Przejdź do sekcji:

Wspieranie innowacyjności głównym tematem konferencji współorganizowanej przez OCRG

konf 1

Konferencja "Trendy rozwojowe w obszarze technologii, innowacji i bezpieczeństwa w województwie opolskim", współorganizowana razem z bankiem PKO BP, dedykowana przedsiębiorcom poszukującym informacji na temat bankowych rozwiązań inwestycyjnych oraz możliwości pozyskania unijnego dofinasowania odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Jak podkreślił podczas słowa wstępnego Szymon Ogłaza - Członek Zarządu Województwa Opolskiego wspieranie wszelkich wydarzeń związanych z promowaniem przedsiębiorczości i innowacyjności, jest jednym z filarów działalności samorządu województwa i Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, dodając że dzięki tego typu inicjatywom, w ramach których mogą spotkać się przedstawiciele instytucji bankowych z przedsiębiorcami, region będzie zyskiwał na konkurencyjności.

Podczas spotkania z przedsiębiorcami poruszane były także tematy związane z finansowymi sposobami zabezpieczenia firmy oraz maksymalizacją zysków, sytuacją na rynkach finansowych i trendach inwestycyjnych na bieżący rok oraz pozyskiwaniem dotacji unijnych na innowacyjne rozwiązania, które zgromadzonym, w ramach perspektywy finansowej Fundusze Europejskie dla Opolskie 2021-2027, zaprezentował Dariusz Mazurczak, zastępca dyrektora Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. 

W ramach konferencji uczestnicy mogli również przetestować nowoczesne samochody elektryczne oraz dowiedzieć się więcej nt. perspektyw związanych z rozwojem  elektromobilności w najbliższych latach. 

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki było współorganizatorem wydarzenia. 

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.