Przejdź do sekcji:

Ostatnie spotkanie w ramach Międzynarodowej Akademii Zarządzania

maz
Zobacz inne aktualności z katergorii:
Spotkanie

Informatyzacja i wykorzystywanie narzędzi elektronicznych w zarządzaniu przedsiębiorstwem były tematem ostatniego spotkania w ramach Międzynarodowej Akademii Zarządzania. Wraz z przedstawicielami opolskiego biznesu podsumowaliśmy też cały cykl tych spotkań.

 

Międzynarodowa Akademia Zarządzania to kameralne spotkania przedstawicieli świata biznesu, którzy wymieniali się doświadczeniami i spostrzeżeniami, dyskutując podczas poszczególnych sesji na wąsko zakreślone tematy. Organizowało je Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki w ramach Klubu 150.

Ostatnie odbyło się w Cellarium Doxa, a uczestniczyli w nim przedstawiciele kadry kierowniczej kilku znanych na Opolszczyźnie firm, takich jak Pasta Food Company, MM Systemy czy Narzędziownia Pszenica. Przedstawicielom świata biznesu, którzy brali udział w kolejnych sesjach Akademii, na ostatnim spotkaniu wręczono też certyfikaty jej ukończenia.

Przedsiębiorcy podkreślali, że spotkania były dla nich okazją do wymiany cennych doświadczeń z zakresu zarządzania i bardzo konkretnych, merytorycznych, otwartych rozmów. Uznali, że wymiana wiedzy jest jedną z najważniejszych spraw potrzebnych obecnie w zarządzaniu i zadeklarowali dalszą chęć uczestnictwa w podobnych przedsięwzięciach.

Kierownik Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera dr Iwona Święch-Olender powiedziała natomiast, że dla niej - i osób zaangażowanych w koordynowanie działalności Klubu 150 - spotkania w ramach Akademii były inspiracją do podejmowania kolejnych działań na rzecz przedsiębiorców.

- Na spotkaniach Akademii jak na dłoni widać było, które tematy są obecnie gorąco przez świat biznesu dyskutowane i które budzą emocje, powodując wypieki na twarzy. A to udało się nam niejednokrotnie przekuć np. w warsztaty poświęcone danemu zagadnieniu – wyjaśniła.

Na ostatnim spotkaniu jego uczestnicy dyskutowali przede wszystkim o informatycznych systemach zarządzania przedsiębiorstwem, takich jak np. SAP. Prezentację im poświęconą miał pan Krzysztof Jarzyna. Uczestnicy debaty zwracali uwagę m.in. na to, że dobór takiego systemu musi bazować na rzeczywistych potrzebach firmy. Powinien uwzględniać m.in. wielkość przedsiębiorstwa czy skalę jego działalności.

Zaznaczyli także, że bezwzględnie ma się on opierać na wprowadzanych systematycznie danych. Ważne – jak podkreślali – jest również skuteczne jego wdrożenie, dobór odpowiedniej firmy wdrożeniowej, a jeszcze wcześniej – przekonanie do systemu załogi oraz zaangażowanie kierownictwa. Przed decyzją o wdrożeniu systemu zarządzający firmą powinni też określić, co ma on przedsiębiorstwu dać.

Spotkania Międzynarodowej Akademii Zarządzania organizowane były przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki od stycznia. Brali w nich udział szefowie uznanych firm, działających na Opolszczyźnie.

Na poprzednich sesjach Akademii prezesi i dyrektorzy opolskich firm rozmawiali m.in. o konkurencyjności i budowaniu przewag na rynku; budowaniu zasobów – ludzkich, materiałowych czy zasobów wiedzy oraz zarządzaniu kryzysem, a także o tym, co jest najtrudniejsze w przywództwie i jaki styl kierowania firmą prowadzi ich zdaniem do sukcesu.

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.