Przejdź do sekcji:

Byliśmy na targach DREMA i FURNICA w Poznaniu

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Przedsiębiorcy

W poszukiwaniu nowych technologii, innowacyjnych rozwiązań i potencjalnych kontrahentów pojechała z OCRG do Poznania 30-osobowa grupa przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu i firm branży drzewnej czy meblarskiej, które te instytucje na wyjazd zaprosiły.

 

Celem wyjazdu, który odbył się 15 września, były Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2016 oraz Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki było współorganizatorem wyjazdu. Wraz z nami do Poznania wybrali się przedstawiciele Izby Gospodarczej „Śląsk”, Izby Rzemieślniczej, Cechu Rzemiosł Różnych – oddziałów z Dobrodzienia i Kluczborka oraz Śląskiego Klastra Drzewnego.

„Mamy nadzieję, że wyjazd ten zaowocuje innowacyjnymi pomysłami, nowymi technologiami wprowadzonymi do opolskich firm branży drzewnej i jej pokrewnych czy nowymi kontraktami dla naszych przedsiębiorców” – powiedział Roland Kulig z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2016 oraz Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA, a także odbywające się równocześnie Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB i Targi Maszyn i Komponentów dla Przemysłu Włókienniczego, Odzieżowego i Obuwniczego INTERMIC odbywają się w Poznaniu między 13 a 16 września.

To impreza, która skupia producentów mebli z całej Polski i z krajów sąsiednich, a także przedstawicieli hurtowni komponentów i materiałów do produkcji mebli. Targi te są okazją do zapoznania się z nowościami oferowanymi przez wiodących dostawców rozwiązań dla przemysłu meblarskiego oraz aktualnymi trendami w projektowaniu mebli. Targi DREMA to z kolei - jak informują organizatorzy - największe wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej poświęcone szeroko pojętej branży obróbki drewna, które rokrocznie przyciąga rzesze zwiedzających oraz wystawców z całego świata.

Przemysł drzewny i meblarski odgrywają w Polsce istotną rolę. Branża drzewna wytwarza ponad 2 proc. polskiego PKB, daje także zatrudnienie dla 300 tys. osób - można przeczytać w biuletynie targowym.

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.