Przejdź do sekcji:

Kompetencje jutra a rynek pracy

IMG-4145

Dostosowanie kompetencji jutra do potrzeb zmieniającego się rynku pracy to ogromne wyzwanie zarówno dla edukacji, jak i biznesu w perspektywie najbliższych lat.

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja
W czasie kryzysu uświadomiliśmy sobie, że jedyną stałą, która nas dotyczy jest zmiana. Uczymy się przez całe życie, dokształcamy, zdobywamy nowe kompetencje i kwalifikacje po to, aby móc odnaleźć się w świecie nowych technologii, zmieniających się procesów społecznych czy kultowych. Jako Województwo Opolskie od kilku lat staramy się łączyć sektor edukacji z potencjalnymi pracodawcami, tak aby młodzi ludzie, którzy wchodzą na rynek pracy, byli nie tylko dobrze wykształceni, ale również wiedzieli jak w praktyce tę wiedzę wykorzystać - mówiła Zuzanna Donath-Kasiura, Wicemarszałek Województwa Opolskiego, podczas otwarcia konferencji "Przyszłość kwalifikacji w sektorze NUB", która odbyła się dziś Sali Orła Białego UMWO.

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, które jest partnerem konferencji, reprezentował Michał Wojczyszyn, zastępca dyrektora jednostki, który przedstawił zebranym informacje nt. możliwości, jakie daje nowa perspektywa środków unijnych.

Swoją prelekcję wygłosił również Przewodniczący Sektorowej Rady ds. Kompetencji NUB, Piotr Fiałek, który podkreślił, że potrzebne są nowe kompetencje, szczególnie z obszaru cyfrowego, związane z wykorzystaniem nowych technologii i innowacyjności. Aby tego dokonać, potrzeba rozwiązań systemowych, które umożliwią dokwalifikowanie się kadry pracowniczej oraz ścisłej współpracy między uczelniami oraz firmami z sektora nowoczesnych usług biznesowych zgodnie z aktualnymi potrzebami rynku pracy.

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.