Przejdź do sekcji:

Kolejny nabór na prace badawczo-rozwojowe w MŚP

k6

Dziewięć firm z Opolszczyzny otrzyma dofinansowanie na prace badawczo-rozwojowe, dzięki czemu możliwe będzie wykonanie prac badawczych nad autorską  technologią oraz wprowadzenie nowych produktów na rynek. Od dziś dostępna jest nowa pula środków, o które mogą starać się przedsiębiorcy z naszego regionu.

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

- Bardzo się cieszę, że są dziś z nami na konferencji przedstawiciele dwóch firm, które opowiedzą dokładnie ma czym polegać będzie badana  technologia. Warte podkreślenia jest też to, że spośród 9 przedsiębiorstw, tkóre otrzymały dofinansowanie, są to firmy, które nie pierwszy raz stawały to tego typu naboru, co tylko pokazuje, jak ważne jest wsparcie prac badawczo-rozwojowych regionalnego przemysłu oraz to, że te nasze firmy się rozwijają - mówił podczas otwarcia konferencji prasowej Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa Opolskiego.

Z 11 złożonych wniosków wyłonionych zostało 9, które otrzymają dofinansowanie:

  • OPOLSKIE CENTRUM ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI  - e-Asystent audytora energetycznego i środowiskowego. Badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe w zakresie zastosowania sztucznej inteligencji w ocenach energetycznych i środowiskowych budynków mieszkalnych w Europie
  • KAMET - redukcja odkształceń podczas procesu przetwarzania plastycznego oraz spawalniczego perforacji w KAMET S.A.
  • CENTRUM BADAWCZO-PRODUKCYJNE "ALCOR" - "Innowacyjny sposób ochrony drewnianych elementów budowlanych przed patogennymi grzybami systemem galwanicznym w oparciu o patent nr PL238809"
  • MOVIEBIRD INTERNATIONAL - innowacyjny  układ napędowo-sterujący ramieniem nożycowym w wózku kamerowym
  • PROMA - opracowanie technologii automatycznego mobilnego systemu do nakładania powłok malarskich na powierzchniach wewnętrznych rur przesyłowych i ich złączy spawanych przez PROMA Sp. z o.o.
  • "OFAMA" - opracowanie projektu nowego typu przesiewacza zataczającego przez firmę "OFAMA" Sp. z o.o.
  • CENTRUM NAUKOWO-BADAWCZE ModernLab - zastosowanie wybranych ekstraktów ziołowych celem opracowania mieszanki ograniczającej rozwój bakterii z rodzaju Salmonella
  • HARD BEANS - badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe nad technologią przyspieszonej ekstrakcji na zimno celem jej skalowania i zwiększenia efektywności.
  • TRANSCOM INTERNATIONAL - analizator wydechu działający w jednocześnie oparciu o dwie technologie pomiarowe IR  i EC o zmiennej objętości próbek stanowiący innowację na skalę światową

- W ramach  ogłoszonego dziś naboru Działania 1.1. Prace B+R i infrastruktura w MŚP, podobnie jak poprzednim razem, realizowane będą projekty umożliwiające rozwój branż zidentyfikowanych jako inteligentne specjalizacje regionalne w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Opolskiego do roku 2030. - mówił Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. 

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów, który rozpocznie się 25 września 2023 r., potrwa do 30 listopada 2023 r. Orientacyjny termin zakończenia oceny projektów to kwiecień 2024 r.

- Kwota jaką przeznaczyliśmy na dofinansowanie  w ramach postępowania to aż 20 000 000 zł, dzięki czemu każdy, komu uda się zakwalifikować, może liczyć na ogromne wsparcie, bowiem minimalna kwota dofinansowania projektu wynosi 300 000 zł, a maksymalna aż 1 500 000 zł – mówi Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa Opolskiego.

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki przyjmuje wnioski o dofinansowanie projektów wyłącznie za pomocą systemu teleinformatycznego LSI 2021-2027. Adres strony internetowej generatora wniosków: http://pw2021.opolskie.pl

- Wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami należy podpisać podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym. Wszelkie szczegóły, dokumentacja i regulaminy dostępne są na stronie OCRG oraz pod adresem www.funduszeue.opolskie.pl – mówi Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Nabór potrwa od 25 września do 30 listopada 2023 r., a kwota alokacji jaką przeznaczono na ten cel, to aż 20 000 000 PLN. Więcej pod adresem: 


Więcej aktualności

Ważne
a10

Satysfakcję z pracy a wypalenie zawodowe

Informacja
Ważne
ambasada biznesu

Przeciwdziałanie stresowi w pracy i wypaleniu zawodowemu tematem spotkania Ambasady Biznesu OCRG

Informacja
Ważne
info 2

Działanie 5.5 i 5.11 - terminy naborów

Informacja
Ważne
DSC00546-Poprawione-NR (Copy)

Wyróżnienia dla firm budujących regionalną gospodarkę

Informacja
Ważne
dzialanie511_2

OPOLSCY ZAWODOWCY II. NABÓR WNIOSKÓW W II TURZE ZAKOŃCZY SIĘ 16 PAŹDZIERNIKA

Informacja
Ważne
385517477_835686478049537_3311681554018071744_n

20-lecie Opolskiej Marki

Informacja
Ważne
IMG_9262

Opolskie dla biznesu po raz drugi!

Informacja
Ważne
KONGRES_Post na Facebooka

mBank partnerem strategicznym Kongresu "Opolskie dla biznesu"

Informacja
Ważne
IMG_8375

Innowacyjność, optymalizacja, nowoczesność – 10-lecie MM Systemy

Informacja
Ważne
FEO1_1_graf

Pieniądze na wsparcie firm z Opolszczyzny

Informacja
Ważne
dzialanie511_2

Nabór wniosków na kursy i szkolenia // Krok po kroku

Informacja
Ważne
s1

II spotkanie międzyregionalne projektu SMEOrigin zakończone w greckim Patras

Informacja
Ważne
3

Znamy zwycięzców Turnieju Piłkarskiego o Puchar Marszałka!

Informacja
Ważne
IMG_6858

RUSZAMY Z NABOREM WNIOSKÓW NA STUDIA PODYPLOMOWE

Informacja
Ważne
II OPOLSKI KONGRES GOSPODARCZY_SM

II Opolski Kongres Gospodarczy // ZAREZERWUJ DATĘ!

Informacja
Ważne
4123

Wizyta przedstawicieli Opolszczyzny na targach w Monachium

Informacja
Ważne
aktywizacja

Aktywizacja kobiet z niepełnosprawnościami i zagrożonych wykluczeniem zawodowym

Informacja
Ważne
FEO 2021-2027 - umowa z BGK

Pożyczki na zwiększenie efektywności energetycznej gospodarki w regionie

Informacja
Ważne
Konferencja CSR_grafika

Społeczna odpowiedzialność biznesu czyli CSR w praktyce. Konferencja nt. profilaktyki zdrowia

Informacja
Ważne
szkolenie

Szkolenie specjalistyczne - Realizacja zasad równościowych w ramach FEO 2021-2027

Informacja

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.