Przejdź do sekcji:

Nowe środki na rozwój regionu

11

Ogłoszone przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki działanie 1.1. przeznaczone jest na wsparcie przedsiębiorców z regionu. Jest to pierwszy nabór w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027 i pierwszy w Polsce nabór z programów regionalnych.

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

W siedzibie Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki odbyła się dziś konferencja prasowa, na której oprócz najnowszych wiadomości związanych z możliwościami wsparcia regionalnej gospodarki w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027, podsumowane zostały działania OCRG w roku 2022. 

Słowem wstępu spotkanie z dziennikarzami rozpoczął członek Zarządu Województwa Opolskiego Szymon Ogłaza, zaznaczając że opolscy przedsiębiorcy, jako pierwsi w kraju, zostali beneficjentami funduszy z nowej perspektywy finansowej. Dofinansowanie będzie przeznczone na badania i rozwój, tj.  na podniesienie innowacyjności naszych lokalnych przedsiębiorstw.

 - To że pieniądze w ramach FEO 2021-2027 jako pierwsze trafią na rozwój i wsparcie przedsiębiorców, a dokładnie tzw. MŚP, czyli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Opolszczyzny, jest nie bez znaczenia. Chcemy podkreślić, że jako Zarząd Województwa kwestie gospodarcze regionu są dla nas niezwykle ważne, jednak oprócz aspektu symbolicznego istotne są oczywiście namacalne kwoty, a te – jestem przekonany – będą potężnym zastrzykiem finansowym w tym trudnym dla prowadzących działalność gospodarczą czasie – mówi Szymon Ogłaza. 

W ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027 do rozdysponowania jest 966,5 mln euro, z czego aż 881,7 mln euro przewidziano na dotacje w ramach wsparcia bezzwrotnego, a 84,8 mln euro udzielane w ramach instrumentów finansowych zwrotnych, jakimi są preferencyjne pożyczki. Warto podkreślić, że kwota jaką Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki jako Instytucja Pośrednicząca dysponuje, to 600 mln zł.

- Kontynuujemy wsparcie innowacji w regionie, wykorzystując nabyte doświadczenie w tym obszarze dzięki zrealizowanym projektom z poprzedniego okresu programowania. Udoskonaliliśmy procedury, tak by ułatwić cały proces pozyskania pieniędzy, dlatego teraz beneficjenci składają wniosek tylko i wyłącznie w wersji elektronicznej. Całość została w pełni zdygitalizowana i włącznie z podpisami odbywać się poprzez system informatyczny – dodaje Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Ogłoszony w poniedziałek nabór na Działanie 1.1.  Prace B+R i infrastruktura w MŚP przeznaczony jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu województwa opolskiego, ujętych w tzw. specjalizacji inteligentnej województwa opolskiego. Przewidziany zakres wsparcia to infrastruktura i prace badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw. Do rozdysponowania jest 20 mln zł, a termin naboru kończy się 21.04.2023 roku. Wnioskodawca powinien prowadzić działalność gospodarczą na terenie województwa opolskiego, co oznacza, że w naszym regionie usytuowana musi być główna siedziba, oddział lub miejsce prowadzenia działalności. Szczegóły na temat naboru można znaleźć pod adresem: https://rpo.opolskie.pl/?p=48580

Więcej aktualności

Ważne
a10

Satysfakcję z pracy a wypalenie zawodowe

Informacja
Ważne
ambasada biznesu

Przeciwdziałanie stresowi w pracy i wypaleniu zawodowemu tematem spotkania Ambasady Biznesu OCRG

Informacja
Ważne
info 2

Działanie 5.5 i 5.11 - terminy naborów

Informacja
Ważne
DSC00546-Poprawione-NR (Copy)

Wyróżnienia dla firm budujących regionalną gospodarkę

Informacja
Ważne
dzialanie511_2

OPOLSCY ZAWODOWCY II. NABÓR WNIOSKÓW W II TURZE ZAKOŃCZY SIĘ 16 PAŹDZIERNIKA

Informacja
Ważne
385517477_835686478049537_3311681554018071744_n

20-lecie Opolskiej Marki

Informacja
Ważne
IMG_9262

Opolskie dla biznesu po raz drugi!

Informacja
Ważne
KONGRES_Post na Facebooka

mBank partnerem strategicznym Kongresu "Opolskie dla biznesu"

Informacja
Ważne
IMG_8375

Innowacyjność, optymalizacja, nowoczesność – 10-lecie MM Systemy

Informacja
Ważne
k6

Kolejny nabór na prace badawczo-rozwojowe w MŚP

Informacja
Ważne
FEO1_1_graf

Pieniądze na wsparcie firm z Opolszczyzny

Informacja
Ważne
dzialanie511_2

Nabór wniosków na kursy i szkolenia // Krok po kroku

Informacja
Ważne
s1

II spotkanie międzyregionalne projektu SMEOrigin zakończone w greckim Patras

Informacja
Ważne
3

Znamy zwycięzców Turnieju Piłkarskiego o Puchar Marszałka!

Informacja
Ważne
IMG_6858

RUSZAMY Z NABOREM WNIOSKÓW NA STUDIA PODYPLOMOWE

Informacja
Ważne
II OPOLSKI KONGRES GOSPODARCZY_SM

II Opolski Kongres Gospodarczy // ZAREZERWUJ DATĘ!

Informacja
Ważne
4123

Wizyta przedstawicieli Opolszczyzny na targach w Monachium

Informacja
Ważne
aktywizacja

Aktywizacja kobiet z niepełnosprawnościami i zagrożonych wykluczeniem zawodowym

Informacja
Ważne
FEO 2021-2027 - umowa z BGK

Pożyczki na zwiększenie efektywności energetycznej gospodarki w regionie

Informacja
Ważne
Konferencja CSR_grafika

Społeczna odpowiedzialność biznesu czyli CSR w praktyce. Konferencja nt. profilaktyki zdrowia

Informacja

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.