Przejdź do sekcji:

Ucz się biznesu od mistrzów!

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Wydarzenie

Prowadzisz firmę nie dłużej, niż 5 lat? Chcesz poprawić jej funkcjonowanie ucząc się od najlepszych w świecie biznesu? Zgłoś się do udziału w kolejnej, czwartej już edycji Programu Mentoringu Biznesowego Woj. Opolskiego. Na zgłoszenia OCRG czeka do 23 marca.

- Ten program pomógł mi poukładać wiedzę, którą zdobyłem w trakcie prowadzenia własnej firmy, spojrzeć na przedsiębiorstwo z wielu perspektyw, odnaleźć swoje mocne strony i skupić się na nich, a także dobrać odpowiednie rozwiązania, które uzupełnią moje słabsze strony – mówi Michał Czerwiński, uczestnik poprzedniej edycji Programu, właściciel firmy GrandPartner, która zajmuje się tworzeniem brandów, logo, identyfikacji wizualnej czy projektowaniem stron internetowych. Czy warto wziąć udział w tym przedsięwzięciu?

- Zdecydowanie tak – nie ma wątpliwości Michał Czerwiński. – To program dla osób, które chcą stać się prawdziwymi przedsiębiorcami, są głodni wiedzy i doświadczeń innych osób – mówi. - W dzisiejszym świecie mamy wiele źródeł informacji: internet, biografie, podcasty. Ale esencją budowania biznesu jest sztuka interpretowania problemów jako wyzwań, świadomość swoich mocnych stron oraz – co najważniejsze - działanie! Takie właśnie wnioski  można czerpać ze spotkań z mentorem, obserwując jakich narzędzi używa. W moim przypadku zrobiliśmy wraz z mentorem analizę mojej osobowości; mocnych i słabych stron. Przeanalizowaliśmy też firmy, które rozwijam i wysunęliśmy wnioski dotyczące tego, na czym powinna polegać moja rola w firmie, która z firm powinna mieć oddelegowane osoby do zarządzania, a w których ja powinienem być bardziej zaangażowany.

- Zdecydowanie warto było brać udział w tym programie. Jeśli ktoś dąży do osiągnięcia celu, nie tylko w biznesie, ale też na przykład w sporcie, powinien mieć mentora. Kogoś kto podpowie, udzieli rad – mówił też tuż po zakończeniu poprzedniej edycji programu Paweł Serafin, właściciel firmy Amiston Sp. z o. o. zajmującej się produkcją konstrukcji metalowych ze stali czarnej i nierdzewnej. – Dotychczas szukałem takich mentorów w książkach. Teraz miałem okazję siąść z doświadczonym menadżerem twarzą w twarz i na żywo zadać pytania.

Andrzej Drosik, dyrektor przemysłowy na Europę Centralną Zakładów Produkcyjnych NUTRICIA nie ma wątpliwości, że uczestnictwo w Programie Mentoringu pozwala młodym przedsiębiorcom poznać biznes od strony praktycznej i „zdobyć wiedzę na tematy oczywiste, ale niekoniecznie dla tych, którzy swój biznes właśnie zaczynają”. – Chodzi o wiedzę na temat zakupów, sprzedaży, marketingu czy organizacji produkcji – tłumaczy szef Zakładów Produkcyjnych NUTRICIA. – Dzięki temu młodzi ludzie nie muszą uczyć się na cudzych błędach i mogą znacznie szybciej przyswoić tę wiedzę. Trzeba przy tym zaznaczyć, że rozmowy mentora i mentee często dotyczą rozwiązań powszechnie stosowanych. Ale trzeba o nich wiedzieć, by móc je stosować.

- To bez wątpienia jedna z ciekawszych inicjatyw, jakie ma w ofercie Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Daje młodym przedsiębiorcom szansę na skorzystanie z niezwykłej, indywidualnej lekcji biznesu szytej dokładnie na ich miarę. Nic dziwnego, że wszyscy, którzy wzięli udział w poprzednich edycjach Programu Mentoringu, chwalą i polecają to przedsięwzięcie – mówi marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła.

Kto zatem z młodych przedsiębiorców jest zainteresowany uczeniem się biznesu od mistrzów – powinien działać! Rusza bowiem właśnie kolejna, czwarta już edycja Programu Mentoringu, Mentorami zgodzili się być w niej:

- Agata Duliniec, prezes Gniotpol Trailers

- Katarzyna Rudzińska, dyrektor ds. personalnych Zakładów Produkcyjnych NUTRICIA;

- Lesław Adamczyk, właściciel Butiku Inwestycyjnego LEAD i członek Rady Głównej BCC;

- Ryszard Błaszków, były wieloletni dyrektor zakładu Lesaffre Polska

- Andrzej Drosik, dyrektor przemysłowy na Europę Centralną Zakładów Produkcyjnych NUTRICIA;

- Roland Krause, prezes zarządu firmy MM Systemy

- Andrzej Lepich, prezes firmy ALU PRO, kanclerz Loży Opolskiej BCC

- Wojciech Paruzel, dyrektor operacyjny i członek zarządu firmy Diehl Controls Polska Sp. z o.o.

