Przejdź do sekcji:

Wsparcie dla sieci centrów obsługi inwestorów i eksporterów

logotyp COIE jpg

Celem projektu jest wzrost poziomu umiędzynarodowienia polskich firm poprzez ułatwienie przedsiębiorcom, a także organizacjom zrzeszającym przedsiębiorców, dostępu do kompleksowych, wysokiej jakości, nieodpłatnych usług informacyjnych w zakresie niezbędnym do planowania, organizowania i realizacji eksportu i/lub inwestycji poza granicami Polski.

|stripAttributes

O projekcie

Cel projektu zakłada także działanie na rzecz zwiększania poziomu inwestycji zagranicznych w Polsce, poprzez ułatwienie potencjalnym inwestorom zagranicznym dostępu do informacji o warunkach podejmowania działalności gospodarczej w Polsce i instrumentach wsparcia rozwoju przedsiębiorczości, w tym zachętach inwestycyjnych.

 Merytoryczne wsparcie dla COIE stanowić będą Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP (WPHI), mające aktualną, obszerną wiedzę o warunkach dostępu i funkcjonowania na wybranych rynkach zagranicznych.

Realizacja

Od czerwca 2010 do grudnia 2015

Realizacja w okresie trwałości projektu - do grudnia 2020

Zakres projektu

  • Wsparcie informacyjne eksporterów i inwestorów zagranicznych
  • Spotkania informacyjne i konferencje dotyczące warunków inwestowania w regionie i eksportu produktów za granicę
  • Misje gospodarcze z zagranicy (Kazachstan, Algieria)
  • Bazy ofert współpracy dla potencjalnych eksporterów
  • Wzrost ilość firm eksportujących oraz wzrost wielkości polskiego eksportu

Uczestnicy

- przedsiębiorcy z województwa opolskiego

- potencjalni inwestorzy zagraniczni

- samorządy

- instytucje otoczenia biznesu z kraju i zagranicy

logotyp COIE jpg

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.