Przejdź do sekcji:

Mają patenty na produkty dla dzieci

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Przedsiębiorcy

Multitex może się poszczycić 10 patentami i zastrzeżonymi wzorami przemysłowymi. Firma z Głogówka jako pierwsza wprowadzała na polski rynek m.in. prześcieradło z gumką czy ręcznik niemowlęcy z kapturkiem.

Przedsiębiorstwo Multitex działa w Głogówku od 1992 r. Jest wiodącym producentem artykułów pościelowych. Wytwarza również koce, narzuty, poduszki oraz artykuły dla dzieci i branży hotelarskiej. Swoim klientom oferuje bardzo szeroki wachlarz produktów – aż 4 tys. różnych wzorów.

- Firmę założyli moi rodzice i początkowo mieściła się ona w dwóch pomieszczeniach. Liczba zatrudnionych wzrosła z dwóch osób do 80 pracowników. Kiedyś miesięcznie przerabiano ok. 50 kilogramów różnego rodzaju materiałów. Dzisiaj w ciągu miesiąca przetwarzamy do 30 ton – opowiada Łukasz Kunert, prezes zarządu spółki Multitex.

Multitex sam opracowuje produkty i odpowiada za wzornictwo. Produkcja jest zautomatyzowana. Krojeniem tkanin zajmują się wysokonakładowe, podciśnieniowe wykrawarki CNC. Do produkcji wykorzystywane są tylko tkaniny i dzianiny pierwszego gatunku, które są sprowadzane z Europy Zachodniej i południowej, ale także Pakistanu, Indii, Izraela, Chin, Tajlandii czy Turcji.

- Każda próbka materiału przed jego zakupem oraz w trakcie dostawy jest dokładnie sprawdzana – opowiada Łukasz Kunert. - Jest to jeden z wielu wymogów najważniejszego certyfikatu Öko-Tex Standard 100 class 1, który posiadamy.

Firma może się również poszczycić patentami. Np. w 2003 r. opatentowano poduszkę - klin dla małych dzieci. Opatentowano również poduszkę przeciwuduszeniową, która jest stworzona z trzech różnych warstw dzianiny dystansowej i jest antyalergiczna. Dziś Multitex ma łącznie 10 patentów i zastrzeżonych wzorów przemysłowych. To m.in. popularne okrycie niemowlęce z kapturkiem.

Multitex, prócz marki Matex Kunert ma w ofercie linię produktów dla dzieci, pod marką – BabyMatex®. Teraz firma pracuje nad stworzeniem kolejnej gałęzi produktów - marki pod nazwą Sanipur®, której premiera nastąpi jeszcze w tym roku podczas targów „Rehabilitacja”, które odbędą się pod koniec września br. w Łodzi (to największe targi tej branży w Europie). Wszystkie produkty będą miały status wyrobów medycznych. Będą to m.in. materace przeciwodleżynowe, podkłady higieniczne i oddychające prześcieradła nieprzemakalne, poduszki ortopedyczne czy poduszki poporodowe.

- Przy ich opracowywaniu ściśle współpracujemy z rehabilitantami, by jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów – wyjaśnia Łukasz Kunert.

Część produkcji jest eksportowana. 75 proc. eksportu trafia do krajów Europy Środkowo-Wschodniej, a reszta do Europy Zachodniej. Eksport bardzo szybko się rozwija.

Produkty wytwarzane w Głogówku są obecne m.in. w: Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Litwie, Łotwie, Estonii, Finlandii, Szwecji, Bułgarii, Rumunii, Malcie, Grecji, Czechach, Słowacji, Słowenii czy na Ukrainie.

Źródło informacji: Newsletter Klubu 150

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.