Przejdź do sekcji:

Sztuczna inteligencja w nauce, biznesie i samorządzie tematem konferencji w Oleśnie

Plakat konferencja Olesno_1 - okładka II

II Konferencja "Nauka - Biznes - Samorząd" to wyjątkowa okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania cennych kontaktów oraz wspólnego zastanowienia się nad wyzwaniami, jakie stawia przed nami sztuczna inteligencja. 

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

W imieniu Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki Tomasza Hanzla oraz Fundacji Uniwersytetu Opolskie serdecznie Państwa zaproszamy na II Konferencję "Nauka - Biznes - Samorząd", która odbędzie się  26 marca 2024 roku od godziny 10:00 w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie. II Konferencja "Nauka - Biznes - Samorząd" to wyjątkowa okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania cennych kontaktów oraz wspólnego zastanowienia się nad wyzwaniami, jakie stawia przed nami sztuczna inteligencja.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie pochodzący z Kluczborka Michał Zaremba (bio poniżej), który przedstawi prezentację pt. Perspektywa przyszłości AI i danych: Jakie podstawy stanowią AI i dane dla innowacji w branży medycznej”

Sztuczna inteligencja to niezwykle dynamicznie rozwijająca się dziedzina, która rewolucjonizuje wiele aspektów życia społecznego i gospodarczego. Dlatego też chcemy skupić uwagę na jej znaczeniu oraz możliwościach wykorzystania w różnych obszarach, takich jak badania naukowe, funkcjonowanie firm czy procesy decyzyjne w samorządach. W programie przewidujemy wystąpienia ekspertów z renomowanych instytucji oraz praktyków, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Tematyka obejmie między innymi nowoczesne rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji, analizę danych, innowacyjne modele biznesowe oraz wpływ technologii na rozwój lokalnych społeczności.

Szczegółowy program:

Michał Zaremba – uzyskawszy tytuł magistra na Politechnice Wrocławskiej, kontynuował karierę naukową na Narodowym Uniwersytecie Irlandii w Galway (doktorat). Posiada także bogate międzynarodowe doświadczenie badawcze oraz  współpracuje z firmami z całego świata. Jego ścieżka zawodowa obejmuje Polskę, Irlandię, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone oraz Austrię. Od 12 lat Michał Zaremba jest związany z firmą MED-EL, początkowo jako inżynier oprogramowania, a obecnie jako dyrektor zespołu zajmującego się stosowaną sztuczną inteligencją. Jego praca skupia się na wykorzystaniu AI do wzmacniania ludzkich możliwości, zwłaszcza w obszarze terapii słuchowej i wsparcia dla osób z ubytkiem słuchu.

Wraz ze swoim zespołem oraz międzynarodowymi ekspertami z dziedziny AI Michał Zaremba prowadzi innowacyjne projekty, takie jak indywidualnie dostosowane modele językowe AI do rehabilitacji słuchu oraz automatyzacja rutynowych zadań klinicznych. Jego praca przyczynia się do oszczędności czasu specjalistów otolaryngologii i poprawy efektywności terapii słuchowej.

 Konferencję organizuje Fundacja Uniwersytetu Opolskiego wraz z PKO Bank Polski - oddział 1 w Oleśnie, Uniwersyteckie Centrum Transferu Wiedzy i Technologii (UCTWIT UO), Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) oraz Miejski Dom Kultury w Oleśnie.

Zachęcamy do rejestracji poprzez skanowanie kodu QR dostępnego na plakacie promocyjnym lub klikając w dedykowany LINK.

Zobacz również informacje i projekcie #ENAIBLER – link do ulotki (załącznik_ i link do opisu projektu (https://ocrg.opolskie.pl/enaibler-enabling-al-driven-public-sector/ ”

Więcej aktualności

Ważne
5

Komunikat z dnia 15.04.2024 r. dotyczący naboru wniosków do Działania 5.5.

Informacja
Ważne
info

System akredytacji Instytucji Otoczenia Biznesu

Informacja
Ważne
PLAKAT (450 x 450 px)

Opolski Kongres Kobiet - I edycja już 12.04.2024r.

Informacja
Ważne
MSG_facebook_strona

V Opolskie Forum MSG - czyli rozwój biznesu za granicą

Informacja
Ważne
wielkanoc_1

Spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych

Informacja
Ważne

Opolski Kongres Kobiet już niebawem !

Informacja
Ważne
ważne informacje

29.03.2024 - NIECZYNNE

Informacja
Ważne
image003

Skuteczna i wydajna gospodarka odpadami tematem spotkania z przedsiębiorcami w kwietniu

Informacja
Ważne
Logo_konkursu

III edycja konkursu "Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom"

Informacja
Ważne
COIE

Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera certyfikowanym partnerem PAIH

Informacja
Ważne
ekomobilnosc-slider (002)

Ekomobilność w inżynierii ruchu tematem rozważań ekspertów

Informacja
Ważne
DSCF7503

Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera OCRG najlepsze w kraju!

Informacja
Ważne
_mentoring

Jak uczynić biznes bardziej efektywnym? Skorzystaj z wiedzy mistrzów

Informacja
Ważne
5-5-info

DZIAŁANIE 5.5 ADAPTACYJNOŚĆ PRACODAWCÓW I PRACOWNIKÓW - zmiany w regulaminie

Nabór
Ważne
SMEOrigin-WEB

Nabory na zwiększenie konkurencyjność MŚP w sektorze spożywczym w toku

Informacja
Ważne
IMG_2643

Podsumowanie 2023 oraz plany OCRG na najbliższe miesiące

Informacja
Ważne
kk4

Kozły Biznesu 2023 przyznane

Informacja
Ważne
5

Nabór wniosków do działania 5.5. Lista wniosków rekomendowanych do oceny

Informacja
Ważne
webinar

INTERREG - nabory wniosków w 2024 roku

Informacja
Ważne
Podrecznik-wnioskodawcy-i-beneficjenta-Funduszy-Europejskich-na-lata-2021-2027-w-zakresie-informacji-i-promocji

Aktualizacja "Podręcznika wnioskodawcy i beneficjenta FEO2021-2027

Informacja

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.