Nabór wniosków na kursy i szkolenia // Krok po kroku
Nabór wniosków na kursy i szkolenia // Krok po kroku
Jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i znaleźć lepszą pracę - mamy dobre wiadomości. W ramach projektu „Kształcenie ustawiczne” osoby od 15 roku życia, które z własnej inicjatywy chcą podnieść swoje kompetencje, mogą starać się o dofinansowanie do kursów i szkoleń dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych PARP.
Wysokość maksymalnego dofinansowania wynosi do 9,5 tys. zł na osobę co może stanowić aż 85% kwoty danej usługi.
Od 16 października 2023 można ubiegać się o dofinansowanie do kursów i szkoleń w ramach projektu 5.11 KSZTAŁCENIE USTAWICZNE. Okres realizacji całego projektu będzie obejmował czas od września 2023 r. do końca lipca 2025 r. Poniżej prezentujemy kilka kroków, dzięki którym zawczasu można przygotować się do złożenia aplikacji.
Krok po kroku, czyli jak aplikować?
Znajdź intersujące Cię szkolenie/kurs korzystając z Bazy Usług Rozwojowych PARP ( www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl), kończące się certyfikatem lub egzaminem i zarejestruj się w niej (utwórz Profil użytkownika na stronie BUR).
Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.ocrg.opolskie.pl wraz z kompletem niezbędnych załączników i złóż przez ePUAP. Elektroniczna aplikacja przyspieszy procedurę weryfikacji. W uzasadnionych przypadkach jest możliwość złożenia dokumentów za pośrednictwem poczty/kuriera lub osobiście w siedzibie OCRG.
Po pozytywnej weryfikacji formularza zgłoszeniowego, podpiszemy trójstronną umowę pomiędzy Tobą, OCRG oraz podmiotem świadczącym usługę wsparcia (np.. uczelnią) oraz nadajemy ID wsparcia, który posłuży jako identyfikator w BUR. Umowa określa szczegółowe zasady działania oraz sposoby i terminy płatności.
Po podpisaniu umowy wsparcia oraz nadaniu ID wsparcia, dokonaj rejestracji na wybraną usługę.
Weź udział w szkoleniu/kursie/studiach podyplomowych podnoszących Twoje kompetencje lub kwalifikacje zawodowe.
Co dalej? W jaki sposób się rozliczyć?
Po skorzystaniu z usługi rozwojowej, dokonaj jej oceny na swoim koncie BUR.
Rozlicz się z Podmiotem świadczącym usługę rozwojową (wpłać 15% wkładu własnego), a następnie złóż do Operatora komplet dokumentów, na podstawie których dokonamy wpłaty na rzecz Dostawcy usługi.
Wymagane dokumenty potwierdzające zamieszkanie na terenie województwa opolskiego (jedna z możliwości do wyboru):
informacja o zameldowaniu na pobyt stały lub czasowy pobrana elektronicznie poprzez profil zaufany na stronie: www.gov.pl,
oświadczenie właściciela lub najemcy lokalu, który potwierdzi stały pobyt oraz dokument potwierdzający, że osoba podpisująca to oświadczenie jest jego właścicielem lub najemcą,
umowa o pracę lub zaświadczenie o zatrudnieniu
zawarta umowa na media (np. prąd, gaz, woda, telefon, internet, telewizja kablowa itp.) zawierające adres zamieszkania na terenie woj. opolskiego,
ubezpieczenie z tytułu wykonywanej pracy,
potwierdzenie posiadania rachunku bankowego zawierającego adres na terenie województwa opolskiego,
zaświadczenie o uczęszczaniu do szkoły na terenie województwa opolskiego
Uwaga, w ramach projektu ze wsparcia wyłączone są kursy prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A i B oraz B1. Od 16 października możliwe będzie ubieganie się o dofinansowanie do kursów i szkoleń, nabór na studia podyplomowe został zakończony.
Przydatna dokumentacja znajduje się poniżej. Całość dokumentów, w tym link do eupap, znaleźć można na naszej stornie w zakładce PROJEKTY. Więcej informacji otrzymasz w Punkcie Informacyjnym OCRG (ul. Krakowska 38) lub pod numerami telefonu: 77 403 36 96 oraz 77 40 33 660
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.