Drużyna firmy ADAMIETZ ponownie wywalczyła puchar Turnieju Piłki Nożnej Opolskich Firm o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego. Rywalizacja w finałowym spotkaniu ósmej już edycji tego wydarzenia była tak zacięta, że o wygranej zadecydowały rzuty karne.
W turnieju wzięło udział ostatecznie 19 drużyn (w przeddzień zawodów wycofała się ekipa firmy Polaris). - Cieszę się, że po raz kolejny już tak wielu zawodników z różnych firm naszego regionu chciało na tym turnieju rywalizować, a przede wszystkim bawić się na sportowo – mówił marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. – Wiemy, że wśród pracowników tych firm są też piłkarze, więc rywalizacja rokrocznie ma wyjątkowo ambitny charakter. Nie inaczej było i w tym roku.
Rozgrywki zorganizowano w formule pucharowej. Wiele spośród meczy, rozegranych 10 września na stadionie piłkarskim MSK Kluczbork, zakończyło się seriami rzutów karnych, które decydowały o wyłonieniu zwycięskich ekip. – Cieszy nas również to, że byli w tym roku wśród drużyn także debiutanci. To znaczy, że ta impreza cieszy się dużym powodzeniem i że wiele naszych przedsiębiorstw stawia na sport jako na formę integracji – dodał Andrzej Buła.
VIII Turniej Piłkarski Opolskich Firm o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego był imprezą towarzyszącą konferencji pt. „CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu jako przestrzeń do rozwoju przedsiębiorstwa poprzez kooperację z przedsiębiorczością społeczną”.
Mówiono na niej m.in. o znaczeniu i korzyściach partnerstwa w budowaniu pozycji przedsiębiorstwa na rynku oraz dobrych praktykach w zakresie współpracy z Przedsiębiorstwami Społecznymi jako narzędziu CSR. Wśród prelegentów byli Maria Sadowska – Pawlak - wiceprzewodnicząca Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka, która odpowiada za rozwój przedsiębiorstw społecznych w ramach struktur Fundacji Barka oraz za animację środowisk lokalnych (samorządów i biznesu) w projekcie Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej. Drugim z prelegentów był Zbigniew Prałat - kierownik Wielkopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, który od lat zajmuje się usługami społecznymi świadczonymi przez firmy społeczne.
- Jako człowiek sportu i wieloletni prezes klubu piłkarskiego zawsze liczyłem na to, że przedsiębiorcy będą wspierać sport w ramach działań dotyczących społecznej odpowiedzialności biznesu – stwierdził marszałek Andrzej Buła. – Ale, jak wszyscy wiemy, świat się zmienia i wielu przedsiębiorstwom nie jest łatwo utrzymać się dziś na rynku. Prosimy więc firmy o CSR odpowiedzialny, na miarę ich sił i środków, zarówno w sporcie, jak i na przykład kulturze. Proszę też często przedsiębiorców o to, by swoją aktywność skupiali na młodych ludziach tak, by wiązać ich z firmami działającymi tu w regionie.
- Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ma wiele twarzy – podsumował dyrektor OCRG Tomasz Hanzel. – Organizujemy przede wszystkim wydarzenia, spotkania czy konferencje, które mogą być pomocne czy ciekawe dla przedsiębiorców w ich codziennym funkcjonowaniu. Przekazujemy też unijne dofinansowanie w różnej formie. Ale od lat raz w roku zapraszamy na ten turniej. Jego celem jest przede wszystkim integracja przez sport, dobra zabawa i sportowa rywalizacja w duchu fair play.
Turniejowi towarzyszył kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych kluczborskich stowarzyszeń i instytucji.
NAJLEPSZE DRUŻYNY TURNIEJU
1. ADAMIETZ
2. AGRO AS
3. BLYSS
4. MUBEA
5. NEAPCO
6. MARCEGAGLIA
7. LESAFFRE
8. REMONDIS
Miejsca 9-11
RALLY TEAM
KAMET
TOP PACKAGING
Miejsca 12-14
FM LOGISTIC
ALL WINDOWS GROUP
GÓRAŻDŻE
Miejsca 15-17
KELVION
PROTEA
SIEGENIA
Miejsca 18-19
IAC
MOSZNA ZAMEK
Nagrody indywidualne i specjalne
Najlepszy zawodnik Turnieju – Bartłomiej Kuder
Najlepszy bramkarz Turnieju – Marcin Olszański
Najlepszy strzelec Turnieju – Dawid Schie
Najsympatyczniejsza drużyna – Remondis
Grający prezes - Tomasz Ganczarek
Grający właściciel firmy - Marek Markiewicz (Rally Team)
Grająca kobieta - Magdalena Baucza (Moszna Zamek)