Przejdź do sekcji:

Aktualizacja "Podręcznika wnioskodawcy i beneficjenta FEO2021-2027

Podrecznik-wnioskodawcy-i-beneficjenta-Funduszy-Europejskich-na-lata-2021-2027-w-zakresie-informacji-i-promocji

Na Portalu Funduszy Europejskich ukazała się zaktualizowana wersja „Podręcznika wnioskodawcy i beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 2021- 2027 w zakresie informacji i promocji”. Opracowanie jest gotowe do pobrania.

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Każdy beneficjent, który prowadzi projekt z Funduszy Europejskich, ma obowiązek informowania opinii publicznej, uczestników i odbiorców ostatecznych projektu o uzyskanym dofinansowaniu. "Podręcznika wnioskodawcy i beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 2021- 2027 w zakresie informacji i promocji” zawiera informacje, jakie dokładnie obowiązki beneficjent musi spełnić oraz sposoby ich wykonania. W przystępnej graficznie formie można znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania związane z zagadnieniami informacji i promocji.  

Najważniejsze zmiany to:

  • zmiana m.in. zapisów o delegowaniu obowiązków na odbiorców instrumentów finansowych (rozdz. 7.1 pkt. 2);
  • doprecyzowanie, w jaki sposób beneficjent może realizować swoje podstawowe obowiązki informacyjne i promocyjne (rozdz. 7.1);
  • usunięty rozdział 2.1 „Kogo nie dotyczą obowiązki zawarte w Podręczniku”;
  • uzupełniony Słowniczek (w rozdz. 20);
  • korekty omyłek pisarskich i drobne uzupełnienia tekstu.

Powód zmian:

Aktualizację podręcznika przeprowadzono m.in. ze względu na stanowisko Komisji Europejskiej (DG EMPL) w sprawie interpretacji zapisów rozporządzenia ogólnego w art. 50 ust. 2.

Zachęcamy beneficjentów i wnioskodawców do zapoznania się. Plik PDF dostępny poniżej, a pełny wykaz dokumentów znaleźć można na stornie http://funduszeue.opolskie.pl/  w zakładce komunikacja i promocja --> kliknij

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.