Przejdź do sekcji:

KOZŁY BIZNESU 2022

29

Podczas uroczystej gali Konkursu zostały wręczone nagrody Kozły Biznesu 2022. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki jest partnerem wydarzenia.

Zobacz inne aktualności z katergorii:
Informacja

Kozły Biznesu to prestiżowy konkurs organizowany od kilku lat przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. Jego celem jest wyłonienie wydarzeń oraz nagrodzenie za działania najbardziej znaczących podmiotów w minionym roku, a także promowanie działań o charakterze innowacyjnym, przyczyniających się do rozwoju gminy i powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W weekend podsumowano jego kolejną edycję.

Podczas Gali Konkursu KOZŁY BIZNESU towarzyszącej Balowi Biznesu zostały wręczone nagrody Kozły Biznesu 2022.

Statuetkę KOZŁY BIZNESU 2022 w kategorii FIRMA ROKU 2022 otrzymała firma:

  • Jokey Poland Sp. z o.o. za konsekwentny rozwój firmy i budowanie marki Jokey w Polsce od niemal 30. lat; stabilny wzrost biznesu, wolumenu sprzedaży i zatrudnienia, również w czasach niekorzystnej koniunktury na rynku; za pionierską rolę we wprowadzaniu rozwiązań Gospodarki Obiegu Zamkniętego na polskim rynku opakowań z tworzyw sztucznych i aktywne uczestnictwo w edukacji młodzieży i życiu lokalnej społeczności Miasta i Powiatu Kędzierzyna-Koźla.

Statuetkę KOZŁY BIZNESU 2022 w kategorii – INWESTYCJA ROKU 2022 otrzymała:

  • Klinika NOVA Sp. z o.o. za odważną decyzję biznesową znaczącej rozbudowy kliniki do 2110 m2 powierzchni i efektywną realizację zamierzonej inwestycji; za upór i konsekwencję działania w czasie trwania pandemii, która zachwiała światową gospodarką i obszarem medycyny; za poszerzenie działalności Kliniki Nova Sp. z o.o. w kolejnych specjalizacjach medycznych, zastosowanie najnowocześniejszych technologii operacyjnych i wysokospecjalizowanego sprzętu, szeroką współpracę z innymi podmiotami na rzecz dostępności dla pacjentów; za jakość obsługi i uznaną w kraju markę; za wspaniały zespół ponad 150. osób nastawionych na nieustanny rozwój Kliniki i dobro jej pacjentów.

Wyróżnienie i dyplom KOZŁY BIZNESU 2022 w kategorii DEBIUT ROKU 2022 zostały przyznane:

  • Kawiarni KRUKAFE za otwarcie kawiarni przy kozielskim rynku i stworzenie urokliwego miejsca spotkań, relaksu przy książce, gdzie przy dobrze zaparzonej kawie można degustować wyroby lokalnych i regionalnych cukierników. Za utrzymanie działalności pomimo wyzwań, jakie przyniosła gospodarce pandemia z życzeniami rozwijania działalności oraz wielu zadowolonych, lojalnych klientów i przyjaciół kawiarni.

Dwie równorzędne statuetki KOZŁY BIZNESU 2022 w kategorii OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 zostały wręczone:

  • Panu Krzysztofowi Ligenzie za wspaniałe prowadzenie projektu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej; nadanie Orkiestrze szczególnej, unikatowej i charyzmatycznej formy wypełnianej co roku wspaniałą energią młodych ludzi, którzy w rytm bębnów, trąbek i talerzy promują Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej, Miasto i Powiat Kędzierzyn-Koźle i Sponsorów Orkiestry na całym świecie; za nielimitowane, stałe, osobiste zaangażowanie, odnalezienie właściwego klucza dotarcia do młodzieży, niezmiennie energetyczną dyrygenturę, łączenie młodego ducha z pedagogiczną dojrzałością i konsekwentne utrzymywanie dynamicznego rytmu uznanej i docenianej działalności zawodowej.
  • Klubowi Kibica Drużyny Piłki Siatkowej w Kędzierzynie-Koźlu za 25 lat działalności i aktywności na polskich i zagranicznych siatkarskich trybunach sportowych, za wpisaną w kędzierzyńską halę siłę uderzeń bębna i ogromną moc wspierania drużyny; za przyjęcie roli 13. zawodnika, zbudowanie pięknej i silnej rodziny skupionej w Klubie Kibica; za widowiskową oprawę meczy, wspaniały model kibicowania i znaczący wkład w budowanie unikatowej, polskiej siatkarskiej kultury kibicowania.

Dwie równorzędne statuetki KOZŁY BIZNESU 2022 w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA ROKU 2022 zostały przyznane:

  • Fundacji Pod Skrzydłami Litka za całokształt działań pomocowych skierowanych do rodzin z Miasta i Powiatu Kędzierzyna-Koźla znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych; objęcie zorganizowaną opieką kobiet i dzieci z Ukrainy, szukających schronienia i bezpieczeństwa w naszym Mieście; za przyciąganie pod skrzydła Fundacji nie tylko potrzebujących ale i pomagających ludzi wielkiego serca; za pozytywną energię, konsekwencję i siłę do działania oraz rozwojową wizję poszerzania spectrum pomocy, szczególnie dedykowanej dzieciom.
  • Pani Kelli Smith za rozpoczęcie i poprowadzenie wartościowego międzynarodowego projektu pomocy Uchodźcom z Ukrainy przybywającym do Miasta i Powiatu Kędzierzyna-Koźla; za empatię wobec trudnej wojennej sytuacji, przyjęcie roli Mieszkanki i Ambasadorki Kędzierzyna-Koźla; piękne świadectwo tego, że każdy z nas ma w sobie potencjał pomagania; za ludzkie dobro, odwagę działania i moc sprawczą wpisaną w osobiste i „mocno energetyczne DNA” – jako piękne świadectwo tego, że każdy z Nas ma w sobie potencjał pomagania.

Kapituła Konkursu KOZŁY BIZNESU 2022, w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA ROKU 2022 przyznała jeszcze jedną bardzo szczególną nagrodę dedykowaną:

  • Wszystkim Mieszkańcom Miasta i Powiatu Kędzierzyna-Koźla, którzy w obliczu wybuchu wojny na Ukrainie swoimi gestami i działaniami sprawili, że Miasto i Powiat Kędzierzyn-Koźle stało się dla wielu Uchodźców gościnnym przystankiem, bezpiecznym azylem, a dla wielu rodzin już na zawsze drugim domem.

Statuetka Kozły Biznesu w kategorii NAGRODA MEDIÓW przyznana została:

  • Panu Piotrowi Piłce za mural ukraińskiej dziewczynki, stworzony w Kędzierzynie-Koźlu, uznany dziś w całym kraju, jako symbol niezgody wobec wojny na Ukrainie; za głęboko poruszający artystyczny i medialny przekaz ‘’bez słów”, wyraz sprzeciwu przeciwko okrucieństwu wojny i ludzkiej tragedii; za uhonorowanie małych i dorosłych bohaterów oraz ofiary bezsensownej walki; za poruszenie wielu serc i odwagę mówienia „NIE”.

Organizatorem Konkursu Kozły Biznesu jest Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy Sp. z o.o.

  • Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej znaczących podmiotów oraz wydarzeń w minionym roku, a także promowanie działań innowacyjnych i przyczyniających się do rozwoju gminy i powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Konkurs ma na celu symbolicznie honorować najlepsze firmy Miasta i Powiatu, ważne inwestycje, wielkie osobowości, wartościowe działania i ambitne debiuty.

Więcej aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.