Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą pełne nadziei i niosą ze sobą ciepło rodzinnych spotkań, wyzwań i wspólnego dzielenia się chwilami szczęścia.
Bardzo cieszymy się, że mieszkańcy województwa tak tłumnie chcą podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, skala Państwa zainteresowania projektem 5.11 Kształcenie Ustawiczne jest ogromna! Spodziewaliśmy się, że projekt będzie cieszył się dużą popularnością, dlatego pragniemy podkreślić, że pieniędzy na kursy nie zabraknie.
Wszystkim, którzy dotychczas złożyli wnioski, a jest Was w momencie pisania tego tekstu już ponad półtora tysiąca, chcemy zapewnić jak najszybszą możliwość rozpoczęcia kursów, dlatego zaangażujemy dodatkowe osoby do oceny złożonych przez Państwa dokumentów. Działamy pełną parą, także po godzinach, dlatego już niebem otrzymacie Państwo od naszych pracowników telefony z dalszymi instrukcjami. Pragniemy również uspokoić osoby, które obawiają się błędów w złożonych formularzach: w związku z nieścisłościami żaden wniosek nie zostanie odrzucony, jeśli wystąpi jakiś błąd, nasi pracownicy będą się kontaktować, aby poprawić/uzupełnić ewentualne braki.
Jednak w związku z tak dużym zainteresowaniem zmuszeni jesteśmy czasowo zamknąć przyjmowanie wniosków. Zapewniamy, że fundusze, które mamy do dyspozycji na szkolenia pozwalają na uruchomieni kolejnego naboru. Gwarantujemy, że wszyscy z Państwa, którzy w związku z czasowym zamknięciem naboru nie będą w stanie w najbliższych dniach złożyć wniosku, otrzymają tę możliwość niebawem. Z końcem października podamy datę kolejnego naboru.
Termin składnia wniosków w formie tradycyjnej upływa dziś, 16.10.2023 r. o 15:30, a w przypadku zgłoszeń przysyłanych pocztą decydować będzie dzisiejsza data nadania. Drogą elektroniczną wnioski można składać do końca dnia do godziny 24:00.
Od 16 października możliwe było aplikowanie na wszystkie kursy, szkolenia i studia podyplomowe. W ramach projektu "Kształcenie ustawiczne” osoby od 15 roku życia, które z własnej inicjatywy chcą podnieść swoje kompetencje, mogły starać się o dofinansowanie do kursów/szkoleń/studiów podyplomowych dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych PARP. Okres realizacji całego projektu obejmuje czas od września 2023 r. do końca lipca 2025 r. Poniżej prezentujemy kilka kroków, dzięki którym zawczasu można przygotować się do złożenia aplikacji.
Wysokość maksymalnego dofinansowania wynosi do 9,5 tys. zł na osobę co może stanowić aż 85% kwoty danej usługi.
Krok po kroku, czyli jak aplikować?· Znajdź intersujące Cię szkolenie/kurs/studia podyplomowe korzystając z Bazy Usług Rozwojowych PARP ( www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl), kończące się certyfikatem lub egzaminem i zarejestruj się w niej (utwórz Profil użytkownika na stronie BUR).
· Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.ocrg.opolskie.pl wraz z kompletem niezbędnych załączników i złóż przez ePUAP. Elektroniczna aplikacja przyspieszy procedurę weryfikacji. W uzasadnionych przypadkach jest możliwość złożenia dokumentów za pośrednictwem poczty/kuriera lub osobiście w siedzibie OCRG.
· Skontaktuj się z organizatorem usługi i zarezerwuj sobie wstępnie miejsce, informując o tym, iż starasz się o dofinansowanie usługi oraz o tym, że konieczne będzie podpisanie trójstronnej umowy
· Po pozytywnej weryfikacji formularza zgłoszeniowego, podpiszemy trójstronną umowę pomiędzy Tobą, OCRG oraz podmiotem świadczącym usługę wsparcia (np.. uczelnią) oraz nadajemy ID wsparcia, który posłuży jako identyfikator w BUR. Umowa określa szczegółowe zasady działania oraz sposoby i terminy płatności.
· Po podpisaniu umowy wsparcia oraz nadaniu ID wsparcia, dokonaj rejestracji na wybraną usługę.
· Weź udział w szkoleniu/kursie/studiach podyplomowych podnoszących Twoje kompetencje zawodowe.
Co dalej? W jaki sposób się rozliczyć?
· Po skorzystaniu z usługi rozwojowej, dokonaj jej oceny zgodnie z SOUR na swoim koncie BUR.
· Rozlicz się z Podmiotem świadczącym usługę rozwojowym, a następnie złóż do Operatora komplet dokumentów, na podstawie których dokonamy wpłaty na rzecz Dostawcy usługi.
Wymagane dokumenty potwierdzające zamieszkanie na terenie województwa opolskiego (jedna z możliwości do wyboru):
· informacja o zameldowaniu na pobyt stały lub czasowy pobrana elektronicznie poprzez profil zaufany na stronie: www.gov.pl,
· oświadczenie właściciela lub najemcy lokalu, który potwierdzi stały pobyt oraz dokument potwierdzający, że osoba podpisująca to oświadczenie jest jego właścicielem lub najemcą,
· umowa o pracę lub zaświadczenie o zatrudnieniu (wzór zaświadczenia do pobrania ze strony: www.ocrg.opolskie.pl),
· zawarta umowa na media (np. prąd, gaz, woda, telefon, internet, telewizja kablowa itp.) zawierające adres zamieszkania na terenie woj. opolskiego,
· ubezpieczenie z tytułu wykonywanej pracy,
· potwierdzenie posiadania rachunku bankowego zawierającego adres na terenie województwa opolskiego,
· zaświadczenie o uczęszczaniu do szkoły na terenie województwa opolskiego
Bezpośredni link do epuap oraz szczegóły dostępne w zakładce projekty --> kliknij tutaj
#FunduszeEuropejskie