Przejdź do sekcji:

Wiedza i wsparcie dla młodych przedsiębiorców od Mistrzów Biznesu

IMG-3701

Ruszył nabór do VII edycji Programu Mentoringu Biznesowego, który za pomocą doradztwa polegającego na relacji Mistrz-Uczeń ma służyć transferowi wiedzy od doświadczonych adeptów biznesu do osób młodych, stawiających na rynku pierwsze kroki. Program potrwa do listopada. 

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Konferencja prasowa inaugurująca VII edycję Programu Mentoringu Biznesowego odbyła się dziś w Urzędzie Marszałkowskim. Udział w niej wzięli Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa Opolskiego, Tomasz Hanzel, dyrektor OCRG, Sandra Jagielska, uczestniczka minionej edycji oraz dwoje nowych mentorów:  Agnieszka Kossakowska i Adrian Kajda. 

- Wiemy z relacji wszystkich uczestników poprzednich sześciu edycji, że wszyscy, którzy skorzystali z programu byli zadowoleni i wynieśli z niego bardzo pozytywne doświadczenia. Program jest bezpłatny i zasadza się na pomyśle starym jak świat: relacji Mistrz-Uczeń i jest to nie do przecenienia, bo nasi uczestnicy mogą czerpać z wiedzy, doświadczenia i umiejętności ludzi, którzy prowadzili biznesy, czy odpowiadali za finanse lub działy personalne w dużych firmach oraz prowadzili najróżniejszego rodzaju projekty. Możliwość zdobycia takiej wiedzy, która jest na wyciągnięcie ręki to rzecz wyjątkowa - mówił Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa Opolskiego.  

- Dzięki mojemu mentorowi zgłębiłam takie zagadnienia jak organizacja i zarządzanie czasem pracy, udoskonaliłam komunikację z klientami, wyszłam z tego programu bardziej zmotywowana, świadoma tego, że to co robię, robię dobrze i chcę dalej się w tym kierunku rozwijać. Mentoring to są też ludzie, relacje i nie tylko relacje z naszym mentorem, ale też dzięki warsztatom organizowanym przez OCRG w trakcie oraz po programie monitoringowym, mamy również możliwość poznania innych mentorów oraz wymienienia doświadczeń z pozostałymi  mentee, którzy borykają się z tymi samymi problemami – mówi Sandra Jagielska, architektka,  uczestniczka poprzedniej edycji programu.

- Zapraszamy do Mistrzowskiej Szkoły Biznesu wszystkie osoby, które są gotowe wyjść, poszerzyć swoją strefę komfortu, chcą się z nami rozwinąć, wejść w relację Mistrz-Uczeń. Mogę pomóc w spojrzeniu finansowym na przedsiębiorstwo w szerszej perspektywie, a także w krytycznym myśleniu, unikaniu błędów poznawczych, błędów planowania – zachęca Agnieszka Kossakowska, mentorka w VII edycji programu, a na co dzień Senior Finance Manager w International Automotive Components Group

-  Mamy już określone doświadczenia, bo 6 edycji za nami, około 60 młodych przedsiębiorców już zdobyło wsparcie ze strony swoich bardziej doświadczonych kolegów, którzy odnieśli sukces w swoich branżach. Kontynuując program poszerzamy grono mentorów, dlatego bardzo się cieszę, że do tego grona dołączył m.in. Adrian Kajda, który jest mentorem w Google for Startups i mam nadzieję, że to przyciągnie młode firmy technologiczne z naszego województwa, bo wiemy, że takie są, które może nie borykają się z problemem pozyskania klienta, ale np. dopracowaniem produktu, co pozwoliłoby im wypłynąć na szersze wody - mówi dyrektor OCRG, Tomasz Hanzel.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę wziąć udział w programie monitoringowym OCRG. W związku ze swoim doświadczeniem szukam firm, które robią coś w Internecie, być może mają jakiś produkt cyfrowy, rozwijają aplikację, być może chcą wejść poza Polskę na inne rynki, być może boją się sprzedać firmę gdzieś dalej i myślą o inwestorach. W takich tematach będę pomocny i chętnie podzielę się swoim doświadczeniem – deklaruje Adrian Kajda, twórca aplikacji Fuelio oraz także mentor w programie Google for Startups. 

Chcesz wziąć udział w VII edycji Programu Mentoringu Biznesowego? Kliknij tutaj.

W VII edycji mentoringu biznesowego roli mentorów podjęli się: 

1. Agnieszka Kossakowska - Senior Finance Manager, w International Automotive Components Group

2. Adrian Kajda- twórca aplikacji Fuelio, mentor dla startupów w Google for Startups

3. Paweł Zieliński, dyrektor finansowy w Multiservice Sp. z o.o

4. Katarzyna Rudzińska, dyrektor personalny w firmie Nutricia Zakłady Produkcyjne

5. Andrzej Lepich, prezes zarządu Alu-Pro Polska Sp. z o.o. oraz Fenzi Polska Sp. z o.o.

6. Roland Krause, współwłaściciel firmy MM Systemy Sp. z o.o.

7. Agata Duliniec, Prezes Zarządu w firmie GT Trailers

8. Andrzej Drosik, były wieloletni dyrektor przemysłowy w Nutricia Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o.

9. Ryszard Błaszków, były wieloletni dyrektor zakładu Lessafre Polska

10. Lesław Adamczyk, współtwórca i właściciel butiku inwestycyjnego LEAD

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.