Przejdź do sekcji:

Kolejny nabór na prace badawczo-rozwojowe w MŚP

k6

Dziewięć firm z Opolszczyzny otrzyma dofinansowanie na prace badawczo-rozwojowe, dzięki czemu możliwe będzie wykonanie prac badawczych nad autorską  technologią oraz wprowadzenie nowych produktów na rynek. Od dziś dostępna jest nowa pula środków, o które mogą starać się przedsiębiorcy z naszego regionu.

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

- Bardzo się cieszę, że są dziś z nami na konferencji przedstawiciele dwóch firm, które opowiedzą dokładnie ma czym polegać będzie badana  technologia. Warte podkreślenia jest też to, że spośród 9 przedsiębiorstw, tkóre otrzymały dofinansowanie, są to firmy, które nie pierwszy raz stawały to tego typu naboru, co tylko pokazuje, jak ważne jest wsparcie prac badawczo-rozwojowych regionalnego przemysłu oraz to, że te nasze firmy się rozwijają - mówił podczas otwarcia konferencji prasowej Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa Opolskiego.

Z 11 złożonych wniosków wyłonionych zostało 9, które otrzymają dofinansowanie:

  • OPOLSKIE CENTRUM ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI  - e-Asystent audytora energetycznego i środowiskowego. Badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe w zakresie zastosowania sztucznej inteligencji w ocenach energetycznych i środowiskowych budynków mieszkalnych w Europie
  • KAMET - redukcja odkształceń podczas procesu przetwarzania plastycznego oraz spawalniczego perforacji w KAMET S.A.
  • CENTRUM BADAWCZO-PRODUKCYJNE "ALCOR" - "Innowacyjny sposób ochrony drewnianych elementów budowlanych przed patogennymi grzybami systemem galwanicznym w oparciu o patent nr PL238809"
  • MOVIEBIRD INTERNATIONAL - innowacyjny  układ napędowo-sterujący ramieniem nożycowym w wózku kamerowym
  • PROMA - opracowanie technologii automatycznego mobilnego systemu do nakładania powłok malarskich na powierzchniach wewnętrznych rur przesyłowych i ich złączy spawanych przez PROMA Sp. z o.o.
  • "OFAMA" - opracowanie projektu nowego typu przesiewacza zataczającego przez firmę "OFAMA" Sp. z o.o.
  • CENTRUM NAUKOWO-BADAWCZE ModernLab - zastosowanie wybranych ekstraktów ziołowych celem opracowania mieszanki ograniczającej rozwój bakterii z rodzaju Salmonella
  • HARD BEANS - badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe nad technologią przyspieszonej ekstrakcji na zimno celem jej skalowania i zwiększenia efektywności.
  • TRANSCOM INTERNATIONAL - analizator wydechu działający w jednocześnie oparciu o dwie technologie pomiarowe IR  i EC o zmiennej objętości próbek stanowiący innowację na skalę światową

- W ramach  ogłoszonego dziś naboru Działania 1.1. Prace B+R i infrastruktura w MŚP, podobnie jak poprzednim razem, realizowane będą projekty umożliwiające rozwój branż zidentyfikowanych jako inteligentne specjalizacje regionalne w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Opolskiego do roku 2030. - mówił Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. 

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów, który rozpocznie się 25 września 2023 r., potrwa do 30 listopada 2023 r. Orientacyjny termin zakończenia oceny projektów to kwiecień 2024 r.

- Kwota jaką przeznaczyliśmy na dofinansowanie  w ramach postępowania to aż 20 000 000 zł, dzięki czemu każdy, komu uda się zakwalifikować, może liczyć na ogromne wsparcie, bowiem minimalna kwota dofinansowania projektu wynosi 300 000 zł, a maksymalna aż 1 500 000 zł – mówi Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa Opolskiego.

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki przyjmuje wnioski o dofinansowanie projektów wyłącznie za pomocą systemu teleinformatycznego LSI 2021-2027. Adres strony internetowej generatora wniosków: http://pw2021.opolskie.pl

- Wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami należy podpisać podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym. Wszelkie szczegóły, dokumentacja i regulaminy dostępne są na stronie OCRG oraz pod adresem www.funduszeue.opolskie.pl – mówi Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Nabór potrwa od 25 września do 30 listopada 2023 r., a kwota alokacji jaką przeznaczono na ten cel, to aż 20 000 000 PLN. Więcej pod adresem: 


Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.