Przejdź do sekcji:

Działanie 5.11 Opolskie Kształcenie Ustawiczne

bh_dzialanie511-2

Uwaga!

Od 11 do 22 września rusza nabór na działanie 5.11 Opolskie Kształcenie Ustawiczne.

  • W pierwszej kolejności wnioski mogą składać osoby zainteresowane jedynie studiami podyplomowymi.
  • Dla  osób zainteresowanych pozostałymi szkoleniami/kursami nabór ruszy od 16 października. 
  • Wszelkie wnioski złożone przed 11 września i po 22 września będą automatyczne odrzucane bez rozpatrzenia. Wnioski należy składać przez ePUAP, a w uzasadnionych przypadkach za pośrednictwem poczty/kuriera lub osobiście w siedzibie OCRG. 
|stripAttributes

O projekcie

Jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje lub kompetencje zawodowe to trafiłeś w dobre miejsce. Skorzystaj z bonu szkoleniowego, który będzie dofinansowywany z Unii Europejskiej. Jest to produkt oferowany przez podlegające samorządowi Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki skierowany do wszystkich mieszkańców Opolszczyzny powyżej 15 roku życia. 

Bony są przyznawane w ramach programu "Opolskie Kształcenie Ustawiczne". Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego na lata 2021-2027. 

Wysokość maksymalnego dofinansowania wynosi do 9,5 tys. zł na osobę co może stanowić aż 85% kwoty danej usługi.  

Realizacja

10 lipiec 2023 r. - 31 lipiec 2025 r.

Zakres projektu

Gdzie znaleźć formularz zgłoszeniowy i regulamin?

Regulamin i formularz zgłoszeniowy oraz pozostałe dokumenty zamieszczone zostały poniżej.

Na co można dostać wsparcie?

W ramach projektu osoby dorosłe będą mogły starać się o dofinansowanie do kursów podnoszących kwalifikacje lub kompetencje spośród szkoleń dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych PARP. Dofinansowanie to oferowane będzie w ramach tak zwanego bonu szkoleniowego.

Więcej dowiesz się w dokumencie załączonym poniżej pt. „Podstawowe informacje dotyczące uzyskiwania kwalifikacji w ramach projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego”.

Na co nie można dostać wsparcia?

W ramach projektu "Opolskie wspiera kwalifikacje zawodowe" nie mogą być sfinansowane m.in.: kursy na prawo jazdy kat. A i B . Więcej - czytaj w  §7 Regulaminu.

Jak sięgnąć po wsparcie?

  • Wybierz studia podyplomowe/kurs/szkolenie korzystając z  Bazy Usług Rozwojowych PARP (www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl), kończące się certyfikatem i zarejestruj się w niej.
  • Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej wraz z kompletem niezbędnych załączników i złóż przez ePUAP. Elektroniczna aplikacja przyspieszy procedurę weryfikacji. W uzasadnionych przypadkach możliwe jest złożenie dokumentów a pośrednictwem poczty lub osobiście w siedzibie OCRG. 
  • Poczekaj na ocenę wniosku. Po pozytywnej weryfikacji formularza zgłoszeniowego, podpiszemy trójstronną umowę pomiędzy Tobą, OCRG oraz podmiotem świadczącym usługę wsparcia (np. uczelnią) oraz nadajemy ID wsparcia, które posłuży jako identyfikator w BUR. Umowa określa szczegółowe zasady działania oraz sposoby i terminy płatności.
  • Po podpisaniu umowy wsparcia oraz nadaniu ID wsparcia, dokonaj rejestracji na wybraną usługę i weź udział w szkoleniu/kursie czy studiach podyplomowych.
  • Po skorzystaniu z usługi rozwojowej, dokonaj jej oceny na swoim koncie BUR.
  • Rozlicz się z Podmiotem świadczącym usługę rozwojową ( wpłać 15% wkładu własnego), a następnie złóż do Operatora komplet dokumentów, na podstawie których dokonamy wpłaty na rzecz Dostawcy usługi. Uczestnicy

Dla kogo jest ten projekt?

Uczestnikami Projektu mogą być osoby od 15 roku życia zamieszkujące/ pracujące/ uczące się na terenie województwa opolskiego zainteresowane z własnej inicjatywy zdobyciem, uzupełnieniem lub podnoszeniem kompetencji lub kwalifikacji zawodowych.

Preferencje w dostępie do usług mają: 

a) Osoby powyżej 55 roku życia,

b) Osoby o niskich kwalifikacjach (co oznacza wykształcenie ponadgimnazjalne/średnie, w tym ukończone liceum ogólnokształcące; liceum profilowane; technikum; uzupełniające liceum ogólnokształcące; technikum uzupełniające; zasadnicza szkoła zawodowa)

c)  Osoby z grup znajdujących się w niekorzystnej sytuacji w województwie opolskim czyli: osoby ubogie pracujące, kobiety, osoby młode, tj. 15-29 lat, osoby z terenów wiejskich, osoby zamieszkujące na obszarach strategicznej interwencji (OSI krajowe)

d) Psychologowie, pedagodzy oraz obecni i potencjalni opiekunowie osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu oraz uczestnicy i absolwenci Ochotniczych Hufców Pracy 

bh_dzialanie511-2

Dodatkowe informacje

Link bezpośredni do epuap:

Dokładny opis procedury aplikacyjnej "krok po korku" znajdziesz tutaj 

Biuro projektu:
OPOLSKIE CENTRUM ROZWOJU GOSPODARKI

Punkt Informacji OCRG

ul. Krakowska 38, 45-075 Opole

tel: 77 403 36 60, 77 403 36 96

info@ocrg.opolskie.pl

Dział Projektów Własnych

ul. Krakowska 38, 45-075 Opole

tel. 77 40 33 604, 77 40 33 615          

www.ocrg.opolskie.pl

e-mail: szkolenia@ocrg.opolskie.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.