Przejdź do sekcji:
Logotypy_poziom

RUSZAMY Z NABOREM WNIOSKÓW NA STUDIA PODYPLOMOWE

IMG_6858

W związku z rozpoczynającym się niebawem rokiem akademickim od 11 września umożliwiamy składanie dokumentów, dzięki którym możliwe będzie otrzymanie dofinansowania na studia podyplomowe. Natomiast od 16 października możliwe będzie aplikowanie na pozostałe kursy i szkolenia. 

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i znaleźć lepszą pracę - mamy dobre wiadomości. W ramach projektu "Kształcenie ustawiczne” osoby od 15 roku życia, które z własnej inicjatywy chcą podnieść swoje kompetencje, będą mogli starać się o dofinansowanie do kursów/szkoleń/studiów podyplomowych dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych PARP. 

 - Stwarzamy kolejną możliwość naszym mieszkańcom lub osobom tutaj uczącym się lub pracującym do tego, aby skorzystały z oferty dofinansowań do studiów podyplomowych lub szkoleń. Co więcej, w związku z rozpoczynającym się niebawem rokiem akademickim, chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom, dlatego przyspieszamy nabór i od 11 września umożliwiamy składanie dokumentów na studia podyplomowe. Natomiast od 16 października możliwe będzie aplikowanie na pozostałe kursy i szkolenia – mówi Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa Opolskiego 

Projekt realizowany będzie od września 2023 do lipca 2025. Całkowita wartość projektu wynosi 33 123 754,95 zł, a dofinansowanie unijne w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027 to aż 25 956 987,06 zł. 

- W poprzedniej perspektywie finansowej projekt Opolscy Zawodowcy, dzięki któremu mieszkańcy województwa opolskiego również mogli korzystać z kursów, szkoleń i studiów podyplomowych cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dlatego nie mogło podobnego działania zabraknąć także w ramach FEO 2021-2027 – mówi Michał Durzyński, zastępca dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. 

- Rozszerzyliśmy pogram w zakresie kompetencji szkoleń, np. możliwe będzie skorzystanie z kursów językowych, jednak warto też wspomnieć o pewnym wyjątku: z projektu nie będą mogły skorzystać w zakresie zawodu który wykonują osoby wykonujące regulowany ustawą zawód medyczny. Tzn.  na przykład pielęgniarki czy fizjoterapeuci nie będą mogli skorzystać z kursów o charakterze medycznym, ale będą mogli skorzystać z  np. z kursów językowych lub innych. Podobne wykluczenie dotyczy osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą: dla nich w październiku ruszy osobny projekt 5.5. dzięki któremu możliwe będzie podnoszenie swoich kwalifikacji zgodnie z przedmiotem prowadzenia działalności gospodarczej - dodaje Durzyński. 

Wysokość maksymalnego dofinansowania wyniesie do 9,5 tys. zł na osobę co może stanowić aż 85% kwoty danej usługi.  

- Zainteresowanie projektem jest ogromne, ale ogromna też jest kwota, jaką przeznaczyliśmy na ten cel, dlatego zachęcam każdego, do składania wniosków. Preferowany sposób aplikacji to forma elektroniczna, ale po szczegóły zapraszam na stronę OCRG lub do Punktu Informacyjnego OCRG na Krakowskiej 38, gdzie można uzyskań wszystkie informacje i pomoc w procesie rekrutacji  – dodaje  Szymon Ogłaza. 


5.11 KSZTAŁCENIE USTAWICZNE

 •  11 września umożliwiamy składanie dokumentów tylko na studia podyplomowe
 •  16 października możliwe będzie aplikowanie na pozostałe kursy i szkolenia

Krok po kroku, czyli jak aplikować?

 • Znajdź intersujące Cię szkolenie/kurs/studia podyplomowe korzystając z Bazy Usług Rozwojowych PARP ( www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl), kończące się certyfikatem lub egzaminem i zarejestruj się w niej (utwórz Profil Użytkownika na stronie BUR). Uwaga, od 11 września możliwe jest składanie aplikacji jedynie na studia podyplomowe, dlatego wyszukaj w BUR interesujące Cię studia i postępuj zgodnie z dalszymi krokami.
 • Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.ocrg.opolskie.pl wraz z kompletem niezbędnych załączników i złóż przez ePUAP. Elektroniczna aplikacja przyspieszy procedurę weryfikacji. W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość złożenia dokumentów za pośrednictwem poczty/kuriera lub osobiście w siedzibie OCRG.
 • Po pozytywnej weryfikacji formularza zgłoszeniowego podpiszemy trójstronną umowę pomiędzy Tobą, OCRG oraz podmiotem świadczącym usługę wsparcia (np. uczelnią) oraz nadamy ID wsparcia, który posłuży jako identyfikator w BUR. Umowa określać będzie szczegółowe zasady działania oraz sposoby i terminy płatności.
 • Po podpisaniu umowy wsparcia oraz nadaniu ID wsparcia, dokonaj rejestracji na wybraną usługę.
 • Weź udział w szkoleniu/kursie/studiach podyplomowych podnoszących Twoje kompetencje lub kwalifikacje zawodowe.

