Przejdź do sekcji:

Nutricia i Nowa Itaka nagrodzone w konkursie Wiktoria

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Przedsiębiorcy

Wręczono nagrody XX edycji ogólnopolskiego konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców. Do laureatów trafiło 50 statuetek. W gronie tym znalazły się firmy Nutricia i Nowa Itaka z Opola oraz Piotr Henicz z zarządu Nowej Itaki.

Piotr Henicz został nagrodzony w kategorii osobowość XX-lecia Konkursu Wiktoria, reprezentowana przez niego firma zdobyła tytuł Najlepszego Biura Podróży dla Biznesu, a firmę Nutricia nagrodzono w kategorii Rolnictwo i Produkcja Spożywcza. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki znalazło się w gronie patronów honorowych wydarzenia.

Po raz 20. elitarna grupa przedsiębiorców została uhonorowana prestiżową nagrodą WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców, świadczącą o doskonałej kondycji firm, które budują i wpływają na rozwój polskiej gospodarki. Statuetki zostały przyznane w 10. kategoriach. Jubileuszowe nagrody zostały wręczone w trakcie Wielkiej Gali, która miała miejsce w dniu 21 października br. w Warszawie. W uroczystym wydarzeniu wzięli udział laureaci i ich goście, a także szacowni przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz ludzie ze świata nauki, kultury i mediów.

Kapituła ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Warszawską Izbę Przedsiębiorco w nagrodziła osoby i podmioty gospodarcze, które w wybitny sposób przyczyniają się do popularyzacji rzetelnego prowadzenia działalności gospodarczej.

W tegorocznej, jubileuszowej XX edycji plebiscytu nagrody WIKTORII zostały przyznane w 10. kategoriach. Dodatkowo zostały wręczone nagrody – osobowość XX lecia konkursu, osobowość samorządowa, osobowość roku, Euro Firma Roku, Fotel Lidera, Najlepsza firma XX lecia konkursu, Mecenas sztuki – ambasador kultury polskiej, najlepsze biuro podróży dla biznesu, inwestycja budowlana roku, ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy roku. Wśród laureatów jubileuszowej XX edycji plebiscytu nagrody WIKTORII znalazły się firmy, które od ponad dwudziestu lat wyróżniają się i budują polską gospodarkę.

Jubileuszowa XX edycja ogólnopolskiego konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców była znakomitą okazja, aby znaleźć się w gronie najlepszych polskich przedsiębiorstw. Konkurs kierowany jest do firm posiadających siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, a jego celem jest wspieranie przedsiębiorczości oraz inicjatyw gospodarczych, a także upowszechnianie zasad etyki w biznesie. Otrzymanie prestiżowej nagrody WIKTORII stanowi potwierdzenie wysokiej jakości oraz konkurencyjności oferowanych produktów i usług w Polsce jak i za granicą.

– Już po raz dwudziesty mam przyjemność wręczać nagrody firmom, osobom, które budują polską gospodarkę, przyczyniają się do jej wzrostu, budują wizerunek Polski na arenie międzynarodowej. Jubileuszowa XX edycja konkursu to wielkie święto polskiej przedsiębiorczości. Konkurs od dwóch dekad cieszy się ogromnym zainteresowaniem i z roku na rok rośnie jego poziom, co świadczy o coraz lepszej kondycji polskiej gospodarki. Tegoroczna edycja konkursu była wyjątkowa, do konkursu było nominowanych ponad 500 firm. Cieszę się, że mogliśmy przyznać prestiżowe nagrody dla „Osobowość XX - lecia Konkursu”. Od ponad dwudziestu lat nagradzamy najlepsze polskie przedsiębiorstwa i jako przewodniczący Kapituły Konkursu jestem niezmiernie dumny z polskich przedsiębiorców, z podejmowanych przez nich inicjatyw i rozwijania swoich firm na zasadach etycznej konkurencji. Osobowości i przedsiębiorcy, których nagradzamy są przyszłością naszej rodzimej gospodarki, a nagroda WIKTORIA jest wyrazem naszego uznania. Jest również czynnikiem mobilizującym do jeszcze większego wysiłku w rozwój przedsiębiorczości – podkreślał podczas Gali Waldemar Piórek, pomysłodawca i organizator konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców, Prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców, która jest organizatorem plebiscytu.

