Przejdź do sekcji:

Za nami kolejna edycja najlepszej szkoły biznesu

Właścicielka firmy, która zajmuje się fotografią reportażową, właściciel firmy produkującej zestawy akwarystyczne czy firmy świadczącej wysoko wyspecjalizowane usługi z wykorzystaniem dronów są wśród absolwentów kolejnej edycji Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego.

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Spotkanie

- Zgłosiłem się do tego Programu, bo czułem potrzebę zaczerpnięcia wiedzy od osób bardziej doświadczonych . A że pojawiła się taka możliwość, to uznałem, że grzechem byłoby nie skorzystać. I to był strzał w dziesiątkę – mówi Michał Junik, właściciel firmy SNH Drones świadczącej usługi z wykorzystaniem dronów. W zakończonej właśnie edycji programu mentoringu był podopiecznym Agaty Duliniec, prezes Gniotpol Trailers. – Największą wartością dodaną było dla mnie to, że mogłem podpatrzeć na spotkaniach, jak pani Agata funkcjonuje w swoim przedsiębiorstwie i jaką jest osobą. Poza tym już mogę powiedzieć, że te kilka miesięcy przełożyło się też na pracę mojej firmy. Dzięki nim lepiej zorganizowałem zespół, który obecnie jest samodzielny i realizuje takie działania, o których jeszcze niedawno nie marzyłem, że w tak krótkim czasie mógłbym je realizować.

- Postanowiłem wziąć udział w tym programie z ciekawości, ale też żeby spojrzeć na moją firmę z punktu widzenia osoby bardziej doświadczonej – wyjaśniał z kolei Adama Anlauf, właściciel firmy Depcor zajmującej się m.in. tworzeniem stron i aplikacji internetowych oraz brandingiem. – Udział w programie dał mi większy spokój i zrozumienie tego, co robię i jak robię. Okazało się, że wcale nie jest tak, że to, co myślałem że robię źle, faktycznie robię źle. Trzeba było tylko spojrzeć na to z innej strony.

Program Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego już po raz piąty został zorganizowany przez podlegające samorządowi województwa Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG). W ramach tego programu znani i uznani szefowie, prezesi czy właściciele firm z Opolszczyzny na kilka miesięcy stają się mentorami młodych stażem przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje firmy nie dłużej, niż 5 lat. Celem tego programu jest transfer wiedzy i doświadczenia od tych opolskich przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces rynkowy do małych i średnich firm o dużym potencjale. Pomysłodawcą Programu była Loża Opolska BCC; a wspierają to przedsięwzięcie Opolska Izba Gospodarcza, Izba Gospodarcza “Śląsk” oraz Izba Rzemieślnicza w Opolu. OCRG koordynuje projekt i pełni w nim obsługę organizacyjną.

Wśród mentorów w tym Programie jest m.in. Roland Krause, prezes zarządu firmy MM Systemy. W zakończonej właśnie edycji był on mentorem pochodzących z Ukrainy właścicieli funkcjonującej na Opolszczyźnie firmy, która produkuje meble. – To było również dla mnie coś zupełnie nowego i niesamowitego, bo nauczyłem się od mentee wiary w to, że można osiągnąć sukces także w sytuacji, kiedy przyjeżdża się do zupełnie nowego otoczenia – relacjonował Roland Krause. – W trakcie tych kilku miesięcy mierzyliśmy z różnymi problemami. Jednym z głównych było to, że kiedy moi mentee rozmawiają z klientami i ci zauważają, że panowie są obcokrajowcami, to czasem mają problem ze zdobyciem zamówienia. To był jeden z elementów, o których rozmawialiśmy. Ustalaliśmy też na przykład miesięczne plany do realizacji w firmie. I za każdym razem były one realizowane.

