Przejdź do sekcji:

Targi ogrodnicze spoga+gafa w Kolonii pełne inspiracji

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Nawiązanie nowych relacji biznesowych i poszukiwanie inspiracji do poszerzania własnej palety produktów i usług – to był cel uczestników wyjazdu na targi spoga+gafa w Kolonii. Wzięło w nim udział 19 osób - przedstawicieli izb, cechów i klastrów reprezentujących branże ogrodniczą i drzewną.

 

Wyjazd grupy z woj. opolskiego trwał od 4 do 7 września. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki współorganizowało go wraz z Izbą Gospodarczą „Śląsk” i Śląskim Klastrem Drzewnym. Instytucje otoczenia biznesu, których przedstawiciele wzięli w nim udział, reprezentowane były przede wszystkim przez zrzeszonych w nich przedsiębiorców branży ogrodniczej czy drzewnej.

Obszar targów podzielony był na cztery główne tematy: garden living, garden creation & care, garden bbq oraz garden unique. Z informacji organizatorów wynika, że wzięli w nich udział wystawcy z ok. 60 krajów świata. Oprócz klasycznych stoisk i spotkań odbywających się w ich ramach w programie były też m.in. wykłady czy pokazy na żywo oraz prezentacje produktów. Prócz hal wystawienniczych wystawcy pokazywali swój asortyment również np. w parku grillowym czy na tzw. „Bulwarze idei i roślin”.

„Wystawcy prezentowali nie tylko kwiaty, krzewy czy drzewa ogrodowe, ale też na przykład aranżacje altan, tarasów i całych ogrodów. Myślę, że uczestnicy naszego wyjazdu znaleźli sporo inspiracji dla siebie i możliwości do rozmów z wystawcami nie tylko z Europy, ale też Afryki południowej czy Azji” – relacjonował Roland Kulig, który z ramienia OCRG odpowiadał za współorganizację wyjazdu.

Targi spoga + gafa w Kolonii (Niemcy) to jedne z największych targów ogrodniczych na świecie. W tym roku na 225 tys. metrach kwadratowych powierzchni ponad 2000 wystawców z około 60 krajów prezentowało swoje usługi i produkty dla ok. 40 tys. uczestników tej imprezy. Jak informowali organizatorzy wydarzenia – jest to spotkanie dużych i małych marek tej branży z najważniejszymi nabywcami, gdzie cały przemysł ogrodniczy może zapoznać się z nowinkami i trendami.

Uczestnikom naszego wyjazdu życzymy, by zaprocentował on nowymi kontraktami i pomysłami!

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.