Przejdź do sekcji:

Zarządzanie firmą oczami praktyka biznesu - czyli jak odczarować finanase

ag6

II edycja Akademii Biznesu OCRG przyciągnęła wielu przedsiębiorców z Opolszczyzny, którzy borykają się z trudnymi decyzjami finansowymi związanymi z zarządzaniem firmą, marketingiem, oszacowaniem wydatków czy planowanymi inwestycjami. Jak mądrze prowadzić finanse w firmie, opowiadał i szkolił Adam Grzesik,  praktyk biznesu, były dyrektor generalny i wieloletni przedsiębiorca. 

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Zgromadzonych na konferencji właścicieli firm, menedżerów czy osoby odpowiedzialne za działy finansowe powitał Zbigniew Kubalańca, Wicemarszałek Województwa Opolskiego, który podkreślił znaczenie przedsiębiorców dla rozwoju opolskiej gospodarki i podziękował za ogrom pracy, który muszą wykonać przy prowadzeniu swoich biznesów: od zatrudniania pracowników zaczynając na planowaniu przyszłych inwestycji kończąc. 

- Większość z osób nas zna ze wsparcia finansowego. Wchodzimy w okres, gdy tych konkursów będzie coraz więcej. To co wam oferujemy, to także wsparcie miękkie, jak konferencja dotycząca zarządzania finansami. – mówił  Tomasz Hanzel, dyrektor #OCRG

Na spotkaniu poprowadzonym przez Adama Grzesika, przedsiębiorcy dowiedzieli się między innymi jak:

  • stosować rachunkowość zarządczą
  • oszacować narzut i marżę
  • planować wydatki, wyciągać wnioski i "udoskonalać system na kolejne miesiące"
  • zaoszczędzić na podatkach

Podczas spotkania wykorzystywanych było wiele metod, dzięki którym możliwe było przyswojenie przydatnej wiedzy.  - Warto odczarować finanse. Zarządzanie nimi to nie jest księgowość. To podejmowanie decyzji, sprawdzanie, systemy wynagrodzeń czy oferta handlowa. A przede wszystkim to zarządzanie przepływami finansowymi – doradzał ekspert.

Dzięki środkom europejskim opolscy przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy na każdym etapie swojej działalności. Spotkanie było bezpłatne, a kolejne edycje Opolskiej Akademii Biznesu przed nami. 

Więcej aktualności

Ważne
IMG_8130

Opolskie firmy i Instytucje Otoczenia Biznesu z konkretnym wsparciem. Rozstrzygnięto nabory w ramach programu 1.7 Opolskie Konkurencyjne

Informacja
Ważne
opolska marka

Konkurs „Opolska Marka 2024”

Informacja
Ważne
ważne

Zapraszamy od poniedziałku

Informacja
Ważne

Zmiany programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 - wersja nr 3

Informacja
Ważne
bh_grafika-1-7

Skorzystaj z profesjonalnego doradztwa i podnieś swoją konkurencyjność

Informacja
Ważne
IMG_E6706

Firmy z południa regionu otrzymały wsparcie na rozwój

Informacja
Ważne
ESG(1290x200px)

Nowoczesna gospodarka – II Opolski Kongres ESG

Informacja
Ważne
bh_bh-dzialanie511 (1)

Lista rankingowa (nabór 12-16 maj 2025) – Działanie 5.11 Kształcenie ustawiczne

Informacja
Ważne

„Grunt na Medal 2025” na ostatniej prostej

Informacja
Ważne
opolska360_ocrg(1290 x 200 px)

Kolejna tura naborów w ramach 1.7 Opolskie Konkurencyjne

Informacja
Ważne
NAFB

Komunikat o zmianie administratora danych osobowych

Forum
Ważne
IMG_5124

OCRG nie zwalnia tempa. Miliony dla biznesu

Informacja
Ważne
bh_bh-dzialanie511

Komunikat o zmianie administratora danych osobowych

Informacja
Ważne
bh_bh-dzialanie511

SPRAWDŹ USŁUGĘ BUR PRZED NABOREM – 12.05.2025 r.

Informacja
Ważne
pow3

Pomoc dla firm po powodzi: Fundacja Rozwoju Śląska uruchamia preferencyjne pożyczki do 5 mln zł

Forum
Ważne
bh_bh-dzialanie511

Komunikat dot. zmian w Regulaminie rekrutacji i udzielania wsparcia z dnia 07.01.2025 r. - zmiana III

Informacja
Ważne
2 maja

Przerwa weekendowa. Zapraszamy od 5 maja

Informacja
Ważne
IMG_3976

Pożyczki na efektywność energetyczną z częściowym umorzeniem już dostępne

Informacja
Ważne
bh-bh-bh-dzialanie511

Kształcenie ustawiczne - data kolejnego naboru!

Informacja
Ważne
487508806_1225627146229356_4566498710810082151_n

Opolskie na światowych targach w Hanowerze

Informacja

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.