Przejdź do sekcji:

Złota Setka – ranking mistrzowskich firm

Już 14 grudnia okaże się, które firmy w tym roku znalazły się na czele rankingów Złotej Setki. W zestawieniu znajdą się Filary Opolskiej Gospodarki – firmy notujące najwyższy zysk netto, Tygrysy Opolskiej Gospodarki – firmy, które najszybciej się rozwijały w ostatnim roku i Jaskółki Biznesu – firmy najaktywniej sięgające po unijne dotacje.

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Konkurs

TRANSMISJĘ Z OGŁOSZENIA WYNIKÓW ZŁOTEJ SETKI 2021 MOŻNA OBEJRZEĆ TU:

https://nto.pl/ii-forum-biznesu-i-siodma-edycja-rankingu-zlota-setka-spotkajmy-sie-w-internecie-zapraszamy/ar/c3-15942157?czy_podglad=t&hash_podglad=7a9daeaa1379f3e816d9dc6abc0eb051&utm_source=baner&utm_medium=strona+g%C5%82%C3%B3wna&utm_campaign=baner+nto

- Rok 2020, którego dotyczą tegoroczne rankingi Złotej Setki, przygotowane przez zespół badaczy i studentów Politechniki Opolskiej, był dla gospodarki rokiem ogromnych wyzwań i zmian. Pozostaje mieć nadzieję, że to, co najtrudniejsze, jest już za nami – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. I dodaje: - Podsumowania i rankingi, które pokazują najistotniejsze z punktu widzenia regionalnej gospodarki, są bardzo ważne. Z jednej strony dlatego, że jest to istotna informacja dla instytucji i osób mających wpływ na kształtowanie i rozwój opolskiej gospodarki. Z drugiej – dlatego, że są uhonorowaniem ogromnej pracy tych firm. Wszystkim, którzy znaleźli się w tytułowej Złotej Setce serdecznie gratuluję i proszę, by nie ustawali Państwo w dalszych wysiłkach. Tworzycie naszą gospodarczą rzeczywistość, dajecie miejsca pracy naszym mieszkańcom i zapewniacie byt ich oraz ich bliskich.

Organizatorem rankingów Złota Setka jest Nowa Trybuna Opolska, a współorganizatorami Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki i Politechnika Opolska. Ich celem jest wskazanie firm znaczących dla stabilizacji oraz rozwoju gospodarki województwa opolskiego. Lista Filarów i Tygrysów Opolskiej Gospodarki tworzona jest na podstawie danych finansowych przedsiębiorstw dostępnych w bazach danych KRS, z dokumentów finansowych przedsiębiorstw - rachunku zysków i strat oraz bilansu. W rankingach przyjęto dwa kryteria, jakie przedsiębiorstwa musiały spełnić, by znaleźć się na liście Złotej  Steki: obrót powyżej 20.000.000 zł i dodatni wynik finansowy netto w ostatnich dwóch latach.

 

W zestawieniu Filary Opolskiej Gospodarki głównym i jedynym kryterium był  wynik netto uzyskany w badanym roku. W zestawieniu Tygrysy Opolskiej Gospodarki badano pięć wskaźników: rentowność kapitałów własnych za 2020 r.; rentowność sprzedaży za 2020 r.; dynamikę wzrostu przychodów porównując lata 2019 i 2020; dynamikę wzrostu zysku porównując zysk netto z 2019 i 2020 r. oraz wynik netto za 2020 r.

Rankingi Jaskółek Biznesu przygotowuje podlegające samorządowi województwa Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG). - Ranking uwzględnia cztery kategorie: mikroprzedsiębiorstwa, firmy małe i średnie, a także fundacje i stowarzyszenia prowadzące działalność. Wzięliśmy w nim pod uwagę tylko zrealizowane i rozliczone na koniec października projekty – tłumaczy dyrektor OCRG Tomasz Hanzel. – Kto znalazł się na ich czele – o tym powiemy już 14 grudnia. Zapraszamy do oglądania transmisji.

Transmisja ogłoszenia wyników rankingów odbędzie się 14 grudnia (wtorek) na portalu www.nto.pl, początek godz. 10.00.

Podpis pod Foto: Stocznia Koźla Sp. z o.o. znalazła się na czele rankingu Jaskółki Biznesu wśród firm małych. Czy w tym roku także będzie w czołówce? Okaże się 14 grudnia.

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.