Przejdź do sekcji:

Wodór jako paliwo przyszłosci

d1

Gospodarka wodorowa jest jednym z kluczowych kierunków ograniczania globalnych zmian klimatu.  Forum H2POLAND to przestrzeń do międzyśrodowiskowej współpracy biznesu, nauki, samorządów lokalnych oraz organizacji pozarządowych na rzecz maksymalizacji udziału polskich zasobów produkcyjnych i usługowych w realizacji inwestycji wodorowych.

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

W Poznaniu odbyło się  2. Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND,  będące okazją do dokonania analizy obecnej sytuacji ekonomicznej na świecie, w Europie i w naszym kraju, jej  nieoczywistego wpływu na otoczenie z położeniem głównego nacisku na potencjał ekonomiczny dla rozwoju gospodarki wodorowej w naszej części Europy. Tematyka H2POLAND wpisuje się w koncepcję Europejskiego Zielonego Ładu nawiązując do polityk europejskich związanych z niskoemisyjnością, zielonymi inwestycjami oraz dążeniem do neutralności klimatycznej.

W programie m.in:

  • bezpieczeństwo energetyczne i rola wodoru
  • wodorowy model transportu w Polsce i w Europie
  • RePowerEU i Fit for 55 - wpływ na polski sektor wodorowy
  • optymalizacja kosztów przedsiębiorstwa i i ślad węglowy - kierunek konkurencyjność
  • doliny wodorowe - budowa regionalnych ekosystemów

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki reprezentowali Dariusz Mazurczak, zastępca dyrektora OCRGi oraz Przemysław Burtny, kierownik Działu RSI, którzy brali udział w panelach dotyczących przyszłości energetycznej i roli wodoru w nadchodzącej przemianie, w tym w szczególnie ważnym dla samorządów temacie dotyczącym publicznego transportu zbiorowego.

W debacie brali udział przedstawiciele Algierii, Australii, Niemiec i Kanady, która jest czołowym graczem w światowej transformacji, od paliw kopalnych do paliwa wodorowego.

Nawiązana współpraca przyczyni się do stworzenia wodorowej platformy służącej do wymiany doświadczeń i podejmowania wspólnych działań wspierających kraje i samorządy Europy Środkowej i Wschodniej na drodze do zielonej transformacji.

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.