Przejdź do sekcji:

Społeczna odpowiedzialność biznesu czyli CSR w praktyce. Konferencja nt. profilaktyki zdrowia

Konferencja CSR_grafika

W imieniu Marszałka Województwa Opolskiego – Andrzeja Buły, Dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – Tomasza Hanzla, MKS Kluczbork, Stowarzyszenia „Masz Jaja Idź na Badania” oraz Banku PKO BP, serdecznie zapraszamy na konferencję pt.:  „Profilaktyka zdrowotna jako dobra praktyka CSR w biznesie”,  która odbędzie się 9 września 2023 r. (sobota) w godz. 10:30-13:30 w Wojewódzkim Kampusie Sportowo-Rekreacyjnym STOBRAWA w Kluczborku przy ul. Sportowej 7. 

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Konferencja będzie skupiała się wokół zagadnień związanych z profilaktyką zdrowotną jako narzędziem CSR, podczas której poruszone zostaną jakże ważne dla nas wszystkich tematy związane ze zdrowiem, działaniami zapobiegawczymi i stosowanymi praktykami. W trakcie trwania konferencji, jak również po jej zakończeniu, wykwalifikowany personel medyczny będzie przeprowadzał wśród chętnych badania USG pod kątem wykrycia nowotworów jąder i prostaty. Badania będą nieodpłatne.

 Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu:

  • 10.30-10.45 - rejestracja uczestników
  • 10.45-11.00 - powitanie uczestników
  • 11.00-12.00 - "Nie wstydź się dbać o siebie" - lek. Rafał Olejnik
  • 12.00-12.15 - przerwa kawowa
  • 12.15-13.00 - ”Przekuj strach w odwagę” – Krzysztof Danków
  • 13.00-13.10 - dyskusja i podsumowanie konferencji, przejście na płytę Stadionu Miejskiego w Kluczborku na półfinały oraz finał turnieju piłkarskiego
  • 13.10-15.00 - badania USG pod kątem wykrycia nowotworów jąder i prostaty

Rafał Olejnik – lekarz, specjalista z dziedziny urologii, jeden z najlepszych urologów w regionie. Należy do Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, jego doświadczenie potwierdzają liczne certyfikaty, w tym tytuł FEBU (Fellow of the European Board of Urology potwierdzający doskonałe wykształcenie urologiczne). Od 2011 roku jest współwłaścicielem Centrum Medycznego Majcher Olejnik oraz prowadzi własny oddział chirurgii jednego dnia. Od lat specjalizuje się w leczeniu chorób układu moczowo-płciowego, w tym chorób nerek, moczowodów, pęcherza (kamica, zapalenia) i prostaty, a także chorób jąder i zaburzeń erekcji. „Kooperacyjne Opolskie – profesjonalne otoczenie biznesu II” nr decyzji: RPOP.02.03.00-16-0003/18-00 z dnia 22.10.2018 r. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 Działanie 2.3 Wzmocnienie otoczenia biznesu

Krzysztof Danków – od 2017 roku aktywnie działa w obszarze promocji zdrowego stylu życia i promowania badań profilaktycznych. Momentem zwrotnym w jego życiu był nowotwór złośliwy jądra, który skłonił go do działania w kierunku promowania regularnej profilaktyki badań i dbania o siebie, co zaowocowało założeniem w 2021 r. stowarzyszenia „Masz Jaja Idź Na Badania”. Wraz ze stowarzyszeniem przeprowadził liczne inicjatywy promujące aktywność fizyczną i regularną profilaktykę, m.in.: konsultacja urologiczna połączona z badaniem USG dla 120 mężczyzn, zdobycie Biskupiej Kopy w ramach akcji Movember, 3 edycja gry terenowej „Przebudzenie”, Biegowa Korona Gór Polski (28 szczytów, 205 km biegu z 11 000 m przewyższenia) w 4 dni i 19 godz., Główny Szlak Sudecki biegiem (443 km z 15 000 m przewyższenia) w 5 dni i 17 godz., projekt „CHCĘ" (5 dystansów Ironmana - 3,8 km pływanie, 180 km rower i 42 km bieg). Przeprowadza również prelekcje i wystąpienia publiczne zachęcając w nich do aktywności fizycznej i wdrożenia w swoim życiu regularnej profilaktyki zdrowotnej. 

 Równolegle z konferencją na Stadionie Miejskim w Kluczborku odbywać się będzie IX Turniej piłki nożnej opolskich firm o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego. Po konferencji będzie możliwość obejrzenia finału turnieju i uczestniczenia w uroczystości wręczenia nagród.


Zgłoszenia udziału w należy przesyłać na adres: invest@ocrg.opolskie.pl. W przypadku zainteresowania udziałem w badaniu USG, do którego serdecznie zachęcamy, prosimy o informację.  

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.