Przejdź do sekcji:

20-lecie Opolskiej Marki

385517477_835686478049537_3311681554018071744_n

Okrągły jubileusz to okazja do szczególnego wyróżniania ważnych dla Opolszczyzny firm, które od lat są dumą województwa. Tegoroczna dwudziesta edycja odbywa się jednorazowo w innej formule. Laureatami tegorocznej, wyjątkowej edycji, zostaną firmy, wybrane spośród laureatów konkursu z poprzednich lat w poszczególnych kategoriach.

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja
W ramach konkursu „Opolska Marka”, nieprzerwanie od 2003 roku Samorząd Województwa Opolskiego wyłaniał najlepsze produkty, usługi, eksporterów, inicjatywy oraz pracodawców w województwie opolskim. Podmioty te były szeroko promowane na rynku lokalnym, regionalnym, krajowym i zagranicznym.

Marszałek Andrzej Buła przyznał, że opolskie firmy to bardzo ważny partner samorządu, który od lat buduje regionalną gospodarkę. Jak mówił, dziewięćdziesiąt procent naszych firm to przedsiębiorstwa rodzinne, które tworzyły się od kilku osób, które pokazały swoją odwagę w prowadzeniu działalności gospodarczej. – Mając wewnętrzne poczucie przynależności regionalnej, budujecie przynależność gospodarczą. To wielkie wyzwanie dla Was tworzących miejsca pracy. To Wy tworzycie tą teraźniejszość od rana do wieczora myśląc, aby być ważną postacią w życiu gospodarczym regionu, Polski i Europy. Macie swoje motywacje i ambicje, za co Wam serdecznie dziękuję – zwrócił się do przedsiębiorców.

Jak dodał, środowisko biznesowe współpracuje, uzupełnia się i wzajemnie motywuje. – Wśród Was są dobrzy znajomi, przyjaciele, partnerzy, którzy robili wyjątkowe rzeczy, tworzyli unikatowe usługi na miarę wyzwań, które się pojawiały. My jako urzędnicy jesteśmy obok Was i staramy się wspierać, korzystać tez z Waszych dobrodziejstw, także w postaci wpływów z podatków – mówił.

Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego podkreśla, że region funkcjonuje dzięki przedsiębiorcom. – Poranny kongres gospodarczy pokazał, jak ważny jest dialog. W przyszłości chcemy to przedsięwzięcie rozwijać. Cały czas chcemy kontynuować dialog między przedsiębiorcami, a instytucjami otoczenia biznesu. To świetny pomysł, aby spotkali się Ci, którzy tworzą potencjał gospodarczy regionu. Dziś musimy rozmawiać o wyzwaniach. Czerpmy wiedzę, która płynie od przedsiębiorców – przyznał.

Wśród laureatów znalazła się firma ENERGO-SILESIA, która prowadzi działalność w obszarze wymienników ciepła. Jak przyznaje prezes Jacek Zając, konkurencyjność na rynku polskim w tej branży jest dość duża. – Klienta obsługujemy kompleksowo, od projektu, poprzez wykonawstwo oraz montaż na obiekcie i serwisowanie. Każdy klient jest dla nas ważny i indywidualnie traktowany – wyjaśnił. Drugą ważną dla niego kwestią jest także dbałość o pracowników. – Funkcjonujemy już od 20 lat. Prawie czterdzieści procent naszych pracowników ma staż pracy około 15-18 lat, a niektórzy są z nami od początku. Staramy się ich motywować gratyfikacjami, oferujemy szkolenia i miłą atmosferę pracy – mówił.

Grażyna Glińska z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie przyznaje, że siłą oleskiej mleczarni jest umiejętne łączeni tradycji z nowościami i wymaganiami kulinarnymi rynku. Przedsiębiorstwo w formie spółdzielni funkcjonuje od początków istnienia. – Chcemy zdobywać nowych klientów i zaskakiwać ich nowościami. Stawiamy na naturalność i brak konserwantów. Trzymamy się starych receptur, ale prowadząc nowoczesne metody produkcji. Surowiec pozyskujemy od dostawców, naszych członków spółdzielni. To gwarantujemy nam dobrą jakość produktów – wyjaśniła. Czym jest zatem „Opolska Marka”? – Opolska Marka jest dla nas bardzo ważną nagrodą. Cieszę się z zaufania klientów do naszej marki i z tego, że doceniają smak naszych produktów – dodała.

