Przejdź do sekcji:

Podnieś kwalifikacje z unijnym wsparciem

Do 9,5 tys. zł dofinansowania z UE w postaci bonu szkoleniowego dla dorosłych mogą dostać w podlegającym samorządowi województwa Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki mieszkańcy Opolszczyzny na podniesienie kwalifikacji. Projekt ruszył 31 stycznia.

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Bony przyznawane są w ramach unijnego projektu „Opolskie wspiera kwalifikacje zawodowe” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach dużej akcji woj. opolskiego „Opolscy zawodowcy 2022”.

– To świetna oferta dla tych osób, które dzięki podniesieniu kwalifikacji mogą znaleźć lepszą pracę, liczyć na lepszą pensję albo zmienić profesję – mówi członek zarządu woj. opolskiego Szymon Ogłaza. – Bony są proste do pozyskania i można po nie sięgać przez cały rok, aż do wyczerpania puli 8 milionów złotych dostępnych w ramach projektu. Trzeba tylko pamiętać, że szkolenie, które ktoś zechce sfinansować bonem, musi podnosić kwalifikacje, czyli kończyć się certyfikatem lub egzaminem.

Wniosek o przyznanie bonu można składać od 31 stycznia do podlegającego samorządowi województwa Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG).

- Żeby dostać taki bon trzeba najpierw znaleźć szkolenie z Bazie Usług Rozwojowych, zarejestrować się w niej, a potem wysłać do nas pocztą, kurierem lub przez platformę ePUAP prosty formularz wniosku dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce „Projekty” – wyjaśnia Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. – Na szkolenie można się zapisać dopiero po podpisaniu z nami umowy. Potem trzeba wpłacić firmie szkoleniowej 15 procent wkładu własnego, odbyć szkolenie, zdać egzamin lub zdobyć certyfikat, złożyć do nas wniosek o refundację kosztów, a my zapłacimy firmie szkoleniowej pozostałe 85 procent wartości szkolenia. Może to być maksymalnie 9,5 tysiąca złotych.

Z bonów szkoleniowych dla dorosłych w ramach projektu „Opolskie wspiera kwalifikacje zawodowe” mogą skorzystać osoby dorosłe z woj. opolskiego, a także uczące się lub studiujące w woj. opolskim. – To wsparcie dla każdego, w szczególności dla osób o niskich kwalifikacjach, dla osób w wieku  50 lat i więcej oraz dla mieszkańców obszarów wiejskich. Tym osobom bony przyznawane będą w pierwszej kolejności – zaznacza Michał Durzyński, kierownik Działu Wsparcia Kadr dla Gospodarki OCRG. - Mogą z tego wsparcia skorzystać także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Projekt potrwa do 30 września 2023 r. W ramach tego projektu kwalifikacje ma podnieść co najmniej 750 osób.

Prócz bonów szkoleniowych dla dorosłych w OCRG można też dostać:

- dofinansowanie do szkoleń i doradztwa dla firm z ramach projektu "Operator systemu popytowego w ramach Działania 7.5 RPO WO 2014-2020”

- dofinansowanie do usług specjalistycznych (m.in. doradztwa prawnego, księgowego, pozyskiwania patentów, badań laboratoryjnych itd.) w ramach projektu Operator voucherów zwiększających konkurencyjność MŚP…”

Więcej informacji o wsparciu w ramach wszystkich tych projektów można znaleźć na stronie internetowej www.ocrg.opolskie.pl w zakładce „Projekty”. Wszelkie pytania dotyczące bonów lub innych form wsparcia dostępnych w OCRG można zadawać pisząc na adres: szkolenia@ocrg.opolskie.pl lub info@ocrg.opolskie.pl albo dzwoniąc na numer 77 40 33 660 lub 77 40 33 615.

Wszystkie dokumenty potrzebne do aplikowania o bony szkoleniowe można znaleźć tu:

https://ocrg.opolskie.pl/opolscy-zawodowcy-2022/

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.