Przejdź do sekcji:

Działanie 5.5 Adaptacyjność pracodawców i pracowników

5

Od otwarcia naboru o godzinie 10:00 wpłynęło do nas około 550 wniosków od firm z województwa opolskiego. Według naszych szacunków wyczerpaliśmy środki, jakie były przewidziana na działanie 5.5. Adaptacyjność pracodawców i pracowników. Nabór został zamknięty dziś (11.12.2023) godziny 15:00.

|stripAttributes

O projekcie

Jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje lub kompetencje zawodowe to trafiłeś w dobre miejsce. Skorzystaj z bonu szkoleniowego, który będzie dofinansowywany z Unii Europejskiej. Jest to produkt oferowany przez podlegające samorządowi województwa opolskiego Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki skierowany do pracodawców i pracowników opolskich firm. 

Bony są przyznawane w ramach programu "Adaptacyjność pracodawców i pracowników". Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego na lata 2021-2027. 

Wysokość maksymalnego dofinansowania wynosi do 9,5 tys. zł na osobę co może stanowić aż 80% kwoty danej usługi.  

Realizacja

17 lipca 2023 r. - 31 lipca 2025 r. 

 • Limit do wykorzystania dla pracowników jednej firmy będzie wynosił 50.000 zł
 • Dofinansowujemy 80% kwoty kursu, ale nie więcej niż 9.5 tys. zł na osobę.
 • Kursy i szkolenia mają się rozpoczynać nie wcześniej niż 26 lutego 2024 r.
 • Wnioski będą przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną (link do ePUAP ułatwiający procedurę będzie dostępny w momencie uruchomienia naboru).
 • Udział w naborze mogą brać właściciele firm (także jednoosobowych działalności gospodarczych) oraz ich pracownicy.
 • Warunkiem koniecznym jest znalezienie usługi szkoleniowej w Bazie Usług Rozwojowych - https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/

Zakres projektu

Gdzie znaleźć formularz zgłoszeniowy i regulamin?

Regulamin i formularz zgłoszeniowy oraz pozostałe dokumenty zamieszczone zostały poniżej.

Na co można dostać wsparcie?

W ramach projektu osoby dorosłe będą mogły starać się o dofinansowanie do kursów podnoszących kwalifikacje lub kompetencje spośród szkoleń dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych PARP. Dofinansowanie to oferowane będzie w ramach refundacji. 

Na co nie można dostać wsparcia?

Wyłączenie z dofinansowania - określono w Regulaminie (załącznik)

Jak sięgnąć po wsparcie, krok po kroku?
 • Znajdź intersujące Cię szkolenie/kurs/studia podyplomowe korzystając z Bazy Usług Rozwojowych PARP ( www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl), kończące się certyfikatem lub egzaminem i zarejestruj się w niej (utwórz Profil przedsiębiorcy na stronie BUR).
 • Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.ocrg.opolskie.pl wraz z kompletem niezbędnych załączników i złóż przez ePUAP. Elektroniczna aplikacja przyspieszy procedurę weryfikacji.  
 • Skontaktuj się z organizatorem usługi i zarezerwuj sobie lub swoim pracownikom wstępnie miejsce, informując o tym, iż starasz się o dofinansowanie usługi oraz o tym, że konieczne będzie podpisanie dwustronnej umowy.
 • Po pozytywnej weryfikacji formularza zgłoszeniowego, podpiszemy dwustronną umowę pomiędzy Tobą a OCRG oraz nadajemy ID wsparcia, który posłuży jako identyfikator w BUR. Umowa określa szczegółowe zasady działania oraz sposoby i terminy płatności.
 • Po podpisaniu umowy wsparcia oraz nadaniu ID wsparcia, dokonaj rejestracji na wybraną usługę.
 • Weź udział w szkoleniu/kursie/studiach podyplomowych podnoszących Twoje kompetencje zawodowe. 

Co dalej? W jaki sposób się rozliczyć? 

 • Po skorzystaniu z usługi rozwojowej, dokonaj jej oceny zgodnie z SOUR na swoim koncie BUR.
 • Rozlicz się z Podmiotem świadczącym usługę rozwojowym, a następnie złóż do Operatora komplet dokumentów, na podstawie których dokonamy wpłaty na rzecz Beneficjenta.  

Wymagane dokumenty:

 • umowa o pracę lub zaświadczenie o zatrudnieniu 
 • załączniki dostępne poniżej 

Uczestnicy

Projekt zostanie skierowany do pracodawców, których siedziba/oddział znajduje się na terenie województwa opolskiego oraz ich pracowników, którzy zamieszkują lub pracują w myśl Kodeksu Cywilnego na terenie województwa opolskiego.

Wsparciem zostaną objęte w szczególności:

 •  osoby powyżej 50 roku życia,
 • osoby o niskich kwalifikacjach.
 • MŚP - mikro, mali przedsiębiorcy 
5

Dodatkowe informacje

Szanowni Państwo,
 
informujemy, że w związku z bardzo dużą ilością złożonych wniosków w ramach naboru dotyczącego podnoszenia kompetencji i kwalifikacji przez pracodawców i ich pracowników Działanie 5.5, zgodnie z Regulaminem rekrutacji i udzielania wsparcia § 8 ust. 6 i 7, Operator opublikuje listę wniosków oczekujących w dniu 15.04.2024 r.


Obecnie trwa weryfikacja złożonych wniosków. Po opublikowaniu listy wniosków oczekujących, umowy z Wnioskodawcami będą podpisywane sukcesywnie.


Dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie.Biuro projektu:
OPOLSKIE CENTRUM ROZWOJU GOSPODARKI

Punkt Informacji OCRG

ul. Krakowska 38, 45-075 Opole

tel: 77 403 36 96,  77 403 36 60, 

info@ocrg.opolskie.pl

Dział Projektów Własnych

ul. Krakowska 38, 45-075 Opole

tel. 77 40 33 604, 77 40 33 615          

www.ocrg.opolskie.pl

e-mail: szkolenia@ocrg.opolskie.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.