Przejdź do sekcji:

Spotkanie z prezesem WSSE Invest-Park

prezes wsse1
Zobacz inne aktualności z katergorii:
Spotkanie

Przywrócenie biura WSSE Invest-Park w Opolu czy budowa hal na Opolszczyźnie były m.in. tematami spotkania marszałka woj. opolskiego Andrzeja Buły i dyrektora OCRG Rolanda Wrzeciono z prezesem zarządu WSSE Invest-Park Maciejem Badorą.

 

Spotkanie odbyło się 13 lipca w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Opolskiego. Jak przekazał Roland Wrzeciono – zwrócił się on na nim z prośbą do prezesa WSSE o ponowne rozważenie możliwości przywrócenia stałego przedstawicielstwa Strefy w naszym regionie.

„Żywię nadzieję, iż przeobrażenia organizacyjne i strukturalne spółki staną się przyczynkiem do pomnożenia obopólnych korzyści płynących ze współpracy, zaś brak biura zamiejscowego na Opolszczyźnie pozostanie jedynie sytuacją przejściową” – napisał dyrektor OCRG w przekazanym prezesowi Badorze piśmie.

Wrzeciono podtrzymał też podczas środowego spotkania ofertę złożoną wałbrzyskiej strefie jeszcze w czerwcu, dotyczącą ewentualnej nowej lokalizacji biura i możliwości korzystania z pomieszczeń konferencyjnych w OCRG. Dodał też, że w przypadku współrealizacji projektów inwestycyjnych istnieje możliwość wsparcia merytorycznego i organizacyjnego ze strony kadry pracowniczej OCRG oraz wszelkich innych udogodnień, które mogłyby pomóc w obsłudze inwestorów w województwie opolskim.

„Ufam, że funkcjonowanie biura zamiejscowego w niniejszej konfiguracji umożliwiłoby zarówno samodzielną obsługę przedstawiciela WSSE Invest – Park na Opolszczyźnie - bez konieczności wsparcia kadry zatrudnionej w głównej siedzibie Strefy, jak też znacznie ograniczyło koszty” – dodał Wrzeciono.

Podkreślił również, że umiejscowienie biura WSSE w sąsiedztwie siedziby samorządu woj. opolskiego „znacznie ułatwiłoby obsługę projektów dotyczących terenów zlokalizowanych poza stolicą województwa”.

Podczas spotkania poruszono także omawiany już wcześniej temat budowy hal produkcyjnych na terenie województwa opolskiego. Władze regionu i dyrekcja OCRG zachęcały WSSE do podjęcia takiej decyzji, deklarując przy tym przekazanie szczegółowych informacji na temat możliwych lokalizacji takiej inwestycji w regionie.

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.