Przejdź do sekcji:

INTERREG - nabory wniosków w 2024 roku

webinar

Z myślą o podmiotach z województwa opolskiego Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Opolu organizuje webinarium regionalne dotyczące tegorocznych naborów wniosków w programach Interreg 2021-2027. Webinarium odbędzie się 14 lutego 2024 r. o godz. 10:00 (formuła online). Udział jest bezpłatny.

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Interreg to unijne programy, które wspierają rozwój, współpracę oraz integrację europejskich regionów. Ich zadaniem jest rozwiązywanie problemów, które wykraczają poza granice państw i które wymagają podjęcia wspólnych działań. Każdy projekt Interreg jest realizowany w międzynarodowych partnerstwach.

 Podczas webinarium omówione zostaną następujące programy:

  • Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027 (program transnarodowy, obejmujący całą Polskę) – nabór od 17 stycznia (link);
  • Interreg Europa 2021-2027 (program międzyregionalny, obejmujący całą Polskę) –nabór od marca (link);
  • Interreg Europa Środkowa 2021-2027 (program transnarodowy, obejmujący całą Polskę) – nabór w II połowie roku;
  •  Interreg Czechy-Polska 2021-2027 (program transgraniczny, obejmujący całe województwo opolskie) – przedstawimy wstępne informacje na temat kolejnych naborów.

Wnioski w omawianych programach mogą składać m.in. jednostki samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, jednostki podległe JST, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, instytucje badawcze, instytuty B+R, organizacje wspierające biznes, uczelnie państwowe i niepaństwowe.

 Wsparcie dotyczy współpracy międzynarodowej, m.in. wspólnego wypracowywania rozwiązań, testowania ich.

 Serdecznie zachęcamy do udziału podmioty z województwa opolskiego, zwłaszcza ze względu na niewielką reprezentację naszego województwa w dotychczasowych naborach wniosków w programach transnarodowych i międzyregionalnym (w załączeniu mapy prezentujące liczbę partnerów w zatwierdzonych dotychczas projektach).

 Webinarium moderować będzie Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Opolu. Programy transnarodowe i międzyregionalny omówią przedstawiciele Departamentu Współpracy Terytorialnej Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, a program transgraniczny – pracownicy Regionalnego Punktu Kontaktowego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego.

Pełną informację o spotkaniu online wraz z programem i formularzem rekrutacyjnym znajdą Państwo pod adresem:  https://rpo.opolskie.pl/?p=52396Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.