Przejdź do sekcji:

Kolejny nabór dla firm w PARP

Obraz Steve Buissinne z Pixabay
Zobacz inne aktualności z katergorii:
Nabór

Unijne wsparcie na realizację działań doradczych, kierowanych do mikro, małych i średnich firm z całego kraju, a służących przygotowaniu oferty do przedsięwzięcia realizowanego w partnerstwie publiczno-prywatnym oraz procesu negocjacji można będzie pozyskać w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

W ramach naboru na to działanie, który zacznie się 31 sierpnia, dofinansowane zostaną projekty doradcze dotyczące partnerstwa publiczno-prywatnego. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mają mieć dzięki temu zapewniony dostęp do praktycznej wiedzy z tego obszaru.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na portalu poświęconym funduszom unijnych nabór ten zakłada realizację działań doradczych w zakresie przygotowania oferty do przedsięwzięcia realizowanego w partnerstwie publiczno-prywatnym (ppp) oraz procesu negocjacji.

W zależności od potrzeb może to dotyczyć np. działań doradczych w zakresie diagnozy potrzeb przedsiębiorstwa czy konsorcjum na etapie jego budowania albo  działań doradczych prowadzących do przygotowania firmy lub konsorcjum do udziału w negocjacjach w ramach konkretnego postępowania na wybór partnera prywatnego do przedsięwzięcia typu ppp. Może to być też dofinansowanie działań doradczych prowadzących do przygotowania oferty w konkretnym postępowaniu na wybór partnera. Projekt taki może dotyczyć jednego, dwóch albo wszystkich tych wymienionych wyżej działań.

Pula dostępna na dofinansowanie w ramach konkursu wynosi 3 mln zł. W regulaminie konkurs PARP dopuszcza jednak możliwość zwiększenia kwoty przeznaczonej na konkurs. Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania konkretnego projektu wynosi w tym naborze 90 proc. wartości wydatków kwalifikowalnych, a minimalna wartość wniosku o dofinansowanie to 50 tys. zł.

Nabór potrwa do 31 marca 2017 r. (do godz. 16.00). Ocena projektów będzie odbywała się w trwających miesiąc rundach konkursowych, które obejmować będą nabór wniosków, ich ocenę i opublikowanie listy ocenionych projektów.

Wnioski o dofinansowanie należy składać elektronicznie za pośrednictwem systemu obsługi wniosków aplikacyjnych SOWA, dostępnego na stronie internetowej https://www.sowa.efs.gov.pl oraz papierowej (pocztą lub osobiście na adres PARP z dopiskiem „Konkurs POWER 2.2 – „Partnerstwo publiczno-prywatne” (PPP)). Można je także dostarczyć za pomocą elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP) przy użyciu podpisu elektronicznego lub przy wykorzystaniu profilu zaufanego ePUAP na adres domyślnej skrytki PARP.

Dofinansowanie dostępne w ramach naboru pochodzi z puli Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, a udzielane będzie w ramach działania „Wsparcie na rzecz zarządzania strategicznego przedsiębiorstw oraz budowy przewagi konkurencyjnej na rynku”.

Więcej na: https://www.power.gov.pl/nabory/22-wsparcie-na-rzecz-zarzadzania-strategicznego-przedsiebiorstw-oraz-budowy-przewagi-konkurencyjnej-na-rynku-3/

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.