Przejdź do sekcji:

Podsumowanie VII edycji Mentoringu Biznesowego za nami

m3

Kolejna, VII już edycja programu Mentoringu Biznesowego, dająca młodym przedsiębiorcom okazję do nauki biznesu od opolskich szefów i menedżerów dobiegła końca.  Udział w niej wzięło 11 mentorów, którzy podzielili się wiedzą oraz doświadczeniem z młodszymi kolegami i koleżankami stawiającymi na rynku pierwsze kroki. Program trwał od lutego 2023r. 

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Pierwsza edycja Mentoringu Biznesowego odbyła się w 2017 roku, a kolejne cieszyły się coraz większym zainteresowaniem oraz zgromadziły łącznie ok. 70 młodych przedsiębiorców, którzy dzięki mentorom zgłębili takie zagadnienia jak: organizacja i zarządzanie czasem, komunikacja z klientem czy finanse firmy. Kontynuując program, poszerzono grono mentorów, do których dołączyli m.in: Adrian Kajda - twórca aplikacji internetowych oraz entuzjasta nowych technologii oraz Agnieszka Kossakowska - CEO Stegu, od wielu lat na kluczowych stanowiskach w pionach finansowych oraz zarządach spółek. Czerpanie z wiedzy i doświadczenia wybitnych ludzi biznesu z naszego regionu to rzecz nie do przecenienia.

- Cieszymy się, że w tegorocznej edycji grono mentorów powiększyło się o nowe osoby, dzięki czemu zakres tematyczny VII edycji programu jest jeszcze szerszy – dodaje Tomasz Hanzel. dyrektor OCRG.

Podczas tegorocznej edycji programu, oprócz spotkań indywidulanych pomiędzy mentorem a mentee będących podstawą programu, odbyły się także: 

  • 23.01.2023 – konferencja prasowa rozpoczynająca projekt i prezentująca sylwetki nowych mentorów
  • 29.03.2023 – spotkanie "Dragon’s Den" - prezentacja potencjalnych mentee
  • 14.04.2023 – warsztaty wprowadzające dla mentee
  • 10.05.2023 – gra szkoleniowa dla mentorów i mentee
  • 01.06.2023-30.11.2023 – spotkania indywidualne mentee z mentorami

W sumie do Programu Mentoringu Biznesowego przyjęliśmy 31 zgłoszeń, chęć przekazania wiedzy podjęło 11 mentorów, którzy pod swoje skrzydła wzięli  13 mentee (2 mentorów zgodziło się przyjąć 2 podopiecznych). Jednym z nich był Zbigniew Kawalec, właściciel QZ Solutions - spółki technologicznej tworzącej własne, innowacyjne technologie i produkty cyfrowe dla rolnictwa.  W swoim wystąpieniu zaznaczył, że spodziewał się bardziej formalnych spotkań, związanych z przedstawieniem tabel i wskaźników, jednakże w późniejszym ważniejszą wartością była dla niego po prostu rozmowa. Sam fakt opowiedzenia o swoich dylematach czy wyzwaniach osobie bardziej doświadczonej (w tym przypadku była to Agnieszka Kossakowska) był kluczowy dla dalszych kroków, które go czekały podczas prowadzenia działalności. 

- W mojej firmie, może nie wydarzyło się tak dużo spektakularnych zmian, natomiast po spotkaniach z mentorem na pewno w moim życiu prywatnym pojawiło się dużo dobrych rzeczy. Rozmowy i pytania stawiane przez mentorkę sukcesywnie wyznaczały mi kierunki działania i uświadomiły, że powinnam się skupić na wybraniu kilku ścieżek a nie rozdrabnianiu się na wiele wątków - opowiedziała Paulina Burzyńska, właścicielka firmy zajmującej się architekturą wnętrz i wzornictwem przemysłowym. 

Oprócz branż technologicznych oraz projektowania wnętrz, w programie udział wzięli również przedsiębiorcy z branży agencji nieruchomości, produkcji desek wakeboardowych, produkcji konstrukcji stalowych - wózków szkółkarskich dla ogrodnictwa czy nowoczesnej psychomertii - badaniu osobowości nastawionych na wykorzystanie w biznesie. 

W VII edycji mentoringu biznesowego roli mentorów podjęli się: 

1. Agnieszka Kossakowska - Senior Finance Manager, w International Automotive Components Group

2. Adrian Kajda- twórca aplikacji Fuelio, mentor dla startupów w Google for Startups

3. Paweł Zieliński, dyrektor finansowy w Multiservice Sp. z o.o

4. Katarzyna Rudzińska, dyrektor personalny w firmie Nutricia Zakłady Produkcyjne

5. Andrzej Lepich, prezes zarządu Alu-Pro Polska Sp. z o.o. oraz Fenzi Polska Sp. z o.o.

6. Roland Krause, współwłaściciel firmy MM Systemy Sp. z o.o.

7. Agata Duliniec, Prezes Zarządu w firmie GT Trailers

8. Andrzej Drosik, były wieloletni dyrektor przemysłowy w Nutricia Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o.

9. Ryszard Błaszków, były wieloletni dyrektor zakładu Lessafre Polska

10. Lesław Adamczyk, współtwórca i właściciel butiku inwestycyjnego LEAD

11. Łukasz Majcher, dyrektor zakładu i członek zarządu Schattdecor Sp. z o.o.

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.