale w razie zmian na rynku, potrafimy się szybciej dostosować. Jest to priorytet w naszej codziennej pracy – mówił podczas spotkania Roland Krause, prezes i twórca firmy.

MM Systemy swoja przygodę rozpoczęły w 2012 roku od handlu elementami grzewczymi, rok później uruchomiono pierwszą linię produkcyjną, na której rozpoczęła się produkcja części samochodowych.

- Dwa lata później została otwarta nowa hala, będąca główną siedzibą naszego zakładu,  w której uruchomiono kolejną linię produkcyjną. W 2017 nastąpiła kolejna rozbudowa, wtedy też hale produkcyjne zostały wyposażone w 2 kolejne linie. Zainstalowano też roboty, które umożliwiają prowadzenie automatycznych procesów produkcyjnych. To właśnie dzięki pozyskanemu z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki dofinansowaniu, możliwe był zakup specjalistycznego robota, dzięki któremu udało się zautomatyzować procesy produkcji – dodaje Krause.

Podczas wizyty delegacja, w skład której weszli Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego, Tomasz Hanzel, dyrektor OCRG oraz Michał Wojczyszyn zastępca dyrektora OCRG, mieli okazję spotkać się z zespołem odpowiedzialnym za funkcjonowanie MM Systemy oraz zwiedzić zakład produkcyjny.

-  Moja dzisiejsza wizyta związana jest z jubileuszem firmy i przy tej okazji chcę życzyć kolejnych dekad sukcesów, jednocześnie zapewniając, że Zarząd Województwa Opolskiego nie będzie ustawał w wysiłkach, aby klimat do robienia biznesu w naszym regionie był jak najlepszy. I nie mam tu na myśli tylko pieniędzy unijnych, dzięki którym możliwy jest zakup nowego specjalistycznego sprzętu czy, poprzez szkolenia, kursy i studia inwestycja w ludzi, ale także działania mające na celu łączenie środowisk, które powinny się nawzajem słuchać i uzupełniać. Mamy znakomitych ludzi i potencjał, świetnie jeśli lokalne organizacje, urzędy czy uczelnie byłyby zestrojone z potrzebami przedsiębiorców, żeby np. projekty unijne dostosowane były do bieżących potrzeb lokalnego rynku, a absolwenci i kadra profesorska miała możliwości i wiedzę, która pozwoli absolwentom uczelni technicznych być na bieżąco i tym samym móc szukać pracy w takich zakładach jak MM Systemy właśnie  – mówił Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.  

Więcej aktualności

Ważne
a10

Satysfakcję z pracy a wypalenie zawodowe

Informacja
Ważne
ambasada biznesu

Przeciwdziałanie stresowi w pracy i wypaleniu zawodowemu tematem spotkania Ambasady Biznesu OCRG

Informacja
Ważne
info 2

Działanie 5.5 i 5.11 - terminy naborów

Informacja
Ważne
DSC00546-Poprawione-NR (Copy)

Wyróżnienia dla firm budujących regionalną gospodarkę

Informacja
Ważne
dzialanie511_2

OPOLSCY ZAWODOWCY II. NABÓR WNIOSKÓW W II TURZE ZAKOŃCZY SIĘ 16 PAŹDZIERNIKA

Informacja
Ważne
385517477_835686478049537_3311681554018071744_n

20-lecie Opolskiej Marki

Informacja
Ważne
IMG_9262

Opolskie dla biznesu po raz drugi!

Informacja
Ważne
KONGRES_Post na Facebooka

mBank partnerem strategicznym Kongresu "Opolskie dla biznesu"

Informacja
Ważne
k6

Kolejny nabór na prace badawczo-rozwojowe w MŚP

Informacja
Ważne
FEO1_1_graf

Pieniądze na wsparcie firm z Opolszczyzny

Informacja
Ważne
dzialanie511_2

Nabór wniosków na kursy i szkolenia // Krok po kroku

Informacja
Ważne
s1

II spotkanie międzyregionalne projektu SMEOrigin zakończone w greckim Patras

Informacja
Ważne
3

Znamy zwycięzców Turnieju Piłkarskiego o Puchar Marszałka!

Informacja
Ważne
IMG_6858

RUSZAMY Z NABOREM WNIOSKÓW NA STUDIA PODYPLOMOWE

Informacja
Ważne
II OPOLSKI KONGRES GOSPODARCZY_SM

II Opolski Kongres Gospodarczy // ZAREZERWUJ DATĘ!

Informacja
Ważne
4123

Wizyta przedstawicieli Opolszczyzny na targach w Monachium

Informacja
Ważne
aktywizacja

Aktywizacja kobiet z niepełnosprawnościami i zagrożonych wykluczeniem zawodowym

Informacja
Ważne
FEO 2021-2027 - umowa z BGK

Pożyczki na zwiększenie efektywności energetycznej gospodarki w regionie

Informacja
Ważne
Konferencja CSR_grafika

Społeczna odpowiedzialność biznesu czyli CSR w praktyce. Konferencja nt. profilaktyki zdrowia

Informacja
Ważne
szkolenie

Szkolenie specjalistyczne - Realizacja zasad równościowych w ramach FEO 2021-2027

Informacja

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.