Przejdź do sekcji:

Zarządzanie firmą oczami praktyka biznesu - czyli jak odczarować finanase

ag6

II edycja Akademii Biznesu OCRG przyciągnęła wielu przedsiębiorców z Opolszczyzny, którzy borykają się z trudnymi decyzjami finansowymi związanymi z zarządzaniem firmą, marketingiem, oszacowaniem wydatków czy planowanymi inwestycjami. Jak mądrze prowadzić finanse w firmie, opowiadał i szkolił Adam Grzesik,  praktyk biznesu, były dyrektor generalny i wieloletni przedsiębiorca. 

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Zgromadzonych na konferencji właścicieli firm, menedżerów czy osoby odpowiedzialne za działy finansowe powitał Zbigniew Kubalańca, Wicemarszałek Województwa Opolskiego, który podkreślił znaczenie przedsiębiorców dla rozwoju opolskiej gospodarki i podziękował za ogrom pracy, który muszą wykonać przy prowadzeniu swoich biznesów: od zatrudniania pracowników zaczynając na planowaniu przyszłych inwestycji kończąc. 

- Większość z osób nas zna ze wsparcia finansowego. Wchodzimy w okres, gdy tych konkursów będzie coraz więcej. To co wam oferujemy, to także wsparcie miękkie, jak konferencja dotycząca zarządzania finansami. – mówił  Tomasz Hanzel, dyrektor #OCRG

Na spotkaniu poprowadzonym przez Adama Grzesika, przedsiębiorcy dowiedzieli się między innymi jak:

  • stosować rachunkowość zarządczą
  • oszacować narzut i marżę
  • planować wydatki, wyciągać wnioski i "udoskonalać system na kolejne miesiące"
  • zaoszczędzić na podatkach

Podczas spotkania wykorzystywanych było wiele metod, dzięki którym możliwe było przyswojenie przydatnej wiedzy.  - Warto odczarować finanse. Zarządzanie nimi to nie jest księgowość. To podejmowanie decyzji, sprawdzanie, systemy wynagrodzeń czy oferta handlowa. A przede wszystkim to zarządzanie przepływami finansowymi – doradzał ekspert.

Dzięki środkom europejskim opolscy przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy na każdym etapie swojej działalności. Spotkanie było bezpłatne, a kolejne edycje Opolskiej Akademii Biznesu przed nami. 

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.