Przejdź do sekcji:

Innowacyjność i kreatywność miarą sukcesu

szkolnictwo

W ramach projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe na rynku pracy 2" w Parku Technologiczno- Naukowym w Opolu odbyło się wyjątkowe wydarzenie pn. „Jak osiągnąć sukces w przyszłości”.

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Spotkanie, podczas którego uczniowie z opolskich szkół mieli okazję poznać tajniki nowych technologii oraz specyfikę opolskich firm działających w branży innowacyjnych rozwiązań, zostało zorganizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Innowacyjności i Kreatywności.  Próba zainspirowania młodego pokolenia oraz chęć umożliwienia spotkania z opolskimi firmami, aby móc je poznać od praktycznej, produktowej strony, były głównymi zamierzeniami przyświecającymi organizatorom wydarzenia.

Dodatkowo jedną z atrakcji był wykład Radosława Kotarskiego, dziennikarza,  pisarza, ale przede wszystkim popularyzatora nauki i twórcy kanału Polimaty w serwisie YouTube, w którym z powodzeniem prezentuje treści edukacyjne i naukowe. Podczas wydarzenia nie zabrakło również krótekij prelekcji nt. działalności  innowacyjnej firm z Opola. Do udziału zaproszono: ProTec, Nutricia, Stava, KBA Automatic, iXar, Apra Optinet oraz IFM ECOLINK.

Dzięki programowi wydarzenia uczniowie szkół, którzy już niebawem wejdą na rynek pracy,  mogli poznać praktyczną stronę działalności opolskich przedsiębiorstw. Na koniec uczestnicy mieli także możliwość wzięcia udziału w warsztatach/case study w firmach zlokalizowanych na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu. 

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.