Przejdź do sekcji:

10 jubileuszowa edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich

10LatLogo
Jubileuszowa edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich już w ten weekend. To największe wydarzenie poświęcone tematyce Funduszy Europejskich jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską, która pozwala bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą unijnych dotacji.
Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2023 (DOFE) to trzy dni pełne atrakcji. Różnorodne wydarzenia i imprezy plenerowe to doskonała okazja do zaprezentowania tego, jak region rozwinął się na przestrzeni ostatnich lat. DOFE to również czas, by spotkać się z beneficjentami unijnych dotacji, którzy podzielą się swoim doświadczeniem. Na stronie www.dniotwarte.eu znajdują się zaproszenia od tych, którzy otwierają swoje drzwi dla odwiedzających. Na liście beneficjentów Funduszy Europejskich znajdują się placówki związane z kulturą i edukacją, ośrodki sportu oraz popularne miejsca rekreacji. To niepowtarzalna okazja, by zajrzeć za kulisy wielu firm i instytucji, a także wziąć udział w wyjątkowych wydarzeniach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich będzie można także skorzystać z bezpłatnych porad i uzyskać odpowiedzi na pytania z zakresu dofinansowań oraz realizowanych projektów. 12 maja w godzinach od 14:00 do  20:00 na Opolskim Placu Wolności odbędzie się piknik, podczas którego prezentowane będą efekty projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy 2”. Na placu wzdłuż ulicy Mozarta ustawione zostaną stoiska branżowe uczniów w zawodach takich jak fryzjer, technik robotyki, kucharz, cukiernik. Dodatkowo zaplanowano pokaz laboratorium branżowego RZPWE oraz występy muzyczne uczniów będących uczestnikami projektu,

W ramach wydarzenia będzie można wziąć udział w zajęciach:

  • „Wytwórnia papieru czerpanego” – przy pomocy prasy introligatorskiej stworzymy papier z recyklingu
  • „Zanieczyszczenia w powiększeniu” – przy użyciu mikroskopów obejrzymy ciekawe preparaty.
  • „Eko rękodzieło” – stworzymy różne ozdoby wykorzystując technikę decoupage.
  • „Śmieci w kosmosie” – zagramy w grę wielkoformatową, w trakcie której dowiemy się jak śmieci znalazły się w kosmosie.

Co więcej Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki i Europe Direct Opole zaprasza do specjalnego Punktu Informacyjnego, w którym nasi specjaliści przedstawią najnowszą ofertę związaną Funduszami Europejskimi dla Opolskiego 2021-2027 oraz dobre praktyki wykorzystania unijnych pieniędzy z minionej perspektywy finansowej, Wojewódzki Urząd Pracy na spotkanie z dr Aleksandrą Piotrowska pod tytułem „Po co dziecku rodzice?” oraz stoiska warsztatowe, a ROPS na warsztaty cyrkowe, wystawę projektów „Bliżej rodziny i dziecka”, „Opolski senior”, warsztaty mażoretek oraz teatralne. O to by wspomnienia z weekendu zostały z nami na długo, zadbają gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wieczorami odbędą się fantastyczne koncerty:, a 14 maja na zakończenie obchodów w Głuchołazach wystąpią Patrycja Markowska oraz Cleo. 

Efekty wsparcia Funduszy Europejskich widać na każdym kroku. Zawdzięczamy im realizację tysięcy projektów poprawiających jakość życia lokalnych społeczności. Sprawdź na www.dniotwarte.eu jakie atrakcje czekają na Ciebie w najbliższej okolicy podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2023.

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.