Roland Krause od początku, czyli od 5 lat, jest mentorem w Programie. Podkreśla, że każdy jego edycja jest zupełnie inna. – Przez te kilka lat były wśród moich podopiecznych osoby, które miały doskonałą wiedze ekonomiczną, ale też takie, które były świetnymi sprzedawcami czy technologami. Każdy z nich miał inne spojrzenie i inny pomysł. I to jest dla mnie wartość dodana, tego przedsięwzięcia, bo za każdym razem omawiamy zupełnie inne tematy i potrzebne jest inne doświadczenie – podsumowuje Roland Krause.

Co warte podkreślenia – udział w Programie Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego, który koordynuje OCRG jest bezpłatny. A mentorzy, którzy biorą w nim udział, robią to w pełni społecznie, traktując jako swoją misję.

- Bardzo za to dziękujemy, za poświęcony czas i otwartość – mówił podczas spotkania podsumowującego V edycję Programu dyrektor OCRG Tomasz Hanzel. – Tym bardziej, że od początku realizacji tego Programu z wiedzy i doświadczenia naszym mentorów miało okazję skorzystać już pięćdziesięciu młodych stażem przedsiębiorców. Deklarujemy, że w przyszłym roku chcemy uruchomić kolejną edycję programu i mamy nadzieję, że nasi mentorzy zgodzą się w niej uczestniczyć.

Pierwsza edycja Programu Mentoringu Biznesowego Woj. Opolskiego odbyła się w 2017 roku. Wzięło w niej udział 6 mentorów i 11 ich podopiecznych. W II edycji w 2018 r. było ośmiu mentorów i 9 mentee. III edycja trwała od marca do listopada 2019 r. Wzięło w niej udział 10 mentorów i 10 mentee. W IV edycji wzięło udział 8 mentorów i 9 mentee.

Wśród dotychczasowych podopiecznych projektu (mentee) byli np. właścicielka pracowni językowej prowadzącej kursy j. niemieckiego i blog językowy, właściciel agencji pracy tymczasowej pozyskującej pracowników z rynków wschodnich, właściciel firmy, która produkuje dekoracje czekoladowe i wyroby cukiernicze dla hoteli, właściciel firmy zajmującej się produkcją konstrukcji metalowych ze stali czarnej i nierdzewnej, prokurentka firmy, która zajmuje się doradztwem z zakresu logistyki i magazynowania, doradztwem strategicznym, obsługą rynków wschodnich, wprowadzaniem nowych marek na rynek polski oraz rynki zagraniczne, właściciel firmy gastronomicznej, właścicielka firmy zajmującej się realizacjami video, produkcją wydarzeń, transmisjami internetowymi, właścicielka firmy rekrutującej i delegującej opiekunów osób starszych w Niemczech, właściciela firmy projektującej inteligentne systemy zabezpieczeń, właściciela firmy produkującej innowacyjne drewniane panele ścienne 3D.

 

MENTORZY V EDYCJI PROGRAMU MENTORINGU BIZNESOWEGO WOJ. OPOLSKIEGO

- Agata DULINIEC, prezes Gniotpol Trailers

- Katarzyna RUDZIŃSKA, dyrektor ds. personalnych Zakładów Produkcyjnych NUTRICIA

- Lesław ADAMCZYK, właściciel Butiku Inwestycyjnego LEAD i członek Rady Głównej BCC

- Ryszard BŁASZKÓW, były wieloletni dyrektor zakładu Lesaffre Polska

- Andrzej DROSIK, dyrektor przemysłowy na Europę Centralną Zakładów Produkcyjnych NUTRICIA

- Roland KRAUSE, prezes zarządu firmy MM Systemy

- Andrzej LEPICH, prezes firmy ALU PRO, kanclerz Loży Opolskiej BCC

- Michał LEWICKI, prezes zarządu firmy Multiserwis Sp. z o.o.

- Wojciech PARUZEL, były wieloletni dyrektor operacyjny i członek zarządu firmy Diehl Controls Polska Sp. z o.o.

