Przejdź do sekcji:

Zdobywaj nowe rynki z UE

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Seminarium

Komisja Europejska zaprasza na spotkanie on-line o portalu Access2Markets. Jest to interaktywne kompendium wiedzy dla mniejszych firm, które chcą wejść na nowe rynki korzystając z możliwości, jakie dają umowy i porozumienia zawarte przez Unię Europejską.

Szkolenie i warsztaty online z zakresu używania portalu Access2Markets odbędą się w środę 12 maja 2021, w godz. 9.00 – 13.00

13 października Komisja Europejska (KE) uruchomiła platformę Access2Markets. Nowy portal nie tylko łączy w sobie informacje z bazy danych dostępu do rynków (Market Access Database „MADB”) oraz „Trade Helpdesk”, ale wprowadza również wiele nowych funkcji oraz informacji.

Aby zapewnić szybkie zapoznanie się z portalem przez europejską społeczność biznesową, KE organizuje warsztaty dla przedstawicieli firm oraz powiązanych organizacji w różnych państwach członkowskich.

Access2Markets przeznaczony jest dla mniejszych firm. Umożliwia szybkie uzyskanie informacji o warunkach handlowych dotyczących importu do UE i eksportu na ponad 120 rynków zagranicznych. Portal dostarcza też informacji o wybranych produktach oraz umowach handlowych UE. Zawiera także poradniki, filmy instruktażowe oraz wiele więcej - we wszystkich oficjalnych językach UE.

Dodatkowo można tam znaleźć nowe narzędzie do oceny reguł pochodzenia produktu ROSA (Rules of Origin Self-Assessment), które wyjaśniają zasady „narodowości ekonomicznej”. Oferuje również dostosowaną listę kontrolną pomagającą określić odpowiednie zasady do wybranego produktu. Użytkownicy mogą też używać portalu do zgłaszania napotykanych barier handlowych.

Access2Markets powstał po to, aby pomóc wszystkim przedsiębiorcom korzystać z sieci europejskich umów handlowych. Dostęp do portalu jest całkowicie bezpłatny!

Prezentacja online „na żywo” pozwoli lepiej zrozumieć portal i oferowane przez niego narzędzia. Warsztaty umożliwią również udostępnianie informacji o portalu, a także zaoferowanie dalszych sesji szkoleniowych. O przyznaniu miejsca na szkoleniu decyduje termin rejestracji. Rejestracja trwa do poniedziałku 10 maja 2021 r.

Link do rejestracji znajduje się tu:

https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Access2Markets_Workshop_Registration_210512

Warsztaty będą również dostępne w formie nagrania, które zostanie przesłane do uczestników wraz z prezentacją PowerPoint. Taki zestaw szkoleniowy pomoże Państwu utrwalić zdobytą wiedzę i może okazać się pomocny w szkoleniach wewnętrznych. Nagranie może być również wykorzystane przez Komisję Europejską do celów informacyjnych i udostępnione publicznie.

             Więcej informacji:

 Informacja i Program Warsztatów na stronie Przedstawicielstwa

https://ec.europa.eu/poland/events/210423_Access2Markets_pl

Ulotka o Programie:

Access2Markets Strona główna (europa.eu)

 

Tekst przygotowany na podstawie informacji Przedstawicielska KE w Polsce

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.