Przejdź do sekcji:

Wsparcia dla przedsiębiorców w zakresie B+R

zaproszenie zdjęcie

W obszarze prac badawczo-rozwojowych przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc unijną, a także na możliwość skorzystania z ulgi podatkowej na rozwój. Więcej na ten temat na spotkaniu pn. "Wsparcie przedsiębiorstw w obszarze B+R", które odbędzie się 17.05.2023 r. o godz. 10:00 w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu.

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Działalność innowacyjna, w tym szczególnie badawczo-rozwojowa, pełni w regionalnej gospodarce kluczową rolę w budowaniu przewagi konkurencyjnej i inwestycyjnej. Dostęp do nowych technologii oraz innowacyjnych produktów jest obecnie jednym ze sposobów skutecznego konkurowania firm na rynku globalnym. Działalność w tej sferze jest jednak związana z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów finansowych.

Spotkanie na które zapraszamy przedsiębiorców, zorganizowane będzie w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu i ma za zadanie poszerzyć wiedzę na temat źródeł finansowania sektora B+R, a szczegółowy plan wystąpień obejmuje:

  • Ścieżka SMART - modułowa rewolucja w finansowaniu działalności B+R i innowacyjnej przedsiębiorstw oraz ulgi podatkowe na rozwój - Maciej Chlewicki - KPMG w Polsce
  • Oferta współpracy Uniwesytetu Opolskiego w zakresie realizacji prac badawczo-rozwojowych -dr.inż. Iwona Pisz - Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Uniwersytetu Opolskiego
  • Wsparcie Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki dla przedsiębiorców oraz fundusze europejskie 2021-2027 dla województwa opolskiego - Michał Wojczyszyn - Z-ca Dyrektora OCRG.

Zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesyłać do dnia 15.05.2023r. na adres: invest@ocrg.opolskie.pl.

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.