Przejdź do sekcji:

Konferencja na 70-lecie Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Seminarium

Rzemiosło, cechy rzemieślnicze i inne organizacje związane z rzemiosłem będą tematami konferencji organizowanej z okazji 70-lecia nadania sztandaru Cechowi Rzemiosła i Przedsiębiorczości – Związkowi Pracodawców w Opolu.

Konferencja zatytułowana będzie „Rzemiosło – przyszłość, teraźniejszość, przeszłość. 70 rocznica nadania sztandaru opolskiemu cechowi rzemieślniczemu”. Odbędzie się 21 kwietnia w Centrum Nauka – Biznes w Opolu (ul. Waryńskiego 4). Wśród poruszanych na niej zagadnień będzie funkcjonowanie rzemiosła, działalność cechów, izb rzemieślniczych i organizacji związanych z rzemiosłem.

- Chcemy, aby wspomniana rocznica stała się okazją na przedstawienie działalności, funkcjonowania cechów rzemieślniczych i rzemiosła w ujęciu historycznym, a także jego stanu obecnego i perspektyw na przyszłość w Polsce, i w innych krajach – mówi koordynator wydarzenia dr Roman Śmietański. - Rzemiosło od zawsze odgrywało ważną rolę w gospodarce i w życiu społecznym. To dziesiątki tysięcy miejsc pracy, to rodzimy kapitał, to także podejmowanie ważnych działań prospołecznych, to istotne źródło zasilania budżetu państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Organizatorami jubileuszowej konferencji są: Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości – Związek Pracodawców w Opolu; Katedra Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych; Katedra Nauk Humanistycznych i Prawnych Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

Więcej szczegółów w załączniku poniżej.

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.