Przejdź do sekcji:

Park Naukowo-Technologiczny w Opolu sp. z o.o.

Przechwytywanie
Powiat: Opolski
Gmina: Opole
Adres: ul. Technologiczna 2

O instytucji

Park Naukowo-Technologiczny w Opolu sp. z o.o. to przede wszystkim wysoko wykwalifikowana kadra -ludzie z pasją, zaangażowani i doskonale przygotowani merytorycznie.

Obecnie w Spółce pracuje zespół składający się z 25 osób:

-Prezes Zarządu, Asystentka Zarządu i Dział Księgowości – kluczowe sprawy w PNT w Opolu

-Zespół ds. projektów , odpowiedzialny za pozyskiwanie, realizację i rozliczanie projektów zarówno unijnych jak i krajowych,

-Zespół ds. inkubatora przedsiębiorczości –odpowiedzialny za preinkubację, inkubację, wirtualne biuro, najem lokali, organizację i koordynację wydarzeń PNT – spotkań warsztatów, szkoleń,

-Zespół ds. infrastruktury technicznej i badań –obsługa techniczna laboratoriów PNT, obsługa teleinformatyczna, osoby odpowiedzialne za umowy, przetargi i sprzęt laboratoryjny,

- dodatkowo rzecznik patentowy- zgłoszenia patentowe, badania aktualnego stanu techniki.

- Dział Badawczo- rozwojowy – 9 osób

Spółka oprócz licznych umów o współpracę posiada doświadczenie zarówno we wsparciu tworzeniu, rozwoju i animacji klastrów:

Silesia Automotive – regionalny koordynator – członek klastra działających w branży motoryzacyjnej i instytucji z nią współpracujących.

Klaster Op-Info – koordynator klastra związanego z branżą IT, mający swoje siedziby na terenie województwa opolskiego.

Opolska Inicjatywa Klastrowa Sektora Spożywczego pod nazwą „Around the food” z inicjatywy największych na Opolszczyźnie przedsiębiorców spożywczych.

 

Park Naukowo-Technologiczny w Opolu sp. z o.o. zgodnie z Aktem Założycielskim jest spółką Miasta Opole.  Kapitał zakładowy Spółki na dzień 01.12.2016r. wynosi  23 962 500,00 zł. Miasto Opole posiada 100 % udziałów w Spółce. Zysk spółki przeznaczany jest na realizację celów statutowych. Park Naukowo-Technologiczny w Opolu posiada zdolność techniczną, finansową i instytucjonalną do realizacji projektu. Jest w stanie zagwarantować stabilność finansową projektu.

Park Naukowo-Technologiczny w Opolu ma podpisane umowy ze wszystkimi uczelniami wyższymi regionu, instytucjami otoczenia biznesu, przedsiębiorcami. Postrzegany jest jako silny podmiot o ugruntowanej pozycji, którego misją jest działalność mająca na celu rozwijanie nowych technologii i działań innowacyjnych poprzez współpracę sektora B+R i gospodarczego. Stworzenie odpowiedniej platformy naukowo-technologicznej oraz pozyskanie niezbędnego zaplecza technicznego na terenie miasta Opola i woj. opolskiego przyniosą wymierne korzyści związane z rozwojem miasta i regionu. Do tej pory zostały złożone i opracowane projekty badawcze z udziałem PNT w Opolu, z firmami oraz Politechniką Opolską, Uniwersytetem Opolskim, PWSZ w Nysie.

Oprócz podstawowej działalności PNT w Opolu stale rozwija współpracę na rynku krajowym i zagranicznym pozyskując  nowych partnerów biznesowych. Wspiera i promuje działalność innowacyjną. Organizacja oraz udział w licznych konferencjach, spotkaniach z przedstawicielami zarówno instytucji jak i przedsiębiorców tworzy efektywne powiązania między nauką i biznesem współpracy gospodarki opartej na wiedzy.

Oferta instytucji

W ramach projektu „Operator voucherów zwiększających konkurencyjność MSP działających w obszarze inteligentnych specjalizacji na terenie województwa opolskiego” Park Naukowo-Technologiczny w Opolu sp. z o.o. oferuje usługi:

Przechwytywanie
Powiat: Opolski
Gmina: Opole
Adres: ul. Technologiczna 2

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.