Przejdź do sekcji:

O NAS

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) to jednostka Samorządu Województwa Opolskiego. Działa od 2007 r. Jej główne zadania to pobudzanie aktywności gospodarczej, tworzenie warunków rozwoju gospodarczego, podnoszenie poziomu konkurencyjności i innowacyjności gospodarki regionu czy pozyskiwanie i obsługa inwestorów.

Nasza działalność w liczbach

0
mld zł
to wartość wszystkich projektów, które zostały lub są realizowane z wykorzystaniem dotacji z UE przez opolskich przedsiębiorców
0
mln zł
to wartość dofinansowania z UE przyznanego firmom z woj. opolskiego w latach 2014-2021
0
miejsc pracy
ma docelowo powstać w fabrykach i zakładach siedmiu inwestorów, którzy wybrali woj. opolskie w 2021 r. na miejsce swoich kolejnych inwestycji

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ma dwa główne filary działalności: agencyjny, związany z szeroko rozumianą obsługą firm i inwestorów; OCRG działa również jako Instytucja Pośrednicząca, czyli zajmuje się dystrybucją funduszy unijnych dla biznesu. W ramach OCRG działa m.in. Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, które ma bogatą bazę ofert inwestycyjnych w regionie; pomaga firmom, które chciałyby zainwestować w woj. opolskim oraz prowadzi opiekę poinwestycyjną. Rozbudowaną działalność na rzecz firm prowadzą także funkcjonujące w OCRG działy: Dział RSI oraz Dział Wsparcia Kadr dla Gospodarki. Organizują one lub współorganizują szereg inicjatyw gospodarczych w regionie, np. szkoleń, spotkań, projektów, konferencji, warsztatów, wyjazdów na targi czy misje gospodarcze, itp. Natomiast w ramach działalności związanej z dystrybucją unijnych pieniędzy Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki przeprowadza nabory wniosków, w ramach których udziela unijnych dotacji dla firm z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego (w unijnej perspektywie finansowej na lata 2021-2027 – Fundusze Europejskie dla Opolskiego). Poza tym w ramach OCRG działa również punkt informacji EUROPE DIRECT. Jego zadaniem jest informowanie o UE, jej strukturach, działalności i projektach.

 

 

 

DANE KONTAKTOWE:

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki

ul. Krakowska 38,
45-075 Opole

tel.: 77 403 36 00
fax.: 77 403 36 09
e-mail: info@ocrg.opolskie.pl, biuro@ocrg.opolskie.pl

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.