Rekrutacja osób zainteresowanych udziałem w Programie potrwa od 4 do 23 marca. By zgłosić swój udział trzeba wejść na stronę www.ocrg.opolskie.pl w zakładkę „Projekty”, dalej „Mentoring Biznesowy”, pobrać formularz zgłoszeniowy, wypełnić i przesłać (na mail j.maczko@ocrg.opolskie.pl) lub złożyć osobiście w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki (Opole, ul. Krakowska 38, sekretariat, IV piętro).

IV edycja Programu potrwa do końca listopada. Głównym celem projektu jest transfer wiedzy i doświadczenia opolskich menadżerów, którzy odnieśli sukces, do małych i średnich firm – przedsiębiorców, którzy swój biznes prowadzą nie dłużej, niż 5 lat. Pomysłodawcą uruchomienia Programu w naszym regionie była Loża Opolska BCC; wspierają go Opolska Izba Gospodarcza, Izba Gospodarcza "Śląsk" oraz Izba Rzemieślnicza w Opolu. Podlegające samorządowi województwa Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki projekt koordynuje i pełni w nim obsługę organizacyjną.

I edycja Programu Mentoringu Biznesowego Woj. Opolskiego odbyła się w 2017 roku. Wzięło w niej udział 6 mentorów i 11 ich podopiecznych. W II edycji w 2018 r. było ośmiu mentorów i 9 mentee. III edycja trwała od marca do listopada 2019 r. Wzięło w niej udział 10 mentorów i 10 mentee. Wśród dotychczasowych podopiecznych projektu (mentee) byli np. właścicielka pracowni językowej prowadzącej kursy języka niemieckiego i blog językowy, właściciel agencji pracy tymczasowej pozyskującej pracowników z rynków wschodnich, właściciel firmy, która produkuje dekoracje czekoladowe i wyroby cukiernicze dla hoteli, właściciel firmy zajmującej się produkcją konstrukcji metalowych ze stali czarnej i nierdzewnej, prokurentka firmy, która zajmuje się doradztwem z zakresu logistyki i magazynowania, doradztwem strategicznym, obsługą rynków wschodnich, wprowadzaniem nowych marek na rynek polski oraz rynki zagraniczne czy właściciel firmy gastronomicznej.

Więcej aktualności

Ważne
MSG_facebook_strona

V Opolskie Forum MSG - czyli rozwój biznesu za granicą

Informacja
Ważne
wielkanoc_1

Spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych

Informacja
Ważne

Opolski Kongres Kobiet już niebawem !

Informacja
Ważne
ważne informacje

29.03.2024 - NIECZYNNE

Informacja
Ważne
image003

Skuteczna i wydajna gospodarka odpadami tematem spotkania z przedsiębiorcami w kwietniu

Informacja
Ważne
Logo_konkursu

III edycja konkursu "Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom"

Informacja
Ważne
COIE

Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera certyfikowanym partnerem PAIH

Informacja
Ważne
ekomobilnosc-slider (002)

Ekomobilność w inżynierii ruchu tematem rozważań ekspertów

Informacja
Ważne
DSCF7503

Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera OCRG najlepsze w kraju!

Informacja
Ważne
_mentoring

Jak uczynić biznes bardziej efektywnym? Skorzystaj z wiedzy mistrzów

Informacja
Ważne
5-5-info

DZIAŁANIE 5.5 ADAPTACYJNOŚĆ PRACODAWCÓW I PRACOWNIKÓW - zmiany w regulaminie

Nabór
Ważne
Plakat konferencja Olesno_1 - okładka II

Sztuczna inteligencja w nauce, biznesie i samorządzie tematem konferencji w Oleśnie

Informacja
Ważne
SMEOrigin-WEB

Nabory na zwiększenie konkurencyjność MŚP w sektorze spożywczym w toku

Informacja
Ważne
IMG_2643

Podsumowanie 2023 oraz plany OCRG na najbliższe miesiące

Informacja
Ważne
kk4

Kozły Biznesu 2023 przyznane

Informacja
Ważne
5

Nabór wniosków do działania 5.5. Lista wniosków rekomendowanych do oceny

Informacja
Ważne
webinar

INTERREG - nabory wniosków w 2024 roku

Informacja
Ważne
Podrecznik-wnioskodawcy-i-beneficjenta-Funduszy-Europejskich-na-lata-2021-2027-w-zakresie-informacji-i-promocji

Aktualizacja "Podręcznika wnioskodawcy i beneficjenta FEO2021-2027

Informacja
Ważne
IMG_2046

OCRG gra razem z WOŚP!

Informacja
Ważne
post_facebook

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Informacja

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.