Przejdź do sekcji:

Rekordowe targi Automotive CEE Day

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Wydarzenie

Ponad 1100 biznesowych rozmów zaplanowano podczas 5. edycja spotkań zakupowych Automotive CEE Day, która odbywa się 22 i 23 marca w Opolu. To największe w Polsce targi firm działających w branży motoryzacyjnej.

Impreza w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbywa się już po raz trzeci. Rozpoczęła się w czwartek i potrwa do piątku.

- Opolska lokalizacja stwarza doskonałe warunki do rozmów biznesowych, a także jest to doskonałe miejsce dla wystawców na prezentację swoich produktów – mówi Rafał Orłowski z firmy AutomotiveSuppliers.pl, która jest organizatorem targów. - Ponad 1100 umówionych rozmów i 50 wystawców – to kolejna rekordowa edycja – tłumaczy.

Wśród wystawców reprezentujących Opolszczyznę jest m.in. firma IAC z Opola, która produkuje tapicerkę i elementy wykończenia wnętrz do samochodów Volvo, a także producent metalowych elementów ZEM Namysłów.

Automotive CEE Day to jedno z najważniejszych spotkań B2B w Europie Środkowo-Wschodniej. Głównym atutem wydarzenia, docenianym przez uczestników dotychczasowych edycji, jest unikatowa interaktywna platforma umawiania spotkań B2B pomiędzy zainteresowanymi firmami. Dzięki temu uczestnicy samodzielnie budują harmonogram spotkań i precyzyjnie dobierają partnerów do rozmów.

Podobnie jak w poprzedniej edycji potencjalni inwestorzy zagraniczni będą mogli nie tylko spotkać się z dostawcami z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, ale także uzyskać informację o możliwościach inwestycyjnych na Opolszczyźnie. Branża motoryzacyjna należy do najczęściej inwestującej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która zasięgiem działania obejmuje także połowę Opolszczyzny. Dotychczas firmy z branży automotive zainwestowały tu ponad 15 mld zł, dzięki czemu stworzono ponad 25 tys. miejsc pracy.

- Przyczyniamy się do specyficznej synergii, dzięki której Opole jest postrzegane jako ważne miejsce na mapie przemysłu motoryzacyjnego – mówił Dariusz Mazurczak, wicedyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, życząc uczestnikom targów owocnych rozmów i korzystnych kontraktów.

Organizatorem imprezy jest AutomotiveSuppliers.pl, a współorganizatorem OCRG, Miasto Opole oraz WSSE.

Więcej aktualności

Ważne
IMG_E6706

Firmy z południa regionu otrzymały wsparcie na rozwój

Informacja
Ważne
ESG(1290x200px)

Nowoczesna gospodarka – II Opolski Kongres ESG

Informacja
Ważne
bh_bh-dzialanie511 (1)

Lista rankingowa (nabór 12-16 maj 2025) – Działanie 5.11 Kształcenie ustawiczne

Informacja
Ważne

„Grunt na Medal 2025” na ostatniej prostej

Informacja
Ważne
opolska360_ocrg(1290 x 200 px)

Kolejna tura naborów w ramach 1.7 Opolskie Konkurencyjne

Informacja
Ważne
NAFB

Komunikat o zmianie administratora danych osobowych

Forum
Ważne
IMG_5124

OCRG nie zwalnia tempa. Miliony dla biznesu

Informacja
Ważne
bh_bh-dzialanie511

Komunikat o zmianie administratora danych osobowych

Informacja
Ważne
bh_bh-dzialanie511

SPRAWDŹ USŁUGĘ BUR PRZED NABOREM – 12.05.2025 r.

Informacja
Ważne
pow3

Pomoc dla firm po powodzi: Fundacja Rozwoju Śląska uruchamia preferencyjne pożyczki do 5 mln zł

Forum
Ważne
bh_bh-dzialanie511

Komunikat dot. zmian w Regulaminie rekrutacji i udzielania wsparcia z dnia 07.01.2025 r. - zmiana III

Informacja
Ważne
2 maja

Przerwa weekendowa. Zapraszamy od 5 maja

Informacja
Ważne
IMG_3976

Pożyczki na efektywność energetyczną z częściowym umorzeniem już dostępne

Informacja
Ważne
bh-bh-bh-dzialanie511

Kształcenie ustawiczne - data kolejnego naboru!

Informacja
Ważne
487508806_1225627146229356_4566498710810082151_n

Opolskie na światowych targach w Hanowerze

Informacja
Ważne
bh_bh-bh-dzialanie511

Lista rankingowa (nabór 10-14 marca 2025) – Działanie 5.11 „Kształcenie ustawiczne”

Informacja
Ważne
IMG_2693

Kompetencje przyszłości na rzecz rozwoju młodych ludzi

Informacja
Ważne
ee85b55b-df7d-47dd-9e8d-c3cb70a98143

Plan Działań Pomocy Technicznej Instytucji Pośredniczącej FEO 2021-2027 na 2025 rok

Informacja
Ważne
IMG_2576

Energetyczna przyszłość Polski i Europy – wyzwania, zagrożenia i innowacje

Forum
Ważne
mentoring (Post na Facebooka)(1)

Rekrutacja do Programu Mentoringu Biznesowego przedłużona do 31 marca!

Forum

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.