Przejdź do sekcji:

Erasmus dla młodych przedsiębiorców szansą na nawiązanie kontaktów

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Nawiązanie kontaktów międzynarodowych, poszerzenie działalności o obszar innych państw czy zdobywanie wiedzy o rynkach zagranicznych – na takie m.in. korzyści mogą liczyć firmy, które wezmą udział w programie „Erasmus dla młodych przedsiębiorców”.

 

Program ten jest finansowany przez Komisję Europejską i realizowany na terenie państw unijnych. Jest to – jak można przeczytać na stronie jemu poświęconej - transgraniczny program wymiany, który daje początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od pracowników firm czy doświadczonych szefów tych firm, prowadzących swój biznes co najmniej przez kilka lat w innych państwach UE. Osoby stawiające pierwsze kroki w biznesie, które firmy doświadczone goszczą u siebie, otrzymują stypendium na czas udziału w Programie. Firmy przyjmujące nie ponoszą w związku z tym żadnych kosztów. Okres wymiany trwać może od miesiąca do pół roku.

Jak program „Erasmus dla młodych przedsiębiorców” działa w praktyce? Prowadzony jest on w ramach sieci lokalnych punktów kontaktowych, skupiającej izby handlowe, inkubatory przedsiębiorczości oraz inne organizacje udzielające wsparcia firmom działającym w różnych państwach UE (lista punktów kontaktowych dostępna jest na stronie Programu).

Jak wynika z informacji umieszczonych na materiałach promocyjnych programu - firma, która chce przyjąć do siebie początkującego przedsiębiorcę z innego kraju, musi złożyć wniosek na stronie www.erasmus-entrepreneurs.eu i wybrać punkt kontaktowy w swoim państwie, a ten pomoże jej znaleźć początkującego przedsiębiorcę.

Kto może brać udział w programie? Tytułowi początkujący przedsiębiorcy, którzy chcą założyć swoją firmę lub założyli ją w ciągu ostatnich 3 lat; jak również przedsiębiorcy doświadczeni, prowadzący małe lub średnie firmy w którymś z krajów UE.

Jakie korzyści może mieć firma, która zdecyduje się gościć u siebie zagranicznego przedsiębiorcę z małym stażem? Np. zdobywa wiedzę o innych rynkach i nawiązuje kontakty międzynarodowe bez opuszczania biura; korzysta ze świeżego spojrzenia i pomysłów kogoś, kto zna inne rynki; poszerza możliwości współpracy czy działalności o inne państwo.

Więcej na stronie internetowej Programu: http://www.erasmus-entrepreneurs.eu/page.php?cid=20

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.