Celem Konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców jest nagradzanie i promowanie przedsiębiorców wdrażających i rozwijających etyczną koncepcję biznesu. Etyka biznesu określa relacje panujące wewnątrz firmy oraz relacje łączące ją ze światem zewnętrznym - z partnerami handlowymi, dostawcami, klientami, środowiskiem branżowym, ze społecznością, na terenie której firma działa. O etycznym charakterze przedsiębiorstwa świadczy też rzetelne wywiązywanie się z obowiązków wobec państwa i przestrzeganie zasad prawa co również odzwierciedla stosunek firmy do pojęcia „gospodarczego patriotyzmu” w skali krajowej i lokalnej. Etyka biznesu buduje tożsamość i wiarygodność firmy – bezcenne cechy szanowane nie tylko przez otoczenie biznesowo-społeczne, ale i przez pracowników, którzy w takich firmach pracują chętniej i z większym zaangażowaniem. Wpływa na doskonalenie jakości oferowanych usług, produktów i ułatwia zarządzanie jakością w firmie. Realizowana w praktyce etyka biznesu to wartość, która buduje również przewagę konkurencyjną, przyczynia się do rozwoju przedsiębiorstwa i osiągania sukcesów rynkowych.

– Etyka biznesu jest wartością ponadczasową, cenioną od zarania dziejów kształtowania się przedsiębiorczości i handlu. W dzisiejszych czasach, gdy rynek jest coraz bardziej konkurencyjny, prowadzenie działalności gospodarczej, zwłaszcza w sposób rzetelny wymaga wysiłku, zaangażowania oraz inwestowania. Konkurs WIKTORIA powstał pod koniec lat 90. XX wieku w początkowym okresie gospodarki wolnorynkowej w Polsce, gdy my przedsiębiorcy na nowo uczyliśmy się prowadzenia działalności gospodarczej. Poprzez nasz Konkurs chcieliśmy przywrócić tradycję dobrych praktyk i rzetelności, by pokazać, że to nie jakość kosztuje, ale jej brak. Zdobycie nagrody WIKTORIA jest dla przedsiębiorstwa prestiżowym wyróżnieniem potwierdzającym etyczną twarz firmy, której naprawdę zależy na długofalowym budowaniu reputacji - rozwijaniu jakości, budowaniu zaufania i wiarygodności, inwestowaniu w kapitał ludzki – podkreślał podczas Gali Waldemar Piórek.

Rzetelność i bezstronność wpisane w mechanizm przyznawania nagród to kluczowe wyróżniki konkursu WIKTORIA. Kapituła Konkursu, w której skład wchodzą powszechnie szanowane i znane osoby ze świata nauki, kultury i mediów, nagradza najlepsze polskie przedsiębiorstwa.

Więcej aktualności

Ważne
IMG_3976

Pożyczki na efektywność energetyczną z częściowym umorzeniem już dostępne

Informacja
Ważne
bh-bh-bh-dzialanie511

Kształcenie ustawiczne - data kolejnego naboru!

Informacja
Ważne
487508806_1225627146229356_4566498710810082151_n

Opolskie na światowych targach w Hanowerze

Informacja
Ważne
bh_bh-bh-dzialanie511

Lista rankingowa (nabór 10-14 marca 2025) – Działanie 5.11 „Kształcenie ustawiczne”

Informacja
Ważne
IMG_2693

Kompetencje przyszłości na rzecz rozwoju młodych ludzi

Informacja
Ważne
ee85b55b-df7d-47dd-9e8d-c3cb70a98143

Plan Działań Pomocy Technicznej Instytucji Pośredniczącej FEO 2021-2027 na 2025 rok

Informacja
Ważne
IMG_2576

Energetyczna przyszłość Polski i Europy – wyzwania, zagrożenia i innowacje

Forum
Ważne
mentoring (Post na Facebooka)(1)

Rekrutacja do Programu Mentoringu Biznesowego przedłużona do 31 marca!

Forum
Ważne
IMG_4513

Podsumowanie działań OCRG za 2024 rok i plany na przyszłość

Informacja
Ważne

Komunikat dot. zmian w Regulaminie rekrutacji i udzielania wsparcia z dnia 07.03.2025

Informacja
Ważne
IMG_1697

Zadbaj o swój biznes, skorzystaj z wiedzy ludzi sukcesu

Informacja
Ważne
Logo_FE_dla_Opolskiego_RGB-1

Zasady horyzontalne - warto wiedzieć!

Informacja
Ważne
bh_bh-dzialanie511

Lista rankingowa – Działanie 5.11 kształcenie ustawiczne

Nabór
Ważne
Targi Budowlane BUDMA w Poznaniu

Opolskie na BUDMIE – region stawia na rozwój i innowacje

Informacja
Ważne
foto strona

Twoja firma może być konkurencyjna

Informacja
Ważne
image2

Slodkie Targi w Niemczech

Informacja
Ważne
Grunt na medal_2025

XI edycja ogólnopolskiego konkursu „GRUNT NA MEDAL” 2025

Informacja
Ważne
podpisanie umowy

Prace naukowe dla biznesu

Informacja
Ważne
bh_baner

Konkurs grantowy na wyjazd na targi HANNOVER MESSE

Informacja
Ważne
dzialanie17

Rusza nabór na wsparcie dla IOB w zakresie profesjonalizacji usług

Informacja

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.