Co dalej? W jaki sposób się rozliczyć? 

 • Po skorzystaniu z usługi rozwojowej, dokonaj jej oceny na swoim koncie BUR.
 • Rozlicz się z Podmiotem świadczącym usługę rozwojową (wpłać 15% wkładu własnego), a następnie złóż do Operatora komplet dokumentów, na podstawie których dokonamy wpłaty na rzecz Dostawcy usługi.

Wymagane dokumenty potwierdzające zamieszkanie na terenie województwa opolskiego (jedna z możliwości do wyboru):

 •  informacja o zameldowaniu na pobyt stały lub czasowy pobrana elektronicznie poprzez Profil Zaufany na stronie: www.gov.pl,
 • oświadczenie właściciela lub najemcy lokalu, który potwierdzi stały pobyt oraz dokument potwierdzający, że osoba podpisująca to oświadczenie jest jego właścicielem lub najemcą,
 • umowa o pracę lub zaświadczenie o zatrudnieniu (wzór zaświadczenia do pobrania ze strony: www.ocrg.opolskie.pl),
 • zawarta umowa na media (np. prąd, gaz, woda, telefon, internet, telewizja kablowa itp.) zawierające adres zamieszkania na terenie woj. opolskiego,
 • ubezpieczenie z tytułu wykonywanej pracy,
 • potwierdzenie posiadania rachunku bankowego zawierającego adres na terenie województwa opolskiego,
 • zaświadczenie o uczęszczaniu do szkoły na terenie województwa opolskiego.
#FunduszeEuropejskie

Więcej aktualności

Ważne
5

Komunikat z dnia 15.04.2024 r. dotyczący naboru wniosków do Działania 5.5.

Informacja
Ważne
info

System akredytacji Instytucji Otoczenia Biznesu

Informacja
Ważne
PLAKAT (450 x 450 px)

Opolski Kongres Kobiet - I edycja już 12.04.2024r.

Informacja
Ważne
MSG_facebook_strona

V Opolskie Forum MSG - czyli rozwój biznesu za granicą

Informacja
Ważne
wielkanoc_1

Spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych

Informacja
Ważne

Opolski Kongres Kobiet już niebawem !

Informacja
Ważne
ważne informacje

29.03.2024 - NIECZYNNE

Informacja
Ważne
image003

Skuteczna i wydajna gospodarka odpadami tematem spotkania z przedsiębiorcami w kwietniu

Informacja
Ważne
Logo_konkursu

III edycja konkursu "Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom"

Informacja
Ważne
COIE

Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera certyfikowanym partnerem PAIH

Informacja
Ważne
ekomobilnosc-slider (002)

Ekomobilność w inżynierii ruchu tematem rozważań ekspertów

Informacja
Ważne
DSCF7503

Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera OCRG najlepsze w kraju!

Informacja
Ważne
_mentoring

Jak uczynić biznes bardziej efektywnym? Skorzystaj z wiedzy mistrzów

Informacja
Ważne
5-5-info

DZIAŁANIE 5.5 ADAPTACYJNOŚĆ PRACODAWCÓW I PRACOWNIKÓW - zmiany w regulaminie

Nabór
Ważne
Plakat konferencja Olesno_1 - okładka II

Sztuczna inteligencja w nauce, biznesie i samorządzie tematem konferencji w Oleśnie

Informacja
Ważne
SMEOrigin-WEB

Nabory na zwiększenie konkurencyjność MŚP w sektorze spożywczym w toku

Informacja
Ważne
IMG_2643

Podsumowanie 2023 oraz plany OCRG na najbliższe miesiące

Informacja
Ważne
kk4

Kozły Biznesu 2023 przyznane

Informacja
Ważne
5

Nabór wniosków do działania 5.5. Lista wniosków rekomendowanych do oceny

Informacja
Ważne
webinar

INTERREG - nabory wniosków w 2024 roku

Informacja

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.