Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą pełne nadziei i niosą ze sobą ciepło rodzinnych spotkań, wyzwań i wspólnego dzielenia się chwilami szczęścia.
Już 14 grudnia okaże się, które firmy w tym roku znalazły się na czele rankingów Złotej Setki. W zestawieniu znajdą się Filary Opolskiej Gospodarki – firmy notujące najwyższy zysk netto, Tygrysy Opolskiej Gospodarki – firmy, które najszybciej się rozwijały w ostatnim roku i Jaskółki Biznesu – firmy najaktywniej sięgające po unijne dotacje.
TRANSMISJĘ Z OGŁOSZENIA WYNIKÓW ZŁOTEJ SETKI 2021 MOŻNA OBEJRZEĆ TU:
https://nto.pl/ii-forum-biznesu-i-siodma-edycja-rankingu-zlota-setka-spotkajmy-sie-w-internecie-zapraszamy/ar/c3-15942157?czy_podglad=t&hash_podglad=7a9daeaa1379f3e816d9dc6abc0eb051&utm_source=baner&utm_medium=strona+g%C5%82%C3%B3wna&utm_campaign=baner+nto
- Rok 2020, którego dotyczą tegoroczne rankingi Złotej Setki, przygotowane przez zespół badaczy i studentów Politechniki Opolskiej, był dla gospodarki rokiem ogromnych wyzwań i zmian. Pozostaje mieć nadzieję, że to, co najtrudniejsze, jest już za nami – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. I dodaje: - Podsumowania i rankingi, które pokazują najistotniejsze z punktu widzenia regionalnej gospodarki, są bardzo ważne. Z jednej strony dlatego, że jest to istotna informacja dla instytucji i osób mających wpływ na kształtowanie i rozwój opolskiej gospodarki. Z drugiej – dlatego, że są uhonorowaniem ogromnej pracy tych firm. Wszystkim, którzy znaleźli się w tytułowej Złotej Setce serdecznie gratuluję i proszę, by nie ustawali Państwo w dalszych wysiłkach. Tworzycie naszą gospodarczą rzeczywistość, dajecie miejsca pracy naszym mieszkańcom i zapewniacie byt ich oraz ich bliskich.
Organizatorem rankingów Złota Setka jest Nowa Trybuna Opolska, a współorganizatorami Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki i Politechnika Opolska. Ich celem jest wskazanie firm znaczących dla stabilizacji oraz rozwoju gospodarki województwa opolskiego. Lista Filarów i Tygrysów Opolskiej Gospodarki tworzona jest na podstawie danych finansowych przedsiębiorstw dostępnych w bazach danych KRS, z dokumentów finansowych przedsiębiorstw - rachunku zysków i strat oraz bilansu. W rankingach przyjęto dwa kryteria, jakie przedsiębiorstwa musiały spełnić, by znaleźć się na liście Złotej Steki: obrót powyżej 20.000.000 zł i dodatni wynik finansowy netto w ostatnich dwóch latach.
W zestawieniu Filary Opolskiej Gospodarki głównym i jedynym kryterium był wynik netto uzyskany w badanym roku. W zestawieniu Tygrysy Opolskiej Gospodarki badano pięć wskaźników: rentowność kapitałów własnych za 2020 r.; rentowność sprzedaży za 2020 r.; dynamikę wzrostu przychodów porównując lata 2019 i 2020; dynamikę wzrostu zysku porównując zysk netto z 2019 i 2020 r. oraz wynik netto za 2020 r.
Rankingi Jaskółek Biznesu przygotowuje podlegające samorządowi województwa Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG). - Ranking uwzględnia cztery kategorie: mikroprzedsiębiorstwa, firmy małe i średnie, a także fundacje i stowarzyszenia prowadzące działalność. Wzięliśmy w nim pod uwagę tylko zrealizowane i rozliczone na koniec października projekty – tłumaczy dyrektor OCRG Tomasz Hanzel. – Kto znalazł się na ich czele – o tym powiemy już 14 grudnia. Zapraszamy do oglądania transmisji.
Transmisja ogłoszenia wyników rankingów odbędzie się 14 grudnia (wtorek) na portalu www.nto.pl, początek godz. 10.00.
Podpis pod Foto: Stocznia Koźla Sp. z o.o. znalazła się na czele rankingu Jaskółki Biznesu wśród firm małych. Czy w tym roku także będzie w czołówce? Okaże się 14 grudnia.