Przejdź do sekcji:

Rusza pierwszy nabór wniosków w ramach nowej perspektywy finansowej

feo grafika

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach: Działania 1.1. Prace B+R i infrastruktura w MŚP. Głównym celem jest wsparcie przedsiębiorców z regionu. Jest to pierwszy nabór w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027 i pierwszy w Polsce nabór z programów regionalnych.

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

O dofinansowanie mogą się ubiegać MŚP czyli mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa zgodnie z definicją w załączniku 1 do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014). Wnioskodawca powinien prowadzić działalność gospodarczą na terenie województwa opolskiego. Oznacza to, że na terenie województwa opolskiego Wnioskodawca posiada główną siedzibę lub oddział lub miejsce prowadzenia działalności. Weryfikacja nastąpi na podstawie odpisu ze stosownego rejestru (ewidencji) – z zastrzeżeniem, że przedmiotowy wpis do rejestru (ewidencji) został dokonany najpóźniej na dzień podpisania umowy o dofinansowanie.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów będzie prowadzony w terminie 12-21 kwietnia 2023 r. Orientacyjny termin zakończenia oceny projektów to wrzesień 2023 r. Kwota przeznaczona na nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania 1.1 Prace B+R i infrastruktura w MŚP w postępowaniu konkurencyjnym wynosi 20 000 000 PLN.

  • OCRG przyjmuje wnioski o dofinansowanie projektów wyłącznie za pomocą systemu teleinformatycznego LSI 2021-2027. Adres strony internetowej generatora wniosków: http://pw2021.opolskie.pl

Wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami należy podpisać podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym zgodnie z zapisami Instrukcji obsługi Generatora wniosków FEO 2021-2027 stanowiącej zał. nr 2 do Regulaminu. Więcej informacji oraz linków do naboru na stronie internetowej: https://rpo.opolskie.pl/?p=48580

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.