 

MENTEE V EDYCJI PROGRAMU MENTORINGU BIZNESOWEGO WOJ. OPOLSKIEGO:

- Alicja DUBIEL (Alicja Dubiel Fotografia – fotografia reportażowa, biznesowa i sportowa)

- Dennis BOROWITZA (Aquadebo – produkcja zestawów akwarystycznych od A do Z)

- Sylwia NIECKARZ (Między słowami – usługi psychoterapeutyczne dla osób uzależnionych i ich rodzin)

- Michał JUNIK (SNH Drones – wysoko wyspecjalizowane usługi z wykorzystaniem dronów, szkolenia dla kandydatów na pilotów dronów, szkolenia dla kandydatów na pilotów samolotów do uzyskania licencji PPL(A) )

- Oleksandra ALTUFIEVA (AB Smart Sp. z o.o. – pośrednictwo biur turystycznych, agencja ubezpieczeniowa, biuro tłumaczeń)

- Adam ANLAUF (Depcore – tworzenie stron i aplikacji internetowych, branding, tworzenie grafik, projektowanie logotypów i wizualizacji indywidualnej)

- Ewgenia VORONINA (Manufaktura Miodu Twórcza Pracownia – produkcja wyrobów z miodu, suszonych owoców, orzechów i innych produktów zdrowej żywności)

- Radosław ANDRULEWICZ (Exergy – audyty energetyczne przemysłowe i budowlane, usługi związane z obliczaniem śladu węglowego)

- Mariusz MAZUREK (Eko-Błysk – usługi sprzątania powierzchni wewnątrz budynków oraz na zewnątrz i czyszczenia oraz pielęgnacji samochodów)

- Yewhen SNITSAR i Yurii LUNIIANCHUN (IAVIS Comfort – produkcja mebli kuchennych, łazienkowych, biurowych oraz mebli tapicerowanych

Więcej aktualności

Ważne
5

Komunikat z dnia 15.04.2024 r. dotyczący naboru wniosków do Działania 5.5.

Informacja
Ważne
info

System akredytacji Instytucji Otoczenia Biznesu

Informacja
Ważne
PLAKAT (450 x 450 px)

Opolski Kongres Kobiet - I edycja już 12.04.2024r.

Informacja
Ważne
MSG_facebook_strona

V Opolskie Forum MSG - czyli rozwój biznesu za granicą

Informacja
Ważne
wielkanoc_1

Spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych

Informacja
Ważne

Opolski Kongres Kobiet już niebawem !

Informacja
Ważne
ważne informacje

29.03.2024 - NIECZYNNE

Informacja
Ważne
image003

Skuteczna i wydajna gospodarka odpadami tematem spotkania z przedsiębiorcami w kwietniu

Informacja
Ważne
Logo_konkursu

III edycja konkursu "Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom"

Informacja
Ważne
COIE

Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera certyfikowanym partnerem PAIH

Informacja
Ważne
ekomobilnosc-slider (002)

Ekomobilność w inżynierii ruchu tematem rozważań ekspertów

Informacja
Ważne
DSCF7503

Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera OCRG najlepsze w kraju!

Informacja
Ważne
_mentoring

Jak uczynić biznes bardziej efektywnym? Skorzystaj z wiedzy mistrzów

Informacja
Ważne
5-5-info

DZIAŁANIE 5.5 ADAPTACYJNOŚĆ PRACODAWCÓW I PRACOWNIKÓW - zmiany w regulaminie

Nabór
Ważne
Plakat konferencja Olesno_1 - okładka II

Sztuczna inteligencja w nauce, biznesie i samorządzie tematem konferencji w Oleśnie

Informacja
Ważne
SMEOrigin-WEB

Nabory na zwiększenie konkurencyjność MŚP w sektorze spożywczym w toku

Informacja
Ważne
IMG_2643

Podsumowanie 2023 oraz plany OCRG na najbliższe miesiące

Informacja
Ważne
kk4

Kozły Biznesu 2023 przyznane

Informacja
Ważne
5

Nabór wniosków do działania 5.5. Lista wniosków rekomendowanych do oceny

Informacja
Ważne
webinar

INTERREG - nabory wniosków w 2024 roku

Informacja

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.