Przejdź do sekcji:

Pieniądze na ochronę własności przemysłowej w PARP

Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay
Zobacz inne aktualności z katergorii:
Nabór

Unijne wsparcie na projekty dotyczące m.in. możliwości uzyskania prawa ochrony własności przemysłowej, czyli np. patentów, praw ochronnych na wzory użytkowe oraz praw z rejestracji na wzory przemysłowe można pozyskać w naborze ogłoszonym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

 

W naborze tym mogą wziąć udział mikroprzedsiębiorcy, a także małe i średnie firmy. Wnioski można składać od połowy lipca do 20 stycznia 2017 roku (do godz. 16.00).

W regulaminie konkursu wskazano, że dofinansowanie można będzie pozyskać na projekty dotyczące właśnie uzyskania prawa ochrony własności przemysłowej - patentów, praw ochronnych na wzory użytkowe oraz praw z rejestracji na wzory przemysłowe - wraz z możliwością wsparcia na przygotowanie procesu komercjalizacji w postaci zakupu usługi doradczej.

Ponad to wsparcie przydzielane w ramach naboru będzie też mogło dotyczyć realizacji ochrony prawa własności przemysłowej, w przypadku gdy wnioskodawca we wszczętym postępowaniu występuje w roli podmiotu broniącego posiadanych praw, a postępowanie dotyczy unieważnienia patentu, prawa ochronnego na wzór użytkowy albo prawa z rejestracji wzoru przemysłowego lub stwierdzenia wygaśnięcia patentu, prawa ochronnego na wzór użytkowy albo prawa z rejestracji wzoru przemysłowego.

Konkurs podzielony został na etapy. Każdy jego etap obejmuje nabór wniosków w danym miesiącu kalendarzowym, ich ocenę oraz opublikowanie listy ocenionych projektów. Przewidywany termin rozstrzygnięcia to ok. 2 miesięcy od dnia zakończenia naboru wniosków w ramach danego etapu.

Wniosek o dofinansowanie należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem Generatora Wniosków udostępnionego za pośrednictwem strony internetowej PARP www.poir.parp.gov.pl.

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach tego naboru to 50 mln zł w skali całego kraju. Z tego 4 mln 440 tys. zł to pieniądze na dofinansowanie projektów firm z woj. mazowieckiego, a 45 mln 560 tys. zł – projektów firm z pozostałych regionów Polski, w tym oczywiście z Opolszczyzny.

Minimalna wartość  kosztów kwalifikowalnych projektu to 10 tys. zł, maksymalna – 1 mln zł. Natomiast maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu to 50 proc. kosztów kwalifikowalnych.

Nabór ten został przez PARP ogłoszony w ramach Programu Inteligentny Rozwój na działanie „Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw” (2.3), poddziałanie „Ochrona własności przemysłowej” (2.3.4).

Więcej: https://www.poir.gov.pl/nabory/23-proinnowacyjne-uslugi-dla-przedsiebiorstw-234-ochrona-wlasnosci-przemyslowej-1/

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.