Jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje lub kompetencje zawodowe to trafiłeś w dobre miejsce. Skorzystaj z dofinansowania na szkolenia, które będą dofinansowywane z Unii Europejskiej. Jest to produkt oferowany przez podlegające samorządowi Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki skierowany do wszystkich mieszkańców Opolszczyzny powyżej 15 roku życia. Dofinansowanie jest przyznawane w ramach projektu "Kształcenie Ustawiczne". Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego na lata 2021-2027.
Wysokość maksymalnego dofinansowania wynosi do 9,5 tys. zł na osobę co może stanowić aż 85% kwoty danej usługi.
10 lipiec 2023 r. - 31 lipiec 2025 r.
Opis projektu: W ramach projektu mieszkańcy województwa opolskiego od 15 roku życia będą mogli otrzymać dofinansowanie na poziomie 85% do usług rozwojowych realizowanych za pośrednictwem BUR do wysokości 9 500,00 zł na osobę w celu podniesienia lub nabycia swoich kompetencji lub kwalifikacji.
Cel projektu: Głównym celem jest udzielenie dofinansowania do usług rozwojowych, czego efektem będzie nabycie do 31 lipca 2025 roku przez 2115 osób (K: 1 058 M: 1 057), które zamieszkują, uczą się lub pracują w myśl Kodeksu Cywilnego na terenie województwa opolskiego kwalifikacji lub kompetencji odpowiadających wymogom regionalnego rynku pracy.
Efekty/rezultaty projektu
Projekt „Opolskie wspiera kształcenie ustawiczne” przyczyni się do nabycie przez osoby od 15 roku życia wiedzy i umiejętności dostosowanych do aktualnych wymogów rynku, a także pozyskanie przez nich nowych kwalifikacji i kompetencji niezbędnych do budowania przewagi konkurencyjnej województwa opolskiego. Z jednej strony projekt przyczyni się do rozwoju i poprawy efektywności systemu edukacji i tym samym do zwiększenia konkurencyjności województwa opolskiego, z drugiej strony projekt umożliwi podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz bardziej efektywne wykorzystanie zasobów ludzkich regionu.
Ponadto w projekcie przewidziano działania świadomościowe i obsługę merytoryczną projektu.
Gdzie znaleźć formularz zgłoszeniowy i regulamin?
Regulamin i formularz zgłoszeniowy oraz pozostałe dokumenty zamieszczone zostały poniżej.
Na co można dostać wsparcie?
W ramach projektu osoby dorosłe będą mogły starać się o dofinansowanie do kursów podnoszących kwalifikacje lub kompetencje spośród szkoleń dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych PARP. Dofinansowanie to oferowane będzie w ramach tak zwanego bonu szkoleniowego.
Na co nie można dostać wsparcia?
W ramach projektu "Kształcenie ustawiczne" nie mogą być sfinansowane m.in.: kursy na prawo jazdy kat. A i B . Więcej - czytaj w §7 Regulaminu.
Jak sięgnąć po wsparcie, krok po kroku?
Co dalej? W jaki sposób się rozliczyć?
Wymagane dokumenty potwierdzające zamieszkanie na terenie województwa opolskiego (jedna z możliwości do wyboru):
Dla kogo jest ten projekt?
Grupy docelowe : Uczestnikami Projektu mogą być osoby od 15 roku życia zamieszkujące/ pracujące/ uczące się na terenie województwa opolskiego zainteresowane z własnej inicjatywy zdobyciem, uzupełnieniem lub podnoszeniem kompetencji lub kwalifikacji zawodowych.
Preferencje w dostępie do usług mają :
- osoby w niekorzystnej sytuacji, w tym:
* osoby ubogie pracujące
osoba uboga pracująca – osoba pracująca:
a) zamieszkująca w gospodarstwie domowym, w którym dochody (z wyłączeniem transferów społecznych), przypadające na jedną osobę nie przekraczają kryteriów dochodowych ustalonych w oparciu o próg interwencji socjalnej w miesiącu poprzedzającym przystąpienie do projektu
albo
b) której dochody podlegające opodatkowaniu w ujęciu miesięcznym nie przekraczają minimalnego wynagrodzenia za pracę w miesiącu poprzedzającym przystąpienie do projektu;
* kobiety
* osoby o niskich kwalifikacjach
* osoby młode w wieku 15-29 lat
* osoby w wieku 50 lat i więcej
* osoby z terenów wiejskich
* osoby z niepełnosprawnościami
* osoby z obszarów wiejskich zagrożonych trwałą marginalizacją (Gminy: Baborów, Branice, Cisek, Domaszowice, Gorzów Śląski, Kamiennik, Murów, Otmuchów, Paczków, Pakosławice, Pawłowiczki, Radłów, Świerczów, Wilków, Wołczyn)
* osoby z miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze (Brzeg, Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork, Krapkowice, Namysłów, Nysa, Prudnik, Strzelce Opolskie)
- psychologowie
- pedagodzy
- obecni i potencjalni opiekunowie osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu
- uczestnicy i absolwenci Ochotniczych Hufców Pracy
- osoby bezrobotne, w tym długotrwale bezrobotne
Ogłoszenia o naborze:
Komunikaty
Link bezpośredni do epuap:
Dokładny opis procedury aplikacyjnej "krok po korku" znajdziesz tutaj
Biuro projektu:
OPOLSKIE CENTRUM ROZWOJU GOSPODARKI
Punkt Informacji OCRG
ul. Krakowska 38, 45-075 Opole
tel: 77 403 36 96, 77 403 36 60,
info@ocrg.opolskie.pl
Dział Projektów Własnych
ul. Krakowska 38, 45-075 Opole
tel. 77 40 33 604, 77 40 33 615
e-mail: szkolenia@ocrg.opolskie.pl
Dla ułatwienia procesu składania dokumentów utworzyliśmy specjalny link, który przekieruje cię dalej:
KROK 1: zaloguj się do swojego epup,
KROK 2: kliknij w link poniżej, który przekieruje Cię bezpośrednio do formularza zgłoszeniowego,
[link nieaktywny]
KROK 3: wypełnij formularz, dołącz niezbędne załączniki,
KROK 4: podpisz dokument Profilem zaufanym lub Podpisem kwalifikowanym,
KROK 5: Wyślij podpisany formularz.
#FunduszeEuropejskie