Przejdź do sekcji:

Nowe projekty podnoszące kwalifikacje zawodowe

FEO

Już niebawem ruszą projekty na rzecz wsparcia edukacji i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w ramach perspektywy finansowej Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027.  Ze wsparcia będą mogły skorzystać osoby jeszcze się uczące, jak i pracownicy oraz pracodawcy. 

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Działanie 5.5 – Adaptacyjność pracodawców i pracowników

Celem realizowanego przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki projektu jest umożliwienie wsparcia szkoleniowego w ramach Bazy Usług Rozwojowych, dzięki czemu osoby dorosłe będą mogły nabyć wiedzę i umiejętności niezbędną do dostosowania do aktualnych wymogów rynku, a także pozyskać nowe kwalifikacji i kompetencje niezbędnych do budowania przewagi konkurencyjnej województwa opolskiego. Projekt umożliwi także podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zwiększy efektywność wykorzystania zasobów ludzkich regionu. Głównym celem jest wsparcie procesu dostosowania pracodawców i ich pracowników do zachodzących na rynku zmian (dostosowanie środowiska pracy za pomocą tzw. usług rozwojowych).

Dla kogo?

Projekt zostanie skierowany do pracodawców, których siedziba lub oddział znajdują się na terenie województwa opolskiego oraz ich pracowników, którzy zamieszkują lub pracują w myśl Kodeksu Cywilnego na terenie województwa opolskiego. Wsparcie w ramach projektu zostanie skierowane do ok. 78 podmiotów, m.in. do mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw działających w branżach o największym potencjale kreowania nowych miejsc pracy, wskazanych jako preferowane specjalizacje regionalne dla województwa opolskiego zgodnie z Regionalną Strategią Rozwoju Województwa Opolskiego do roku 2030.  Wsparciem zostanie objętych około 420 osób oraz około 78 przedsiębiorstw.

Poziom dofinansowania pojedynczej usługi rozwojowej nie przekroczy 80%, a maksymalna kwota dofinansowania jednej osoby wyniesie 9 500zł.

  • przewidywany start naboru: październik 2023
  • projekt będzie realizowany przez OCRG

 

Działanie 5.11 – Kształcenie ustawiczne

Celem projektu wdrażanego przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki jest uruchomienie systemu umożliwiającego dofinansowanie do usług rozwojowych, które będą świadczone za pośrednictwem Podmiotowego Systemu Finansowania z wykorzystaniem Bazy Usług Rozwojowych dla 2 350 osób dorosłych (kobiety: 1 175, mężczyźni: 1 175), które zamieszkują, uczą się lub pracują w myśl Kodeksu Cywilnego na terenie województwa opolskiego (w szczególności osoby w niekorzystnej sytuacji zgodnie z dokumentem stanowiącym załącznik do Regulaminu wyboru projektów pn. Analiza grup znajdujących się w niekorzystnej sytuacji w województwie opolskim) zainteresowanych z własnej inicjatywy podnoszeniem kwalifikacji i kompetencji, który pozwoli na nabycie do 31 lipca 2025 roku przez 2115 osób (K: 1 058 M: 1 057) kwalifikacji lub kompetencji odpowiadających wymogom regionalnego rynku pracy.

Dla kogo?

Głównym celem realizacji projektu będzie nabycie kompetencji lub kwalifikacji przez osoby od 15 roku życia, które z własnej inicjatywy chcą podnosić swoje umiejętności. Projekt skierowany będzie do osób zamieszkujących lub pracujących lub uczących się w rozumieniu Kodeksu Cywilnego na terenie województwa opolskiego. Podstawą będzie wskazanie kursu/szkolenia/studiów, które znajdują się w Bazie Usług Rozwojowych (jeśli wybrany usługodawca w Bazie nie figuruje – nic straconego –  w każdej możliwe jest zgłoszenie akcesu. Znalezienie się w BUR jest dobrowolne i leży po stronie usługodawcy). Preferencje w dostępie do usług będą miały osoby w niekorzystnej sytuacji, pedagodzy oraz absolwenci Ochotniczych Hufców Pracy. Projekt będzie stanowił odpowiedź na problemy społeczne i gospodarcze województwa opolskiego takie jak: depopulacja i brak wykwalifikowanych pracowników, pogłębiające się problemy społeczno-gospodarcze w związku z negatywnymi skutkami wynikającymi z pandemii COVID-19 oraz konfliktem w Ukrainie.

Poziom dofinansowania pojedynczej usługi rozwojowej nie przekroczy 85%. Maksymalna kwota dofinansowania jednej osoby wyniesie 9 500 zł.

  • przewidywany start naboru: wrzesień 2023
  • projekt będzie realizowany przez OCRG 

Więcej szczegółów już niebawem na naszej stronie internetowej oraz na stronie www.funduszeue.opolskie.pl oraz w Punkcie Informacji OCRG --> ul. Krakowska 38 Opole lub pod numerem telefonu 77 403 36 60.

Więcej aktualności

Ważne
dzialanie511_2

Nabór wniosków na studia podyplomowe // Krok po kroku

Informacja
Ważne
s1

II spotkanie międzyregionalne projektu SMEOrigin zakończone w greckim Patras

Informacja
Ważne
3

Znamy zwycięzców Turnieju Piłkarskiego o Puchar Marszałka!

Informacja
Ważne
IMG_6858

RUSZAMY Z NABOREM WNIOSKÓW NA STUDIA PODYPLOMOWE

Informacja
Ważne
II OPOLSKI KONGRES GOSPODARCZY_SM

II Opolski Kongres Gospodarczy // ZAREZERWUJ DATĘ!

Informacja
Ważne
4123

Wizyta przedstawicieli Opolszczyzny na targach w Monachium

Informacja
Ważne
aktywizacja

Aktywizacja kobiet z niepełnosprawnościami i zagrożonych wykluczeniem zawodowym

Informacja
Ważne
FEO 2021-2027 - umowa z BGK

Pożyczki na zwiększenie efektywności energetycznej gospodarki w regionie

Informacja
Ważne
Konferencja CSR_grafika

Społeczna odpowiedzialność biznesu czyli CSR w praktyce. Konferencja nt. profilaktyki zdrowia

Informacja
Ważne
szkolenie

Szkolenie specjalistyczne - Realizacja zasad równościowych w ramach FEO 2021-2027

Informacja
Ważne
2

Współpraca międzynarodowa na rzecz rozwoju innowacyjności w Opolskiem

Informacja
Ważne
IMG-0939

Przedsiębiorcy z Opolszczyzny będą mieli lepszy dostęp do środków unijnych

Informacja
Ważne
image006

I etap konkursu "Grunt na medal" rozstrzygnięty

Informacja
Ważne
IMG_5402

Wsparcie unijne dla biznesu

Informacja
Ważne

2.7 Instrumenty finansowe w obszarze środowiska

Nabór
Ważne
Mobilny Punkt Informacyjny

Mobilne punkty informacyjne - Lipiec 2023

Informacja
Ważne
IMG_5954

Eksperci na rzecz innowacji Opolszczyzny

Informacja
Ważne
si17

Nowa jakość w obsłudze inwestorów w Opolskiem

Informacja
Ważne

Święto elektrycznej motoryzacji

Informacja
Ważne
1

Opolszczyzna – baza pod innowacyjny biznes

Informacja

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.