Narzędziownia Pszenica umiejętnie łączy wytwarzanie specjalistycznego produktu i kształcenie przyszłych potencjalnych pracowników. Organizuje staże, praktyki i lekcje dla uczniów szkół branżowych, stawia na studentów. Przedsiębiorstwo współpracuje także z Politechniką Śląską. W ciągu tygodnia kształci się tu nawet 30 uczniów szkół branżowych i techników. – Kształcenie młodej kadry to sedno dzisiejszego biznesu. Wszyscy borykamy się z brakiem pracowników, dlatego też organizujemy staże zawodowe i studenckie. Dzięki temu pozyskujemy osobę, która zna firmę bardzo dobrze. Dla nas to też korzyść – firma się odmładza, następuje też płynna zmiana pokoleniowa. To daje nam jako zarządzającym wskazówki co do sposobu zrządzania. Współpraca szkół i przedsiębiorców powinna być jeszcze bardziej rozwijana – przyznała Paula Pszenica, wiceprezes zarządu.

Tak szczególne okoliczności były okazją do wręczenia Odznak Honorowych „Za zasługi dla Województwa Opolskiego”. Otrzymali je znani opolscy przedsiębiorcy, obecni na rynkach polskim i zagranicznym, wielokrotnie nagradzani w konkursach gospodarczych. Wyróżnieni zostali: założyciel i prezes firmy Galmet Stanisław Galara, właściciel i prezes Grupy Adamietz Rajmund Adamietz, wieloletni szef Multiserwisu Marian Siwon, twórca Gniotpolu Kazimierz Gniot, twórca marki meblarskiej Piotr Kler, współwłaściciel Filplastu Waldemar Filipowsky twórca firmy transportowej PIOMAR Piotr Żur oraz twórca i właściciel firmy STEGU Jan Skucik.

Pełna lista Laureatów dostępna jest w poniższym załączniku.

źródło: UMWO / KK

Więcej aktualności

Ważne
a10

Satysfakcję z pracy a wypalenie zawodowe

Informacja
Ważne
ambasada biznesu

Przeciwdziałanie stresowi w pracy i wypaleniu zawodowemu tematem spotkania Ambasady Biznesu OCRG

Informacja
Ważne
info 2

Działanie 5.5 i 5.11 - terminy naborów

Informacja
Ważne
DSC00546-Poprawione-NR (Copy)

Wyróżnienia dla firm budujących regionalną gospodarkę

Informacja
Ważne
dzialanie511_2

OPOLSCY ZAWODOWCY II. NABÓR WNIOSKÓW W II TURZE ZAKOŃCZY SIĘ 16 PAŹDZIERNIKA

Informacja
Ważne
IMG_9262

Opolskie dla biznesu po raz drugi!

Informacja
Ważne
KONGRES_Post na Facebooka

mBank partnerem strategicznym Kongresu "Opolskie dla biznesu"

Informacja
Ważne
IMG_8375

Innowacyjność, optymalizacja, nowoczesność – 10-lecie MM Systemy

Informacja
Ważne
k6

Kolejny nabór na prace badawczo-rozwojowe w MŚP

Informacja
Ważne
FEO1_1_graf

Pieniądze na wsparcie firm z Opolszczyzny

Informacja
Ważne
dzialanie511_2

Nabór wniosków na kursy i szkolenia // Krok po kroku

Informacja
Ważne
s1

II spotkanie międzyregionalne projektu SMEOrigin zakończone w greckim Patras

Informacja
Ważne
3

Znamy zwycięzców Turnieju Piłkarskiego o Puchar Marszałka!

Informacja
Ważne
IMG_6858

RUSZAMY Z NABOREM WNIOSKÓW NA STUDIA PODYPLOMOWE

Informacja
Ważne
II OPOLSKI KONGRES GOSPODARCZY_SM

II Opolski Kongres Gospodarczy // ZAREZERWUJ DATĘ!

Informacja
Ważne
4123

Wizyta przedstawicieli Opolszczyzny na targach w Monachium

Informacja
Ważne
aktywizacja

Aktywizacja kobiet z niepełnosprawnościami i zagrożonych wykluczeniem zawodowym

Informacja
Ważne
FEO 2021-2027 - umowa z BGK

Pożyczki na zwiększenie efektywności energetycznej gospodarki w regionie

Informacja
Ważne
Konferencja CSR_grafika

Społeczna odpowiedzialność biznesu czyli CSR w praktyce. Konferencja nt. profilaktyki zdrowia

Informacja
Ważne
szkolenie

Szkolenie specjalistyczne - Realizacja zasad równościowych w ramach FEO 2021-2027

Informacja

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.