Przejdź do sekcji:

OPOLSCY ZAWODOWCY 2022

Facebook WWW (700×400 px)

Uwaga!

22 KWIETNIA NABÓR DO PROJEKTU "OPOLSKIE WSPIERA KWALIFIKACJE ZAWODOWE" ZOSTAŁ ZAWIESZONY. WPŁYNĘŁO 1063 WNIOSKI. TRWA ICH OCENA I PODPISYWANIE UMÓW.

Nabór ten został uruchomiony po raz drugi 20 kwietnia 2022 r. Ocenie podlegają te formularze zgłoszeniowe, które zostaną wysłane do OCRG (pocztą, kurierem i przez platformę ePUAP) od 20 do 22 kwietnia 2022. r.

Formularze wysłane po 11 lutego 2022 r. i przed 20 kwietnia 2022 r. lub po 22 kwietnia NIE BĘDĄ OCENIANE.

|stripAttributes

O projekcie

Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i lepiej zarabiać albo znaleźć lepszą pracę? Sięgnij po bon szkoleniowy dla dorosłych! Dofinansowane z Unii Europejskiej bony szkoleniowe dla dorosłych – to najnowszy produkt oferowany mieszkańcom Opolszczyzny przez podlegające samorządowi województwa Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. W puli do wykorzystania jest 8 mln zł.

Bony przyznawane są w ramach projektu "Opolskie wspiera kwalifikacje zawodowe" finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, czyli z unijnej puli pieniędzy województwa opolskiego.

Realizacja

1 grudnia 2021 r.  – 30 września 2023 r.

Zakres projektu

Ile można dostać?

·       Wysokość maksymalnego dofinansowania: do 9,5 tys. /osobę

·       Procent dofinansowania: do 85%


Gdzie znaleźć formularz zgłoszeniowy i regulamin?

Regulamin i formularz zgłoszeniowy oraz pozostałe dokumenty zamieszczone zostały poniżej.


Na co można dostać wsparcie?

W ramach projektu osoby dorosłe będą mogły starać się o dofinansowanie do kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych PARP, na które jest zapotrzebowanie na regionalnym rynku  pracy. Dofinansowanie to oferowane będzie w ramach tak zwanego bonu szkoleniowego.

Więcej czytaj w dokumencie załączonym poniżej pt. „Podstawowe informacje dotyczące uzyskiwania kwalifikacji w ramach projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego”.


Na co nie można dostać wsparcia?

W ramach projektu "Opolskie wspiera kwalifikacje zawodowe" nie mogą być sfinansowane m.in.: kursy na prawo jazdy kat. A i B czy kursy języków obcych. Więcej - czytaj w  §7 Regulaminu.


Jak sięgnąć po wsparcie?

1. Wybierz szkolenie w Bazie Usług Rozwojowych i zarejestruj się w niej

2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej.

3. Wyślij formularz do nas. Możesz go wysłać przez platformę ePUAP, pocztą lub kurierem do biura projektu w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki (ul. Krakowska 38, 45-075 Opole).

4. Poczekaj na ocenę wniosku.

5. Podpisz umowę.

6. Wpłać wkład własny, przeszkol się i uzyskaj certyfikat lub zdaj egzamin.

7. Złóż wniosek o refundację kosztów i… ciesz się ze zdobytych z dofinansowaniem kwalifikacji!

Więcej informacji o tym, jak krok po kroku sięgnąć po bon szkoleniowy czytaj w zamieszczonym poniżej pliku pt. „10 kroków, by dostać bon szkoleniowy”.

Uczestnicy

Dla kogo jest ten projekt?

Dla osób dorosłych z woj. opolskiego (zamieszkujących, pracujących lub uczących się w woj. opolskim) zainteresowanych udziałem w szkoleniach podnoszących kwalifikacje. W szczególności dla osób o niskich kwalifikacjach, osób w wieku  50 lat i więcej i z obszarów wiejskich.

Mogą z niego skorzystać także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.


Przykładowe dokumenty potwierdzające fakt zamieszkania w woj. opolskim:

1. Informacja o zameldowaniu na pobyt stały lub czasowy pobrana elektronicznie poprzez profil zaufany na stronie www.gov.pl

2. Oświadczenie właściciela lub najemcy lokalu, w którym potwierdzi, że stałe przebywasz w jego lokalu, oraz dokument potwierdzający, że osoba podpisująca to oświadczenie jest jego właścicielem lub najemcą;

3. Umowa o pracę lub zaświadczenie o zatrudnieniu (wzór zaświadczenia do pobrania ze strony www.ocrg.opolskie.pl )

4. Zawarta z Tobą umowa na media (np. prąd, gaz, woda, telefon, Internet, telewizja kablowa lub inne) zawierająca adres mieszkania na terenie Województwa Opolskiego;

5. Ubezpieczenie z tytułu wykonywanej pracy,

6. Dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności gospodarcze;

7. Potwierdzenie posiadania rachunku bankowego zawierające adres na terenie Województwa Opolskiego;

8. Zaświadczenie o uczęszczaniu do szkoły na terenie Województwa Opolskiego;

Facebook WWW (700×400 px)

Dodatkowe informacje

Biuro projektu:
OPOLSKIE CENTRUM ROZWOJU GOSPODARKI

Dział Wsparcia Kadr dla Gospodarki

ul. Krakowska 38, 45-075 Opole

tel. 77 40 33 604, 77 40 33 615          

www.ocrg.opolskie.pl

e-mail: szkolenia@ocrg.opolskie.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.