Marek Szubryt

  • IV Opolskie Forum MSG – kierunek Skandynawia

    IV Opolskie Forum MSG – kierunek Skandynawia

    Aktywność gospodarcza w Skandynawii będzie tematem IV Opolskiego Forum Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Wydarzenie, organizowane przez podlegające samorządowi województwa Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG), odbędzie się 28 kwietnia w Hotelu DeSilva Premium w Opolu. Opolskie Forum Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze odbywa się co dwa lata. Tematem tego wydarzenia każdorazowo jest inny rejon świata, w którym opolscy przedsiębiorcy…

    Czytaj więcej

  • Centrum Integracji Cudzoziemców otwarte

    Centrum Integracji Cudzoziemców otwarte

    Centrum Integracji Cudzoziemców oficjalnie inauguruje swoją działalność. Ma świadczyć szeroką pomoc nie tylko obywatelom Ukrainy, ale także wszystkim cudzoziemcom spoza Unii Europejskiej przebywającym na Opolszczyźnie.

    Czytaj więcej

  • Weź udział w spotkaniach dla biznesu

    Weź udział w spotkaniach dla biznesu

    Jak Polski ład wpływa na prowadzenie działalności – to temat spotkania firm z woj. opolskiego i śląskiego, które odbędzie się w zamku w Mosznej. Ci, którzy planują budowę lub rozbudowę swojej działalności w strefie ekonomicznej mogą natomiast wziąć udział w webinarze poświęconym możliwym do pozyskania ulgom.

    Czytaj więcej

  • OPOLSKIE DLA UKRAINY

    OPOLSKIE DLA UKRAINY

    Wiemy, że wielu przedsiębiorców z województwa opolskie już pomaga lub chce pomagać walczącej z agresorem Ukrainie. Taką pomoc niosą też dziesiątki organizacji pozarządowych i tysiące ludzi. Skala dramatu związanego z konfliktem zbrojnym na Ukrainie jest jednak ogromna, a pomoc naszemu zaatakowanemu sąsiadowi będzie wymagała długofalowych i celowanych działań.

    Czytaj więcej

  • Kolejni inwestorzy wybrali Opolszczyznę

    Kolejni inwestorzy wybrali Opolszczyznę

    Siedmiu inwestorów zdecydowało w 2021 r., że zbudują swoje zakłady i fabryki w woj. opolskim. Ich docelowe nakłady na te inwestycje mają wynieść ponad 2 miliardy złotych, a docelowe zatrudnienie ma sięgnąć ponad 11,7 tysięcy miejsc pracy.

    Czytaj więcej

  • Mieszkańcy regionu sięgają nie tylko po dotacje z UE

    Mieszkańcy regionu sięgają nie tylko po dotacje z UE

    Bony szkoleniowe dla dorosłych, dofinansowanie do szkoleń dla pracowników i kadry kierowniczej firm czy wsparcie na usługi specjalistyczne – to produkty z oferty Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, po które chętnie sięgają przedsiębiorcy i mieszkańcy woj. opolskiego.

    Czytaj więcej

  • Kolejni inwestorzy wybrali Opolszczyznę

    Kolejni inwestorzy wybrali Opolszczyznę

    Siedmiu inwestorów zdecydowało w 2021 r., że zbudują swoje zakłady i fabryki w woj. opolskim. Ich docelowe nakłady na te inwestycje mają wynieść ponad 2 miliardy złotych, a docelowe zatrudnienie ma sięgnąć ponad 11,7 tysięcy miejsc pracy.

    Czytaj więcej

  • Ponad miliard złotych na inwestycje w biznesie dofinansowane z UE

    Ponad miliard złotych na inwestycje w biznesie dofinansowane z UE

    Ponad miliard złotych – tyle wynosi ogólna wartość projektów, które realizują lub zrealizowały firmy z woj. opolskiego z unijnym dofinansowaniem. Na konta przedsiębiorców trafiło już ponad 571 mln zł wsparcia, a wartość przyznanego firmom dofinansowania to ponad 617 mln zł.

    Czytaj więcej

  • Mistrzowska szkoła biznesu

    Mistrzowska szkoła biznesu

    Masz firmę nie dłużej, niż 5 lat? Weź udział w Programie Mentoringu Biznesowego Woj. Opolskiego i ucz się biznesu od mistrzów. Zainteresowani mogą się do 15 marca zgłaszać do podlegającego samorządowi województwa Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

    Czytaj więcej

  • W Kędzierzynie-Koźlu powstanie wielka inwestycja

    W Kędzierzynie-Koźlu powstanie wielka inwestycja

    Firma Eko-Okna S.A., polski producent okien, drzwi, bram i ogrodzeń, wybrał tereny inwestycyjne w Kędzierzynie-Koźlu na miejsce swojego kolejnego zakładu. Ma tu być produkowana stolarka okienna, drzwiowa i bramy. Inwestor zadeklarował zatrudnienie docelowo nawet 4-5 tysięcy osób.

    Czytaj więcej