Przejdź do sekcji:

"Bony na innowacje dla MŚP" dostępne w PARP

Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay
Zobacz inne aktualności z katergorii:
Nabór

Dofinansowanie na zakup usługi polegającej na opracowaniu nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi, technologii produkcji lub projektu wzorniczego można dostać w ramach tzw. „Bonów na innowacje dla MŚP” w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

„Bony na innowacje dla MŚP” to poddziałanie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Konkurs trwa od 6 czerwca br. do 30 stycznia 2017 r. Podzielony został na dwumiesięczne etapy. Jak poinformowała PARP - 6 sierpnia zakończył się nabór wniosków w ramach I etapu tego konkursu. W jego ramach złożonych zostało 88 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę prawie 21,4 mln zł.

Tym samym rozpoczął się kolejny etap naboru, który potrwa do początku października. Jak informuje na stronie konkursu PARP - przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu w ramach każdego kolejnego etapu wynosi 3 miesiące od dnia zakończenia naboru.

Wnioski należy składać do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się mikro, mali lub średni przedsiębiorcy z całego kraju.

Dofinansowanie – jak podaje PARP - przeznaczone jest na realizację projektów obejmujących zakup od wykonawcy usługi polegającej na opracowaniu nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi, technologii produkcji lub nowego projektu wzorniczego (czyli opracowania cech technicznych, użytkowych czy estetycznych wyrobu służących wprowadzeniu go do obrotu). Wykonawcą tych usług mogą być jednostki naukowe szczegółowo opisane w regulaminie konkursu.

Maksymalna wartość dofinansowania w ramach bonów może wynieść 80 proc. wartości tzw. kosztów kwalifikowalnych dla mikro lub małych przedsiębiorstw lub 70 proc. wartości kosztów kwalifikowalnych projektu w przypadku średniego przedsiębiorcy. W regulaminie określono, że maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 400 tys. zł, a minimalna – 60 tys. zł.

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach „Bonów na innowacje w MŚP” w 2016 r. to: nieco ponad 6 mln zł (dla firm zlokalizowanych w woj. mazowieckim) i ponad 56,4 mln zł (w pozostałych regionach).

Dofinansowanie w ramach tego poddziałania jest wypłacane w formie refundacji.

Szczegóły:

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/nabory/23-proinnowacyjne-uslugi-dla-przedsiebiorstw-232-bony-na-innowacje-dla-msp-1/

http://poir.parp.gov.pl/wiadomosci-poir/informacja-o-liczbie-i-kwocie-wnioskowanego-dofinansowania-zlozonych-wnioskow-w-ramach-poddzialania-2-3-2-poir-bony-na-innowacje-dla-msp-i-etap-konkursu-nr-1-2016

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.