Przejdź do sekcji:

Spotkania dla zainteresowanych naborem na tzw. TIK

Obraz Gerd Altmann z Pixabay
Zobacz inne aktualności z katergorii:
Spotkanie

Rozpoczął się cykl spotkań dla przedsiębiorców zainteresowanych ogłoszonym przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) naborem na wsparcie technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwach, czyli tzw. TIK.

 

Pierwsze spotkania – w Brzegu i Strzelcach Opolskich – już się odbyły. Pozostałe zaplanowane zostały na ostatnie dni sierpnia i pierwsze dni września. Organizuje je Główny Punkt Informacyjny Województwa Opolskiego wraz z Lokalnymi Punktami Informacyjnymi we współpracy z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. Samorząd województwa opolskiego chce w ten sposób wyjść naprzeciw potrzebom przedsiębiorców i pomóc im sięgać po unijne wsparcie. To doskonała okazja by dopytać o szczegóły dotyczące naboru – np. kwalifikowalność kosztów, okres jego trwałości czy wymogi dotyczące składania wniosków.

Szczegółowe kalendarium spotkań podajemy poniżej.

Przypomnijmy - nabór dotyczący tzw. wsparcia technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwach został przez OCRG ogłoszony w ostatnich dniach lipca. Skierowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. W puli dla opolskich firm jest w nim łącznie 17,4 mln zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Opolskiego na lata 2014-2020. Wnioski w ramach naboru będzie można składać od 12 do 19 września.

Dofinansowanie w ramach tego naboru można będzie pozyskać na informatyczne systemy obsługi klientów działające w firmie, jak i między przedsiębiorcą, a jego klientem czy systemy informatyczne i komunikacyjne usprawniające działalność firm.

Dyrektor OCRG Roland Wrzeciono wyjaśnia, że główne typy przedsięwzięć, które będą mogły być realizowane w ramach tego naboru, dotyczyć mają: wsparcia - w oparciu o nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne - rozwoju współpracy między przedsiębiorstwami; wsparcia informatyzacji wewnętrznej przedsiębiorstw; wykorzystania najnowszych osiągnięć technologicznych i organizacyjnych dla unowocześnienia i usprawnienia bieżącej działalności firm czy wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w relacjach pomiędzy przedsiębiorcą a klientem.

Minimalna kwota dofinansowania projektu w tym naborze może wynieść 100 tys. zł, a maksymalna – milion złotych. Okres realizacji projektu nie może być dłuższy niż dwa lata. W zależności od wielkości firmy może ona liczyć na dofinansowanie w wysokości od 45 do 70 proc. wartości tzw. kosztów kwalifikowanych projektu.

Dodatkowe preferencje będą mieć w tym naborze inwestycje dotyczące tzw. inteligentnych specjalizacji regionu, wskazanych w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Opolskiego do 2020 r., a także przedsiębiorstwa ekologiczne oraz inwestycje ekologiczne.

 

KALENDARIUM SPOTKAŃ

  • 31 sierpnia 2016, godz. 12:00 – PRUDNIK, Starostwo Powiatowe, ul. Kościuszki 76a;
  • 1 września 2016, godz. 12:00 – KLUCZBORK, Starostwo Powiatowe, ul. Katowicka 1, sala 213;
  • 1 września 2016, godz. 12:00 – GŁUBCZYCE,  Starostwo Powiatowe, ul. Kochanowskiego 15 (sala konferencyjna);
  • 2 września 2016, godz. 12:00 – KĘDZIERZYN-KOŹLE, ul. Damrota 30, siedziba Lokalnego Punku Informacyjnego;
  • 5 września 2016, godz. 12:00 - NYSA, Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i technologii Innowacyjnych, ul. Obrońców Tobruku 5;
  • 6 września 2016, godz. 12:00 - PACZKÓW, Urząd Gminy Paczków, Rynek 1;
  • 8 września 2016, godz. 12:00 – OLESNO, Urząd Miejski, ul. Pieloka 21 (sala 117, piętro I);
  • 9 września 2016, godz. 9:00 – OPOLE, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, ul. Krakowska 38;
  • 9 września 2016, godz. 12:00 – KRAPKOWICE, Starostwo Powiatowe, ul. Jana Kilińskiego 1, sala konferencyjna, I piętro;

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.